Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
19-04-2022, 7:11,
#45
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
Multumesc de apreciere adymax. Ca fost pitic, copil de mingi si junior al acestui club pe timpul lui Farmaty (Zoli Bacsi) si Dan Alexandru, in anii de glorie '70 ai UTA-ei, incerc si eu alaturi de ceilalti fani sa analizam "la rece" cit mai obiectiv cu putinta evolutiile echipei noastre de suflet, fara a trage concluzii pripite "la cald" despre jucatori sau banca tehnica.

Revenind la evolutia echipei in meciul de la Sf Gheorghe, as vrea doar sa nuantez un pic, de ce cred eu ca momentan nu putem sa ne permitem constructia pozitiva din spate spre mijloc si mai departe in fata catre atacanti. Linia noastra de fund este alcatuita din jucatori puternici din punct de vedere fizic, ceea ce este un lucru foarte bun si foarte important. Din pacate tehnicitatea acestora mai ales pe gazoane mai putin perfecte (printre care si cel al UTA-ei) este sub media Ligii 1. Da un Real Madrid, Chelsea, etc pot apela la un astfel de concept fiindca au aparatori cu tehnicitate exceptionala capabili de pase precise in regim de viteza si ruperi de ritm pe gazoane intretinute la nivelul celor de golf !

In ceea ce priveste mijlocul si atacul cred ca avem mare nevoie de jucatori combinativi cu sut puternic si precis de la distanta, extreme cu viteza si centrari perfecte la punctul de 11 m.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1 - de Coco13 - 19-04-2022, 7:11

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)