Etapa #11: UTA - FC Hermannstadt, 17.09.2022, ora 16:45, Digisport 1
23-09-2022, 11:23,
#33
RE: Etapa #11: UTA - FC Hermannstadt, 17.09.2022, ora 16:45, Digisport 1
(23-09-2022, 7:04)Coco13 a scris:
(22-09-2022, 8:42)Alin P a scris: faci mai multe greseli in mesajul tau,

Poenaru cu Duna au calificat Clinceni in play-off.

In limba Engleza se scrie corect playoff, dar daca tu vrei neaparat sa-i dai o conotatie locala nu ma deranjaza. 

(22-09-2022, 8:42)Alin P a scris: Poenaru si cu staful sau nu sunt deloc iefitini chiar salariile cumulate ale intregului staff este unul care concureaza cu media celor mai bine platite stafuri din Romania si cu toate astea obiectiv ioc.

UTA a avut sau are ( speram) un grup de oameni care dorea trecerea la un alt nivel, asa  ca ce ai scris la finalul mesajului nu prea sta in picioare. Da, cu asumatul  mai mult de locurile 7-8-9 nu se doreste, evitarea retrogradari fiind obiectivul.

Aceasta "reteta", cu antrenori foarte bine platiti dar cu un obiectiv minimal de genul "salvare de la retrogradare" cu speranta (care moare ultima) ca intr-o buna zi UTA v-a atrage eventual investitori cu buzunare adinci, nu face sens, este total nerealista si in acelasi timp pagubitoare. Ti-ai pus intrebarea, oare citi suporteri vor mai cumpara abonamente si bilete in perioada urmatoare, stiind ca UTA se multumeste cu salvarea de la retrogradare?

"prietene" eu ti-am raspuns mai sus, cum sta cu antrenoratul si plata lui 

ca o dai cu gramaticale acum cu play off sa stii ca ambele variante is corecte si cu liniuta si legate ( poate fi scris si despartit), dar na pari interesant 

ce intrebare sa imi pun eu cu vanzarea de abonamente sau bilete, ca pe asumat nu il intereseaza parerea mea sau a ta, el vrea sa ii fie bine lui si acolitilor sai
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #11: UTA - FC Hermannstadt, 17.09.2022, ora 16:45, Digisport 1 - de Alin P - 23-09-2022, 11:23

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)