Promovarea imaginii clubului
23-04-2016, 0:09,
RE: Promovarea imaginii clubului
(22-04-2016, 23:06)sergiuarad a scris: Dacă veniți devreme la stadion, aflați că la fiecare meci acesta este imnul lor în vestiar: https://www.youtube.com/watch?v=8NI5oTTW_is  *Diego Maradona - La Mano de Dios*
Smile
manelele sunt doar în caz de victorie Smile)

nu-i bash imn asta dar daca-i mobilizeaza e bine. s-a facut vreun sondaj cati dintre jucatori stiu cine-i Maradona? :Smile dar hai in on topic ca ne pusca adminu'
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
23-04-2016, 0:15, (Ultima modificare: 23-04-2016, 0:16 de I 929.)
RE: Promovarea imaginii clubului
(22-04-2016, 23:06)sergiuarad a scris: Dacă veniți devreme la stadion, aflați că la fiecare meci acesta este imnul lor în vestiar: https://www.youtube.com/watch?v=8NI5oTTW_is  *Diego Maradona - La Mano de Dios*
Smile

Deci băăăă, cum ar fi ca din toată povestea asta să iasă o nouă cântare? Cred că ar merge măcar partea cu Ole, Ole Oleee, Diegoo, iar în loc de Diego să strigăm UTA iar al patrulea oleee să se termine cu un a. Deci: oleee, olee, olee, olaaa, UTAAA, UTAAA!  Apoi în ceva deplasări se poate găsi ceva şi pentru continuarea refrenului.  Big Grin
Răspunde
08-09-2016, 20:29, (Ultima modificare: 08-09-2016, 20:30 de Giuliano.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Subscriu total la urările de bine pentru Dennis Man la noul său club. Nu doar că avem un interes financiar din asta dar băiatul chiar e un caracter frumos, și-a făcut datoria față de club și a plecat pe ușa din față. Dar totuși, după părerea voastră nu e puțin cam deplasat ca pagina oficială de facebook a clubului să facă reclamă, chiar și indirect și pentru o cauză nobilă, unui meci al unei alte echipe?! Că mie nu mi-a sunat deloc, dar deloc bine, îndemnul de a urmări meciul echipei X pentru a-l vedea debutând pe Dennis.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-09-2016, 21:45,
RE: Promovarea imaginii clubului
Am crezut ca doar mie mi s-a parut aiurea postarea. Subscriu 100%
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
09-09-2016, 0:24,
RE: Promovarea imaginii clubului
(08-09-2016, 21:45)Redpunk_one a scris: Am crezut ca doar mie mi s-a parut aiurea postarea. Subscriu 100%

Chiar e gretos daca asa au facut. Nu intru de la lucru pe facebook dar o sa intru curand sa-i "urechez" un pic. Smile
Răspunde
09-09-2016, 5:44,
RE: Promovarea imaginii clubului
Poate i-a luat un pic valul...
Oricum, un transfer excelent, daca cifrele vehiculate sant reale ! Sigur ca-mi pare rau ca nu mai e la noi, dar 300.000 euro (poate chiar 500.000) sant bani seriosi. Ca sa nu mai vorbim de un 10% la un transfer anterior, cand Dennis e in floarea varstei ! Felicitari conducerii !
Răspunde
09-09-2016, 9:11,
RE: Promovarea imaginii clubului
Giuliano are dreptate. Initial nu am stiut la ce va referiti pentru ca nu gaseam nimic pe pagina de WEB insa dupa aia am vazut ca e pe pagina de FB.
M-am luat si eu de ei si sper sa fie doar o scapare pentru ca astfel de stiri sunt ridicole si nu-si au locul pe paginile oficiale ale UTA-ei.
Răspunde
09-09-2016, 10:22, (Ultima modificare: 09-09-2016, 10:24 de Xtreme.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Eu zic ca e prost inteles mesajul, nu este un indemn la vizionarea partidei ci doar ca Denis Man debuteaza la noua sa echipa...
Răspunde
12-09-2016, 0:53,
RE: Promovarea imaginii clubului
noua lui echipa se numeste steaua, nu ne intereseaza!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
25-09-2016, 13:36, (Ultima modificare: 25-09-2016, 13:37 de Giuliano.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Nu știu dacă e cel mai potrivit topic însă vreau să trag un semnal de alarmă în legătură cu două aspecte care pot să facă egale cu 0 toate eforturile conducerii clubului de a da UTA-ei o imagine cât mai civilizată și modernă:

1. Stewarzii în loc să stea cu gura pe suporterii din peluză care vezi Doamne stau prea aproape de gard mai bine și-ar face treaba legat de imbecilii de la tribuna a II-a care au aruncat cu monezi în capul antrenorului de la Afumați. Ce facem o să devenim șerpărie și cuib de boschetari ca în Giulești? Păi dacă se întâmplă dinastea cu antrenorul unei echipe care și-a văzut de treabă și a jucat fotbal ce facem când o să dăm de provocatori. Nu mă interesează cât de ”utist” e un astfel de specimen, câți ani vechime pe stadion are, astfel de personaje trebuie luate de-o aripă și zburate afară... pentru un an de zile dacă se poate. Asta până nu se întâmplă vreun incident mai grav care să ne facă de rahat și să ne și trimită prin deplasări forțate câteva etape. Ce naiba suntem în 2016 nu ne mai civilizăm odată? M-am cam săturat ca pe pretextul că și așa nu prea vine lumea la stadion să tolerăm toți frustrații cu creier cât nuca ce acasă probabil pupă papucul nevestei dar care se dau mari smardoi pe stadion.

2. Eu înțeleg că după o victorie trebuie să-i lași pe jucători să se descarce, să se bucure. Dar toate astea în cadrul unor limite. Dacă de exemplu au chef să danseze Macarena goi în mijlocul stadionului li se permite? Evident că nu. E jenant și de cel mai prost gust ca din vestiarul echipei să tune manelele și declarațiile antrenorilor a conferința de presă să se amestece cu celebrele ”versuri” despre dușmani, valoare și mai știu eu ce. La naiba sunte UTA nu FC Șoldoveștii din Deal. Puțină considerație pentru imaginea și statutul acestui club cred că ar fi de dorit. Sunt convins că nici celor din conducere nu le place chestia asta și ar trebui să pună piciorul în prag. O victorie e importantă dar nu înseamnă totul și nu înseamnă că ne putem p..a pe imaginea clubului doar pentru că unii doar așa înțeleg să o sărbătorească.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-09-2016, 13:41, (Ultima modificare: 25-09-2016, 13:42 de Kidu.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Subscriu 100%, Giuli. Chiar ma mir ca pana acum nimeni din cercul "glumetilor" n-a fost saltat. Taraniile si comportamentul asta nu poate fi tolerat si nu e prima data cand se intampla asta.
Răspunde
25-09-2016, 14:35, (Ultima modificare: 25-09-2016, 14:38 de maryan.)
RE: Promovarea imaginii clubului
acolo langa bancile de rezerva sunt vreo doi care "nu sunt cu toate tiglele pe casa" iar in combinatie cu vreo bautura alcoolica se dau in spectacol!injuraturi sunt pe toate stadioanele, insa cu aruncatul monezilor in capul antrenorilor adversi ...deja e prea mult!oricum oamenii aia ce fac astfel de gesturi nu stiu 2 jucatori de la UTA, ci vin acolo strict pentru scandal....PACAT!
Răspunde
25-09-2016, 15:48,
RE: Promovarea imaginii clubului
Si restul celor ce stati acolo de ce nu luati atitudine, va simtiti mandri de circul lor? Nu ma refer personal la tine Mariane insa nu e ok deloc ce se intampla.
Răspunde
29-09-2016, 19:52,
RE: Promovarea imaginii clubului
Exista un cont oficial de instagram al clubului? Pentru ca daca e cel cu username-ul fcutaaradfotbal (sunt mai multe, dar acesta pare mai urmarit/mai activ si are link la descriere spre site-ul oficial) ar fi o chestie care, nu neaparat ca deranjeaza, dar e usor ciudata. Sunt cateva postari in care se repeta sintagmele "hai banat", "tot banatul la meci" etc Smile). Fara suparare, dar care-i legatura? Pana la urma, pe gsp-isti ii inteleg ca nu stiu geografie/istorie, dar daca e un cont oficial atunci totusi...Pana la urma urmei trec Crisurile prin mijlocul judetului. Om juca noi temporar in Aradul Nou, dar casa e la nord de Mures, iar aradenii nu sunt banateni. Ca cireasa pe tort, ultimul post e CS Nuoava Mamablabla - UTA pe stadionul Banatul completat cu un "Hai Arad Hai Banat!" Smile)
Răspunde
29-09-2016, 20:31,
RE: Promovarea imaginii clubului
(29-09-2016, 19:52)Gdeck a scris: Exista un cont oficial de instagram al clubului? Pentru ca daca e cel cu username-ul fcutaaradfotbal (sunt mai multe, dar acesta pare mai urmarit/mai activ si are link la descriere spre site-ul oficial) ar fi o chestie care, nu neaparat ca deranjeaza, dar e usor ciudata. Sunt cateva postari in care se repeta sintagmele "hai banat", "tot banatul la meci" etc Smile). Fara suparare, dar care-i legatura? Pana la urma, pe gsp-isti ii inteleg ca nu stiu geografie/istorie, dar daca e un cont oficial atunci totusi...Pana la urma urmei trec Crisurile prin mijlocul judetului. Om juca noi temporar in Aradul Nou, dar casa e la nord de Mures, iar aradenii nu sunt banateni. Ca cireasa pe tort, ultimul post e CS Nuoava Mamablabla - UTA pe stadionul Banatul completat cu un "Hai Arad Hai Banat!" Smile)

uta1945arad este contul oficial de insta din cate stiu, dar este, din pacate, neupdatat.
fcutaaradfotbal apartine de acelasi copil care inainte avea pagina cu UTA Batrana Doamna si care credea ca suntem prieteni cu fcsb. Lasati comentarii si mesaje, certati-l daca tot nu vrea sa stearga pagina sau dati report. Nu trebuie sa lasam situatia asa. Eu m-am saturat sa-i dau mesaje pentru ca tot spune ca e pagina unui prieten si nu vrea sa ii spuna numele.
Răspunde
30-10-2016, 0:31,
RE: Promovarea imaginii clubului
Mi-am permis sa updatez paginile de wikipedia (cele in limba engleza pentru inceput) ale stadioanelor, atat Motorul cat si Francisc Neumann. Ambele erau destul de sumare si lipseau informatii importante/istoric (practic erau cioturi, nu articole). Ar mai fi loc de ceva resurse media, ma refer la poze din timpul unor meciuri, panorame, detalii etc; creatii personale pentru a nu exista conflict de copyright. Am completat la "vechiul Neumann" cu o sectiune de istoric si una de meciuri importante + alte cateva ajustari minore. Oricine cu cont poate contribui la imbunatatirea paginilor. Wikipedia e o resursa de informatii destul de importanta, practic pentru multa lume de afara reprezinta primul contact cu clubul/orasul etc, de asta m-am gandit ca ar merita un "refurbish". Sunt suficiente pagini de urmat ca model ale marilor arene din fotbal. Ar trebui creata o pagina in viitorul apropriat si pentru noul Neumann, am avea si poze din timpul constructiei pentru un articol mai consistent. Cred ca s-a mai discutat, dar ar fi interesant daca ar avea cineva acces la un balcon de la Areduri pentru un timelapse cu progresul arenei.  

https://en.wikipedia.org/wiki/Stadionul_Motorul_(Arad)

https://en.wikipedia.org/wiki/Stadionul_...on_Neumann
Răspunde
20-12-2016, 18:12, (Ultima modificare: 20-12-2016, 19:04 de Kapa.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Astazi am fost de 2 ori cu un grup de elevi la standul UTA- ei de la targul de Craciun, odata la ora 14 si apoi din nou la ora 15, am vazut ca in afara de inca 2 gherete (inchise si ele) totul era deschis, era momentul cand copiii ies de la scoala si era destul de animata zona chiar daca era foarte frig la acea ora. In final am plecat dezamagiti, mai ales copiii care locuiesc la tara (2 dintre ei in alt judet ) si care isi doreau un mic suvenir de Craciun cu echipa lor de suflet UTA, pentru ei fiind ultima zi de scoala deoarece internatul lor s-a inchis.
Răspunde
20-12-2016, 21:51,
RE: Promovarea imaginii clubului
Da, nu-i ok deloc, miercuri seara dacă ne întâlnim cu cineva din conducerea clubului o să vorbim şi despre asta să vedem cum putem face să nu mai apară astfel de probleme. Nu e normal oricum ca la un târg de acest gen fiecare să închidă şi să deschidă după cum îl taie capul (ca de obicei, orice eveniment organizat de Primăra Arad e un sat fără câini, dar asta e altă discuţie) iar dacă vorbim despre cazul nostru particular e un amănunt care poate strica toate eforturile de imagine. Aici nu-i vorba de vânzări e vorba că oricine trece prin acea zonă dă cu ochii de însemnele UTA-ei iar asta trebuie să se întâmple de dimineaţa până seara.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
20-12-2016, 23:18,
RE: Promovarea imaginii clubului
Problema e si conditiile pe care le ofera primaria la acele casute. Bate vantul prin ele. Nu rezisti sa stai mai mult de 2-3 ore fara sa ingheti de frig. Am clienti care au oferit salariu de 1.800 de lei net pt vanzatoare care sa stea acolo de la ora 12 la ora inchiderii si nu a stat nimeni mai mult de 3 zile pt ca efectiv te congelezi in casutza aia. Si nu merita sa bagi toti banii apoi pe medicamente Smile
Răspunde
21-12-2016, 2:17,
RE: Promovarea imaginii clubului
trebuie organizat (si) un magazin online!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)