Promovarea imaginii clubului
28-02-2016, 11:25,
RE: Promovarea imaginii clubului
Icetech incearca sa colaboreze cu UTA de vreo 8 ani. ma bucur ca in sfarsit au avut cu cine discuta ca pe vremea italianului nu se putea realiza niciun fel de parteneriat. si se vede treaba ca treaba-i buna Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
21-04-2016, 14:25, (Ultima modificare: 21-04-2016, 14:26 de cipri_23.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Degeaba incearca Codru sa vina cu idei noi, cu cartile si culturalizarea jucatorilor ca degeaba...Inteleg si e normal sa sarbatoreasca dupa un egal care ar putea conta decisiv pentru promovare, dar sa asculti manele la maxim si tot felul, e putin deranjat, parerea mea. Si asta se repeta dupa fiecare meci de acasa. In fine, cred ca e un amanunt minor si asta sa fie cea mai mare problema pentru noi, iar la finalul sezonului sa sarbatorim impreuna promovarea Big Grin

CA LA NUNTĂ| UTA A SĂRBĂTORIT PE MANELE PUNCTUL DE LA TÂRGOVIȘTE

UTA a scos un punct pe Eugen Popescu, 1-1 cu Chindia, golul egalizator al arădenilor picând în minutul 88, la o fază care nu anunța nimic. Arădenii s-au bucurat la Târgoviște de parcă meciul ar fi fost decisiv pentru promovarea în Liga I: din vestiarul lor au răsunat, cu volumul la maxim, versuri ale unor manele cunoscute.

Responsabil pentru toată distracția a fost Sorin Botiș (foto), care a cărat o boxă de dimensiuni considerabile pe gazon, până la autocar. “Nu mă bag eu la muzica lor. Cei care decid ce piese se pun sunt Sorin Botiş şi Alin Gligor”, a declarat fostul stelist Roland Nagy, singurul arădean care a părut totuși jenat de situație. Doar intervenția – totuși tardivă – a oamenilor de ordine a potolit, cât de cât, petrecerea arădeană (foto 2). “Era un zgomot de nedescris, nu te înțelegeai om cu om în zona presei. Nu zice nimeni să nu se bucure, să nu asculte muzică, dar chiar așa, la sfidare? Și pentru ce, pentru un egal…”, au comentat ziariștii dâmbovițeni, care n-au putut realiza interviuri în zona special amenajată din cauza zgomotului infernal.

Sursa: dbsport.ro
Răspunde
21-04-2016, 15:11,
RE: Promovarea imaginii clubului
După cele 4 puncte, eu chiar închid ochii la așa ceva și cred că e bine ca și Roli să-i lase să se descătușeze. Ceea ce contează e să nu continue petrecerea prea intens și prea aproape de următorul meci.

Să fim serioși, ce echipă din România s-ar petrece pe alt fel de muzica? Poate nici măcar una din 100% jucători străini. Big Grin
Răspunde
21-04-2016, 15:24,
RE: Promovarea imaginii clubului
Sincer sa fiu gestul este penibil iar lamentarea ziaristului dambovitean este justificata.
Aveam alte asteptari de la Sorin Botis sau de la Gligor, ii credeam mai maturi. Pacat!
Răspunde
21-04-2016, 17:20,
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu e nimic deplasat din gestul Utistilor e ceva normal daca esti fericit,noi suntem prea carcotasi ,stim sa facem din tantar armasar doar de dragul de a vb,din pacate nici unul din voi nu a jucat fotbal ca sa stie cu ce se mananca,stresul care exista la o echipa ca si Uta, stati linistiti ca daca ne bateau si ei sarbatoreau la greu
Răspunde
21-04-2016, 17:36,
RE: Promovarea imaginii clubului
Barosane, nimeni nu le interzice sa se bucure, doar ca nu pe ritmuri orientale.
Răspunde
21-04-2016, 18:18,
RE: Promovarea imaginii clubului
Hai sa le inpunem pe ce ritmuri sa se bucure este chiar banal de rasul curcii,daca baietii au rezultate pe mine ma doare la p----a ce muzica asculta.
Răspunde
21-04-2016, 18:23,
RE: Promovarea imaginii clubului
si pe mine, atat timp cat o fac in spatele usilor inchise... totusi UTA este UTA!
Răspunde
21-04-2016, 18:55,
RE: Promovarea imaginii clubului
Am fost prezent acolo. E chiar exagerat ce scrie presa de pe acolo. De fapt, ce presa? Omul care a scris articolul, l-am vazut cu fular cu Tgv la gat, un fel de suporter de al lor, el era "comentatorul" la statia de amplificare a stadionului, nerespectand nicidecum regulamentul de organizare, i-am dat chiar si niste bani din partea "cuiva" din Arad, ca sa il ajute cu stiri,facea si pe ziaristu, iar dupa meci ghici ce?... Avea un microfon si lua interviuri pentru televiziunea locala, intrebandu-l pe Botis ce muzica asculta..Raspunsul lui Botis a sosit ferm, in urma intrebarii despre muzica ascultata: Depinde cand?..Va rog sa Nu il luati pe tip in serios.
Răspunde
21-04-2016, 19:35,
RE: Promovarea imaginii clubului
Voi credeati ca jucatorii lu´ UTA asculta Brahms?
hai mai, nu mai ai voie nici sa te bucuri pentru ca-i deranjezi pe cei care au pierdut  Smile . sa fim seriosi 



daca s-a sarit calul responsabil este conducatorul delegatiei sau, in lipsa lui, antrenorul, nu Botis sau oricare alt jucator care da frau liber bucuriei realizarii unui obiectiv, dupa ce in urma cu 10 minute traia in tensiune maxima.. totusi vorbim aici despre o echipa de fotbal nu despre maestri emeriti ai sahului.

eu ii aplaud si ii felicit pentru punctul de la Targoviste, e singurul lucru care conteaza. asta e, cu adevarat, contributia lor la imaginea clubului
Răspunde
21-04-2016, 20:07,
RE: Promovarea imaginii clubului
Red 11 ai perfecta dreptate super tare ex cu sahu.La unii nu le convine nimica daca jucatorii isi fac freza pe partea dreapa ai bai de ce nu isi fac freza pe partea stanga asta e conceptia unora nu ai ce sa le faci dureros
Răspunde
21-04-2016, 20:17, (Ultima modificare: 21-04-2016, 20:18 de maryan.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Ar fi culmea acum când echipa joacă, avem rezultate sa fim supăraţi ca ne-am bucurat pe nu stiu ce melodie!din suflet mi-am dorit sa batem la targoviste pe înganfatii pulii ăştia!m-am săturat de declaraţiile lor!sa batem si sambata apoi sa nu mai cedăm locul 1 pana la final si sa PETRECEM toţi (indiferent pe ce muzică)
Răspunde
21-04-2016, 20:25,
RE: Promovarea imaginii clubului
Corect Maryan sa curga bautura ca,am suferit destul anii astia si am fost in situatii foarte grele.GATA SA VINA BINELE
Răspunde
22-04-2016, 0:02,
RE: Promovarea imaginii clubului
Si eu sunt de parere ca "ziaristul" se comporta mai mult ca un suporter. Daca nici dupa un egal de genul asta nu poti sa te descatusezi in spatele usilor inchise ...atunci cand???

Asta ca asculta manele si nu bach nici nu are sens sa o dezbatem. Cred ca sunt maxim 5 jucatori in tot fotbalul romanesc care nu asculta muzica "orientala". Nu cred ca e cazul de o dezbatere pe un asa subiect cancan.

Au batut,au egalat......sa vina mediasul Smile

Hai UTA!!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
22-04-2016, 8:32,
RE: Promovarea imaginii clubului
Între manele și Bach sunt multe opțiuni decente, nu trebuie să cădem în extreme. În spatele ușilor închise fiecare poate asculta absolut ce vrea, public ar trebui ca băieții și clubul să înțeleagă că numele UTA implică un minim standard care trebuie respectat. Discuția e la general pentru că, deși n-am fost de față, cam miros exagerări de ”presă” de genul ăsta și-s convins că n-a fost nevoie să vină o echipă de la Arad ca să tune Târgoviștea de manele, hai să fim serioși
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
22-04-2016, 8:39,
RE: Promovarea imaginii clubului
Eu nu pot sa bagatelizez incidentul chiar asa usor. Faceti-o voi, eu raman oricum cu un gust amar. Probabil o sa iau o lamaie.
Răspunde
22-04-2016, 18:19,
RE: Promovarea imaginii clubului
(22-04-2016, 8:32)Giuliano a scris: ...și-s convins că n-a fost nevoie să vină o echipă de la Arad ca să tune Târgoviștea de manele, hai să fim serioși...

Esti tare Smile
Răspunde
22-04-2016, 22:24,
RE: Promovarea imaginii clubului
Smile credeati ca fotbalistii aradeni sunt altfel decat ceilalti jucatori de fotbal? ce nu prea inteleg eu e chestia caratului boxei aleia peste tot prin tara, adica treaba nu e intamplare e traditie si ma gandesc ca, "coloana sonora" e furnizata de aceeasi clasici bursuc, salam si vijelie Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-04-2016, 23:06,
RE: Promovarea imaginii clubului
Dacă veniți devreme la stadion, aflați că la fiecare meci acesta este imnul lor în vestiar: https://www.youtube.com/watch?v=8NI5oTTW_is *Diego Maradona - La Mano de Dios*
Smile
manelele sunt doar în caz de victorie Smile)
Răspunde
22-04-2016, 23:32,
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu mai zi asta la nimeni că strici bucuria victoriei pentru o grămadă de suporteri. Altfel, dacă tot suntem la capitolul muzică, felicitări pentru cei care se ocupă de fondul sonor la fanzonul stadionului. Să mergi la meci și să te întâmpine Iron Maiden sau Creedence Clearwater Revival, nu-i puțin lucru, mai ales în România. Și poate, cine știe, se lipește ceva și de băieți.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)