Promovarea imaginii clubului
23-07-2015, 18:04,
#81
RE: Promovarea imaginii clubului
Corect Luci Smile
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
23-07-2015, 18:31,
#82
RE: Promovarea imaginii clubului
Care din variante e cea corectă?  Smile
Răspunde
24-07-2015, 9:26,
#83
RE: Promovarea imaginii clubului
Luci, am fost contactat si eu si Sergiu de catre dl. Meszar care doreste infiintarea acestui departament in cadrul clubului. Eu am avut o discutie cu el in care mi-am dat acordul verbal pentru o colaborare part time in acest proiect. Urmeaza probabil ca zilele urmatoare sa aiba loc si o intalnire cu toti cei care ar urma sa fie implicati in acest departament care va fi coordonat de catre Radu Romanescu, din cate am inteles eu.

Cand o sa stim mai multe detalii o sa scriem aici.
Răspunde
24-07-2015, 9:49,
#84
RE: Promovarea imaginii clubului
Super fain atunci, mult succes! Smile
Răspunde
24-07-2015, 9:52, (Ultima modificare: 24-07-2015, 9:53 de Kidu.)
#85
RE: Promovarea imaginii clubului
Ma bucur si eu pentru ca Radu este un om fain cu multe idei faine. Intelege ce vrem noi pentru ca mereu a fost pe aceeasi lungime de unda cu noi.

@Spirty, nu uita te rog de ce am vorbit. Merci!
Răspunde
28-07-2015, 15:40,
#86
RE: Promovarea imaginii clubului
Am vazut recent ca Directia Juridica din cadru FRF a aceptat cererea celor de la Clinceni si Braila de schimbare de statut si denumire. Noi am cerut acest lucru sau nici macar nu se vrea redunumirea clubului ? Mai stie cineva detalii despre acest subiect?
Răspunde
28-07-2015, 16:22,
#87
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu stiu daca este adevarat dar ca si o parere personala,am impresia ca exista si o teama ca ,in cazul in care s-ar reveni la denumirea FC UTA,creditori fostei societati se vor indrepta in instanta impotriva actualei societati ,considerand-o continuatoarea societatii intrate in faliment,sincer nu gasesc alta explicatie de ce tot se tergiverseaza atat schimbarea denumiri.
Răspunde
28-07-2015, 16:29,
#88
RE: Promovarea imaginii clubului
Ce treaba are actuala societate, chiar daca isi schimba numele ? Are alt ID la registrul comertului, alt cod fiscal etc. Nu au de ce sa se indrepte catre noua societate.
Răspunde
28-07-2015, 17:55, (Ultima modificare: 28-07-2015, 18:04 de Kidu.)
#89
RE: Promovarea imaginii clubului
(28-07-2015, 16:22)psv a scris: Nu stiu daca este adevarat dar ca si o parere personala,am impresia ca exista si o teama ca ,in cazul in care s-ar reveni la denumirea FC UTA,creditori fostei societati se vor indrepta in instanta impotriva actualei societati ,considerand-o continuatoarea societatii intrate in faliment,sincer nu gasesc alta explicatie de ce tot se tergiverseaza atat schimbarea denumiri.

Iti spun sincer pentru ca stiu "speta": temerile tale sunt nejustificate. Pur si simplu am dat de zelul unei functionare de la Ministerul Justitiei care nu vrea sa ne inregistreze ACS UTA Arad sau alte variante derivate pentru ca ar intra in conflict cu vechea societate FCM UTA Arad (dinainte de episodul Covaci) care s-a lasat in mod voi in faliment.
In prezent in scriptele lor FCM UTA Arad, apare in faliment insa nu e radiata. Trebuie sa treaca pare-mi-se 5 ani sau ceva de genul.

Ca sa rezolvam problema mai repede, clubul a apelat la un avocat din Bucuresti pentru a retrimite cererea la Ministerul Justiei. Procedura este in curs.

Din pacate asta-i Romania, i se rupe functionarei respective de OSIM, brand, etc. Asa interpreteaza ea situatia si probabil nici nu da prea multa atentie la o cerere trimisa prin Posta. Tocmai din cauza asta s-a apelat la un avocat.
Răspunde
23-08-2015, 20:00,
#90
RE: Promovarea imaginii clubului
la Zilele Aradului să nu avem un chiosc cu UTA demonstrează iarăși ca conducerea nu da doi bani pe marketing. Știu ca începe campionatul plus meciul din cupa, dar este inadmisibil să nu promovam clubul nostru în aceste momente, nu se accepta așa ceva de la un club serios...
Răspunde
23-08-2015, 20:32,
#91
RE: Promovarea imaginii clubului
se pare ca mai nou nu se mai da doi bani pe imaginea clubului,inceputul a fost promitator,anul trecut a venit ca o confirmare ca se doreste ceva serios,din pacate in aceasta vara praf si pulbere,nu s-a facut nici macar o prezentare a noilor achizitii ,am inteles ca vom incepe sezonul cu acelasi echipamnet din sezonul trecut,ce ar mai fi de spus,...parca ne intoarcem in era gio&martian...
Răspunde
23-08-2015, 20:59,
#92
RE: Promovarea imaginii clubului
(23-08-2015, 20:32)psv a scris: se pare ca mai nou nu se mai da doi bani pe imaginea clubului,inceputul a fost promitator,anul trecut a venit ca o confirmare ca se doreste ceva serios,din pacate in aceasta vara praf si pulbere,nu s-a facut nici macar o prezentare a noilor achizitii ,am inteles ca vom incepe sezonul cu acelasi echipamnet din sezonul trecut,ce ar mai fi de spus,...parca ne intoarcem in era gio&martian...

Prezentarea noilor achizitii va fi facuta miercuri intr-o conferinta de presa.
Răspunde
24-08-2015, 15:15,
#93
RE: Promovarea imaginii clubului
La un stand de pe bulevard montat de Zilele Aradului se găsește ceva cană cu UTA, lângă altele cu Dinamo de ex (ce am văzut eu pe fugă) - ceea ce nu e neapărat rău, dacă ne gândim că nu au mai pus standul ăla din iarnă unde se vindeau produse cu UTA. Oare de ce s-a renunțat la acel stand? Sad
Răspunde
29-10-2015, 21:02,
#94
RE: Promovarea imaginii clubului
http://www.uta-arad.ro/utistii-au-facut-...n-pe-lume/
Răspunde
09-11-2015, 19:27,
#95
RE: Promovarea imaginii clubului
De la ora 18,30, Cristi Todea e invitatul emisiunii ”Divizia locală”, de la Digi 24 Timișoara.
Răspunde
09-01-2016, 14:19, (Ultima modificare: 09-01-2016, 14:22 de sergiuarad.)
#96
RE: Promovarea imaginii clubului
https://www.facebook.com/uta1945arad/vid...=2&theater

Cu ocazia sărbătorilor, Ionel, un mare suporter al echipei noastre, stabilit cu familia de mulți ani în Spania, a avut parte de o surpriză din partea fiicei sale, Loredana. Aceasta a comandat un tricou oficial de joc, tricou pe care fiecare jucător și antrenor al echipei și-a trecut semnătura. Momentul în care Ionel a desfăcut cadoul a fost filmat, iar reacția sa ne face să fim mândri de tradiția noastră și de suporterii noștri.

Pe lângă bucuria de a primi tricoul semnat, am dorit să realizăm și un material video pentru a promova imaginea și produsul ( tricoul oficial de joc ), poate așa vor mai apărea doritori și cât mai multe persoane să cumpere materiale promoționale cu UTA.
Toată chestia s-a petrecut la sfârșitul lui Noiembrie și a fost ținută secret până de Crăciun, când acel domn a primit cadoul din partea fiicei sale. Sper să vă placă materialul. DOAR UTA!
Răspunde
24-02-2016, 13:18,
#97
RE: Promovarea imaginii clubului
Felicitări celor care s-au ocupat de site-ul oficial. În special faptul că și puștii de la grupele de copii au prezentare personalizată, cu poză, mi-a plăcut foarte mult. Bravo!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
24-02-2016, 14:37,
#98
RE: Promovarea imaginii clubului
Nici nu am observat. Intr-adevar, o surpriza foarte placuta. Felicitari!
Răspunde
24-02-2016, 16:55, (Ultima modificare: 24-02-2016, 17:01 de Redpunk_one.)
#99
RE: Promovarea imaginii clubului
Stiam de cateva zile ca e gata , insa m-au rugat sa "tin secret" lansarea de azi pana dupa conferinta de presa.

Arata foarte bine si......au incarcat filmul cu UTA de la aniversare gratuit pt vizionare pe site !!!!!!!!!!!!!!!


http://uta-arad.ro/stiri/film-aniversar-uta/3066

BRAVO !!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
24-02-2016, 19:13,
RE: Promovarea imaginii clubului
Cei de la Icetech văd că se ocupă de site, dacă o fac gratis, probabil în contul parteneriatului. Oricum arată foarte bine, mult spor celor care se vor ocupa de actualizarea lui.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)