Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
18-07-2022, 1:49,
#29
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
(18-07-2022, 0:36)psv a scris: Sa-i dea sanse la negoescu, la rares pop ,ce frast sa facem si cu Carnat,...sa -l luam sa fie la numar?!

Asta vreau si eu ...dar vezi ca in Romania antrenorii nu prea au incredere in juniori si prefera seniori ..ca acest jucator aflat in probe Marwane Elaz,din ce am vazut el nu prea a prins echipa in Franta!
Este doar parerea mea personala dar cu Batha-Matei-Ubbink titulari nu stiu ce meci o sa castigam,nici unul nu are viteza ...eu cred ca langa Batha ai nevoie neaparat de Cascini sau Isac/Steau ...jucatori ce alearga si fac corect faza defensiva.Ma bucur ca Poenaru vede ca Miculescu este jucator central si nu de banda ! Perioada de mercato este pana in Septembrie...era chiar asa o mare problema sa fie Petre Simon in lot pana in Septembrie?Sa vedem daca poate ajuta echipa....chiar daca nu este in acest moment nu stiu ce valoare...are simtul golului,pe unde a jucat a si marcat goluri!Poate era bun copilul pe banca la Pitesti,ca am avut un singur atacant in lot .Un Andrei Halos cu mai multa experienta la seniori ca si Cristi Maxim ....ca Vukcevic a avut o zi neagra iar Dobrescu in dreapta este varianta de avarie! Am urmarit atent generatia 2001 de cand erau in Liga Elitelor U19!Andrei Gavrila cred ca a fost cel mai bun jucator de la Lipova sezonul trecut ,el la baza este jucator de banda stanga dar a fost jucat numar 8,disponibil la efort ,bun pasator...practic post pe post cu Steau...dar au loc amandoi!Poate visez eu ....Pe Cristi Maxim si Patlagica ii vad titulari in Cupa Romaniei,indiferent de adversar...ca o sa avem multe meciuri si acolo in noul format cu grupe !Hai sa si crestem o echipa...ca tot am schimbat 15-18 jucatori pe an(vara+iarna)de cand suntem in L1!Sa avem un proiect pe termen lung cu tineri pe langa Keseru,Batha,Benga si Ubbink!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1 - de Zagorakis - 18-07-2022, 1:49

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)