Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
07-04-2022, 7:29,
#24
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
(06-04-2022, 13:30)psv a scris: Fondul de salarii  e undeva +40 de mii fata de sezonul trecut cand am terminat pe locul 8, cred ca este destul de logica relationarea pe care am facut-o

Cresterea fondului de salarii este un lucru bun fiindca i-ti permite sa atragi jucatori peste media celor pe care ii ai deja in lot. Toate bune si frumoase, jucatorii cistiga un salariu lunar bun spre foarte bun pentru Liga 1, asa cum spui si tu pe o perioada medie de un an jumate, doi ani de zile. Joaca bine sau mai putin bine salariul bun spre foarte bun ii este garantat. 

Si atunci intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui este, oare le-am structurat corect contractele de munca? Am adus jucatori pe 10 mii de Euro, care nu au produs pentru UTA, in schimb salariile lor bune si foarte bune au muscat adinc din bugetul unor bonusuri de performanta pentru restul jucatorilor echipei, care poate au contracte salariale fixe mult mai mici. 

Dupa parerea mea, politica clubului in ceea ce priveste nivelul bonurilor de performanta acordate jucatorilor si stafului tehnic, ar trebuii sa fie mult mai motivante decit salariile lor lunare.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1 - de Coco13 - 07-04-2022, 7:29

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)