Promovarea imaginii clubului
12-09-2014, 8:49,
#41
RE: Promovarea imaginii clubului
Sa fim seriosi psv. Ce mascota ti-ai dori tu pt UTA ? Un cormoran, o lebada , un cavaler ? Nu TREBUIE sa ai o mascota . Avem un club cu istorie si traditie si nu unul pe care il inventam noi acum in 2014 , nu suntem unirea urziceni sau astra giurgiu sa ne cautam o identitate sau suporteri astfel incat sa ne comportam ca un club "made in china" , sa imitam si noi ce am vazut ca au altii. Aici nu e vorba de marketing ci pur si simplu de o idee care nu isi are locul la UTA .
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-09-2014, 9:09,
#42
RE: Promovarea imaginii clubului
O croitoreasa sexy Big Grin
Semper Fidelis
Răspunde
12-09-2014, 10:07,
#43
RE: Promovarea imaginii clubului
Nici măcar aia nu se mai pretează pentru că fabrica nu mai există.

Vorbind ceva mai serios, o mascotă trebuie să facă parte dintr-un concept de marketing care să vândă o idee despre club. După cum spunea şi Dani, noi nu suntem un club nou, avem o tradiţie sau un specific mai sobru ("Bătrâna Doamnă"). Mai degrabă aş încerca să găsesc soluţii pentru un imn decent şi bine lucrat, numai să nu le dăm idei celor care se ocupă de cultură la Primărie sau CJ.
Răspunde
12-09-2014, 13:57,
#44
RE: Promovarea imaginii clubului
Sustin si eu parerea lui Dani si sincer sa fiu nu rezonez la ideea de a crea un slogan sau o mascota pentru UTA. UTA e UTA si nu are nevoie de asa ceva. Istoria noastra sta marturie si valoreaza mult mai mult decat orice mascota sau slogan.
Răspunde
12-09-2014, 15:18,
#45
RE: Promovarea imaginii clubului
mascota e o idee veche a jegosului de la primarie. sper ca nu de acolo vine inspiratia Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
12-09-2014, 17:25, (Ultima modificare: 12-09-2014, 18:48 de adymax.)
#46
RE: Promovarea imaginii clubului
Referire la site, nu pot fi contactati cei de la Zabrani sa aflam cine le-a facut situl? Au unele chestii faine pe site:

http://www.victoria-zabrani.ro/home/index.htm

De ex la Istorie e facut interesant, Presentarea lotului e OK. Degeaba il faci in WP sau Joomla. Trebuie o firma sau cineva care se pricepe la web design.
Răspunde
13-09-2014, 9:31, (Ultima modificare: 13-09-2014, 9:32 de psv.)
#47
RE: Promovarea imaginii clubului
(12-09-2014, 8:49)Redpunk_one a scris: Sa fim seriosi psv. Ce mascota ti-ai dori tu pt UTA ? Un cormoran, o lebada , un cavaler ? Nu TREBUIE sa ai o mascota . Avem un club cu istorie si traditie si nu unul pe care il inventam noi acum in 2014 , nu suntem unirea urziceni sau astra giurgiu sa ne cautam o identitate sau suporteri astfel incat sa ne comportam ca un club "made in china" , sa imitam si noi ce am vazut ca au altii. Aici nu e vorba de marketing ci pur si simplu de o idee care nu isi are locul la UTA .

unde am spus eu ca imi doresc e o mascota?am spus doar ca nu trebuie sa fi imediat reticienti la o idee noua pe care noi (si aici ma includ si pe mine)nu o imbratisam.
Răspunde
13-09-2014, 9:35,
#48
RE: Promovarea imaginii clubului
Cred ca suntem suficient de maturi si echilibrati incat sa putem fi deschisi si "flexibili" in legatura cu strategia si/sau deciziile clubului in foarte multe privinte, insa anumite lucruri trebuiesc spuse ferm si fara sa lasam loc de interpretari.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-09-2014, 17:32,
#49
RE: Promovarea imaginii clubului
Primul clopoțel a sunat și pentru utiști! O rază de soare într-o zi ploioasă de septembrie:

http://sportarad.ro/primul-clopotel-a-su...eptembrie/
Răspunde
15-09-2014, 18:20,
#50
RE: Promovarea imaginii clubului
Asociaţia „Cetatea Voluntarilor” şi proiectul ``Redă-i şansa să meargă la şcoală``

Asociaţia „Cetatea Voluntarilor”a desfăsurat azi 15.09.2014 o acţiune de voluntariat din cadrul proiectului „Redă-i şansa să meargă la şcoală „

Cu ocazia noului an şcolar 2014-2015 voluntarii Asociaţiei împreună cu membrii Bâtrânei Doamne UTA : Robero Bodea, Adrian Popa şi Voicu Adrian ,au fost în localitatea Sânpetru German şi au împărţi rechizite şcolare.Continuăm astfel colaborarea deja începută şi fotbalul continuă să joace în aceeaşi echipă cu voluntariatul.

Bucuria de pe chipul copiilor este cel mai frumos cadou acum când a sunat primul clopoţel.Felul în care se uitau la ghiozdane, penare, culori, caiete este una de fericire sinceră.

Mulţumim Cora Arad , UTA Bătrâna Doamnă şi tuturor celor care ne-aţi ajutat să aducem o rază de soare într-o zi ploioasă de septembrie.

[Imagine: uuuu.jpg]

[Imagine: utam.jpg]

[Imagine: utaaar.jpg]

[Imagine: utaaa.jpg]

http://www.ghidularadean.ro/stire/8802/a..._foto.html
Răspunde
16-09-2014, 8:33,
#51
RE: Promovarea imaginii clubului
Frumos,dar cine se ocupa de imaginea UTEI sta ca-m prost adica treninguri fara sigla clubului suntem departe de normalitate,aviz celor care ar trebui sa-si vada de treaba
Răspunde
16-09-2014, 17:58,
#52
RE: Promovarea imaginii clubului
am vazut cateva actiuni de imagine benefice dar... o sa sara multi pre mine...nu stiu cine pe cine promoveaza: se promoveaza UTA sau se spala imaginea asociatiilor prietenilor lui falca si in toate cazurile se curata la greu niste banutzi. vezi si treaba cu mascota ca sa nu mai zic de celebra deja echipa a cetatenilor implicati Smile
de asemenea toate comunicatele asociatiilor prietene si nu numai ( chiar si presa de partid locala) sunt facute de aparatul de partid local care nu are habar de sensibilitatile locale legate de celebrul nume BD. sunt doua variante, nu stiu sau au primit dispozitie sa. adica sa folosesti in continuare sintagma Batrana Doamna cand poti simplu sa-i spui echipei "UTA" e ori prostie ori ordin de la gogu care vrea neaparat sa se stie ca asta e o echipa noua creata de el sau prin el sau cu ajutorul nemijlocit al lui.
pacat...
chiar sunt persoane bineintentionate care incearca sa schimbe imaginea clubului insa din cate vad eu, la fel ca si pana acum, e un personaj care trebuie sa i se faca pe plac si ceilalti danseaza dupa cum scheauna respectivul.
asta ca sa nu mai pomenesc de eforturile care tind spre zero de a rezolva problema numelui Smile ( din partea clubului si a autoritatilor)
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
16-09-2014, 18:29,
#53
RE: Promovarea imaginii clubului
Falcă nu se va vindeca niciodată de grandomania sa caracteristică, cel mai pun exemplu e echipa cetăţenilor care mai mult ca sigur s-a format la apelul său din bocanc. Întrebarea mea legată de această echipă e cine îi plăteşte baremurile şi chiria stadionului Motorul. Sper să nu fie din felia UTA-ei, deşi din altă parte nu văd de unde să fie (nu cred că au un sponsor privat dintre jucători, deşi ar avea bani s-o ţină dacă şi-ar dori). În rest aş cam separa lucrurile, Cipri:

- acţiunea cu coloratul e ok, cred eu, pentru că nu a implicat lucruri care să nască semne de întrebare. Aici cu împărţitul de cadouri poate e un semn de întrebare: de unde cadourile?, dar până la urmă ar fi naşpa să "atacăm" o acţiune ca asta pentru simplul fapt că ştim noi cum lucrează băieţii (sau unii băieţi mai bine zis). Pe de altă parte eu am fost puţin dezamăgit pentru că nu ne-au chemat şi pe noi să punem umărul la ceva. Însă nouă ne era iar mai greu să ne mobilizăm şi infinit mai greu să organizăm cap-coadă o acţiune în genul celor două.

- treaba cu BD-ul nu cred că vine direct de la Falcă pentru că sportaradul îi spune UTA, Dănilă îi spune UTA BD "pentru că aşa apare în acte", Sfâra îi spune când cum iar alţii precum Sorin Haut îi spun BD din principiu.

- cu brandul sper să nu fie la mijloc ceva "imbold" din partea lui Falcă de genul "amânaţi", "mai bine nu", pe considerentul că oricum altă UTA nu mai există şi să nu ne legăm la cap cu ăia că-s periculoşi. Să mai vedem câteva zile ce se întâmplă...
Răspunde
16-09-2014, 19:03,
#54
RE: Promovarea imaginii clubului
n-am nimic cu nieky neni aia dar lucrurile sunt evidente din punctul asta de vedere. in comunicatul cu actiunea la scoala au repetat obsesiv sintagma Batrana Doamna iar arq si aradon folosesc fara niciun fel de jena acelasi BD si cand e cazul si cand nu. noroc cu Spirty ca altfel si pe motorul aparea nu UTA ci UTA bd. repet, orice actiune cu si despre UTA e binevenita iar pana acum asta e prima conducere dupa multi ani care chiar face ceva dar, pe mine , ca unul tarsit de prea multi ani in mocirla orasului, falsele bune intentii ale insului aluia din biroul 1 nu ma pot pacali.
PS. la cati bani aiurea se arunca sau se sifoneaza astia, pentru copii, chiar nu conteaza de unde vin . e mai bine ca merg acolo chiar daca sunt infimi fata de cat se fura
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
16-09-2014, 19:46,
#55
RE: Promovarea imaginii clubului
Am plecat pe un drum sănătos (din toate punctele de vedere) drept urmare cred ca orice greşeală trebuie evitată (sau cel putin rapid remediată)!timpul e cu noi , echipa joaca din ce in ce mai bine, se vede ca avem in spate poate cel mai sănătos proiect pe care eu l-am vazut la UTA!Drept urmare cred ca trecerea la numele UTA este cea mai arzătoare problemă!chiar acum am citit un interviu mai vechi (de prin luna mai-iunie)a lui Meszar in care zicea ca din noul sezon competiţional doreşte sa se treacă la numele UTA (doar UTA )!din pacate nu s-a întâmplat asta!
Sigur mici pete de imagine au fost si încă mai sunt din pacate (vezi faptul ca toti antrenorii erau echipaţi in verde inclusiv la baraj aspect rezolvat pozitiv in noul sezon, chiar din perioada de pregătire si faptul ca la acţiunea de la deschiderea anului şcolar jucatorii nostrii nu aveau sigla clubului in piept)dar nu reprezintă prioritatea nr.1 din momentul acesta, important e ca echipa joaca bine, avem un obiectiv (unic obiectiv -PROMOVAREA) , restul sunt probleme minore ce se vor rezolva odată cu trecerea firească la numele UTA (chiar daca pt noi trecerea e făcută)!
Răspunde
16-09-2014, 21:06, (Ultima modificare: 16-09-2014, 21:13 de Adrian07.)
#56
RE: Promovarea imaginii clubului
Conducerea poate da un raspuns in legatura cu numele. Sper ca Codrut sa ne lamureasca din nou. Hai Uta!
Răspunde
28-10-2014, 17:05,
#57
RE: Promovarea imaginii clubului
Răspunde
28-10-2014, 22:14,
#58
RE: Promovarea imaginii clubului
Un pic cam tuta prezentatoarea insa prestatia baietilor a fost ok.
Răspunde
29-10-2014, 9:01,
#59
RE: Promovarea imaginii clubului
Foarte eleganta caracterizarea pt prezentatoare Kidu
Răspunde
29-10-2014, 9:13,
#60
RE: Promovarea imaginii clubului
Pai scuza-ma dar cand faci tot felul de aluzii sexuale de zici ca ai fi la Can-can TV nu la TV Arad, ce ai vrea sa spun?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)