Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
24-10-2022, 7:26,
#15
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
Coco Dumitrescu juca si cistiga Campionatul cu 11 jucatori in teren titulari si doar trei pe banca, un portar si doi jucatori de cimp.

In ziua de astazi avem un lot de 24 de jucatori din care sa alegem la fiecare meci si putem schimba pe parcursul jocului conform regulamentului vreo jumatate dintre ei. Si totusi dupa atita timp de la promovare, nu reusim sa ne apropiem sau sa consolidam un loc de playoff.

Promoveaza Rapidul acum un an iar momentan ... are loc consolidat de playoff! Da, si-au adus citiva jucatori de valoare mai ales in defensiva, care defensiva joaca ca un ceasornic si confera incredere deplina mijlocului si atacului sa se focuseze exclusiv pe faza ofensiva, chiar cu riscul  neglijarii totale a sarcinilor lor defensive. Si deocamdata le merge de minune.

La UTA compartimentul defensiv pe care l-am laudat de atitea ori este in fapt unul destul de fragil in fata unor echipe cu tehnicitate superioare si asta din cauza lipsei native de anticipare a jocului (talentul de citi jocul) cit si a lipsei vitezei de reactie.

Eu personal am mai postat aceasta intrebare, dar nimeni nu si-a dat cu parerea si anume cine ar trebui sa sa decida in ultima instanta selectia lotului de jucatori la fiecare perioada de transferuri: Meszar, managerul clubului, agentii-colaboratori, banca tehnica, scouterii clubului, suporterii, altii ?

Ar trebui oare infiintat un post nou de director al personalului de jucatori al clubului care sa raspunda de tehnicitatea jucatorilor transferati la club?
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1 - de Coco13 - 24-10-2022, 7:26

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)