Promovarea imaginii clubului
15-01-2018, 0:17,
RE: Promovarea imaginii clubului
Intreb aici fiindca nu stiu unde sa postez urmatoarele intrebari:
Un raport de vanzari pe 2017 exista?
Care produse au fost cele mai vandute?
Care este targetul pe 2018?
Care este profitul din vanzari?
Ce se mai aude de magazinul online? Magazinul fizic din mall?
Care sunt proiectele urmatoare pentru promovarea imaginii la nivel municipal si judetean?
Cum putem ajuta fiecare din noi?
Răspunde
22-02-2018, 21:05,
RE: Promovarea imaginii clubului
Vad ca i-au prezentat pe cei noi la conferinta dar lui Mihai Petra ii lipsteste stema de pe tricou.
Răspunde
22-02-2018, 21:51,
RE: Promovarea imaginii clubului
Din acest retur, pe tricoul de joc al echipei noastre se regăsește logo-ul Centenarului Marii Uniri. ”Cred că e un demers natural, e important să-i facem pe cei tineri - atât pe cei din clubul nostru cât și pe suporteri - să cunoască rolul pe care l-a jucat urbea noastă în istorie. Leagănul Marii Uniri a fost aici și, dincolo de lucrurile declarative, a fi patriot înseamnă, în primul rând, filonul de bun simț din comportamentul cotidian”, a punctat Codru Grădinariu, directorul general al UTA-ei.

[Imagine: gradinariu_todea.jpg]

Foarte buna initiativa, pacat ca nu putem cumpara echipamentul de joc oficial....
Răspunde
22-02-2018, 23:12,
RE: Promovarea imaginii clubului
un fel de tichie de margaritar. nu ai echipa, nu ai jucatori, nu ai antrenori, nu ai bani, nu ai salarii, nu ai teren de antrenament, nu ai teren de joc, nu ai stadion, aproape nu ai nimic dar ai logo cu 100 de ani de la unire pe tricou. tare frate! curat romanesc!
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
23-02-2018, 6:54,
RE: Promovarea imaginii clubului
Curat romanesc e ca spui tu chestia asta...ce drek de legatura are una cu alta? Pe astia ii avem, cu ei mergem inainte. Cu sau fara logo.
Răspunde
23-02-2018, 21:58,
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu mi se pare asa o problema adaugarea logo-ului 100 de ani de la Marea Unire.
De acord ca nu avem toate cele enumerate, dar reprezinta un gest, simbolic, care nu costa mare lucru, si gestul/intentia conteaza, fie el cat de mic. E opinia mea.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
23-02-2018, 22:58,
RE: Promovarea imaginii clubului
parca mai demult eram mai altfel. simt ca de ceva ani buni incoace sentimentul national s-a degradat.
Răspunde
08-03-2018, 11:45,
RE: Promovarea imaginii clubului
Repostez mesajul si intrebarile formulate de Crishu din 14.01.18, fiind legate de partea de Marketing, respectiv imaginea clubului ; pt mine reprezinta un punct important la UTA, ce necesita o atentie (mult mai) sporita.
Respectiv intrebarile nu au primit niciun fel de raspuns... au trecut alte 2 luni, poate sunt (macar ceva) noutati in acest sens:

14-01-2018, 23:17
Crishu

" Intreb aici fiindca nu stiu unde sa postez urmatoarele intrebari:
Un raport de vanzari pe 2017 exista? 
Care produse au fost cele mai vandute? 
Care este targetul pe 2018? 
Care este profitul din vanzari?
Ce se mai aude de magazinul online? Magazinul fizic din mall? 
Care sunt proiectele urmatoare pentru promovarea imaginii la nivel municipal si judetean? 
Cum putem ajuta fiecare din noi? "
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
08-03-2018, 15:02,
RE: Promovarea imaginii clubului
Se poate discuta cu Stana sau Meszar, dar cum conducerea nu e curioasa de parerea suporterilor... cam greu, ori nu au idei ori nu vor!!!
Răspunde
08-03-2018, 16:01,
RE: Promovarea imaginii clubului
(08-03-2018, 15:02)Adrian07 a scris: ... ori nu au idei ori nu vor!!!

Cred ca nici, nici!
Răspunde
08-03-2018, 16:22,
RE: Promovarea imaginii clubului
S-au obisnuit sa facem noi totul. Povestea cu magazinul oficial dainuie deja de mai bine de patru ani de zile.
S-a vorbit si s-a obtinut spatiu gratis la Atrium Center si nu au facut nimic. Intr-adevar trebuia amenajat insa sa fim seriosi, cu asa ocazie nu te mai procopsesti.
Răspunde
30-07-2018, 14:48,
RE: Promovarea imaginii clubului
Sergiu, reiau inca o data ce i-am spus si lui Dorin: umpleti spatiul asta cu un baner pe care sa puneti situl si pagina de FB a clubului.
Vor fi meciuri televizate, va ajuta la cresterea numarului de accesari si altfel iti poti negocia publicitatea cu sponsorii potentiali.

[Imagine: qi0WKJd.jpg?1]
Răspunde
16-08-2018, 3:24,
RE: Promovarea imaginii clubului
Vreau sa remarc actiunea reusita de la Ilia cu amicalul, 400 au venit, nici la Arad nu vin atatea la un amical. Intrebarea e cate materiale promotionale s-au vandut?
Răspunde
16-08-2018, 9:48,
RE: Promovarea imaginii clubului
(16-08-2018, 3:24)adymax a scris: Vreau sa remarc actiunea reusita de la Ilia cu amicalul, 400 au venit, nici la Arad nu vin atatea la un amical. Intrebarea e cate materiale promotionale s-au vandut?

Mda, ar trebui sa mai umble nu doar prin judet cu amicalele, dar si prin zona de Vest. Inca este o echipa iubita si apreciata in tara si cine stie poate ca din cei 400 de oameni la meci, a fost si un copil acolo care se va indragosti pe viata de UTA. Despre asta e vorba...
Răspunde
14-09-2018, 4:54,
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu puteti vorbi cu cineva de la club sa puna bannerul cu logourile de la masa unde se tine conferinta de presa de dupa meci mai jos? Arata ca naiba asa sus si se vad scadurile alea din "baraca".  Sau poate  e alt motiv de e pus asa sus.
Răspunde
21-09-2019, 2:26,
RE: Promovarea imaginii clubului
Ca o idee, s-ar putea incerca vanzarea de produse promotionale UTA online, pe amazon. Costurile ar fi mult mai mici comparativ cu un magazin traditional, iar expunerea mult mai mare, ca sa nu mai vorbim ca ar fi foarte accesibil pentru suporterii din afara tarii. Se deschide un cont de "vendor", se regleaza detaliile pentru shipping, pentru plati, si gata...Ar trebui luat legatura cu Mezsar si discutata problema. Poate Saller chiar s-ar ocupa ei de toata treaba, iar UTA ar beneficia de un procent din vanzari, daca la club nu are cine sa se ocupe de asta.
Răspunde
21-09-2019, 4:04, (Ultima modificare: 21-09-2019, 4:06 de Kidu.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu stiu daca stiti insa satul sa tot mai astepte ceva in privinta asta din partea clubului, un suporter utist, Crishu aici pe forum, s-a inteles cu Meszar in privinta procentelor si a preluat el sarcina asta a materialelor promotionale vandute de club. Stiu ca mi-a zis sambata ca si situl magazinului online e aproape gata.

Revenind la ideea ta, o gasesc interesanta insa sa vedem ce zice si Crishu. Crishule, ai legatura. Smile
Răspunde
21-09-2019, 22:20, (Ultima modificare: 21-09-2019, 22:21 de Crishu.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Redneck ideea ta este geniala, nu m-am gandit la asta, o sa iau in calcul, momentan intampin putine probleme la lansarea site-ului si incerc sa lansez cat mai rapid. Lansarea pe amazon ar putea fi urmatorul pas
Răspunde
27-01-2020, 21:02,
RE: Promovarea imaginii clubului
Completează chestionarul! ---> https://bit.ly/36zTq9z
Ajută-ne să îmbunătățim magazinul și să ne cunoaștem mai bine clienții! Dorim să ne dezvoltăm gama de produse și activitatea în funcție de cerințele, sugestiile și nevoile suporterilor utiști!
Tot ce trebuie să faci este să accesezi linkul de mai sus și să răspunzi la câteva întrebări. Durează maxim 5 minute!
Mulțumim!
Răspunde
03-03-2021, 11:21,
RE: Promovarea imaginii clubului
Eu cred ca juniorii din academie au nevoie de mai multa expunere in media,dupa exemplul Academia Hagi sau interviul cu Patrick Pascalau de pe SportArad.....daca avem copii talentati ,convocati pe la nationale eu cred ca trebuie sa avem mai multe informatii despre ei.....
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)