Promovarea imaginii clubului
07-08-2017, 0:15,
RE: Promovarea imaginii clubului
(06-08-2017, 16:24)Crishu a scris: De unde se pot achizitiona produse cu UTA in  afara de ziua meciurilor? Care sunt produsele ce sunt in stoc? Cand va fi finalizat magazinul online?
In caz ca UTA nu reuseste sa isi negocieze separat drepturile de televizare, care ar fi sansele sa se faca un sistem Pay Per View prin care cei care nu sunt la meci , sa poata vizualiza contra cost?
Toate întrebările tale sunt perfecte și sper sa primim un răspuns din partea conducerii.
Răspunde
07-08-2017, 1:15, (Ultima modificare: 07-08-2017, 1:16 de red11.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Tot adresati intrebari conducerii (in general) si eu ma intreb la cine va referiti? La Alexandru Meszar (omul din spatele proiectului si mentorul acestuia) care din ce stiu eu, poate gresesc, nu are nici o functie in club, sau la Falca, care-i sef de sef de sef in Arad, si fara el nu se misca nimic.. sau poate le adresati celor doi trepadusi cu functii in club? (dar care nu iau nici o decizie)
Răspunde
07-08-2017, 8:04,
RE: Promovarea imaginii clubului
Sau poate lui Dorin pentru ca el se ocupa de partea de Marketing.
Răspunde
07-08-2017, 12:24,
RE: Promovarea imaginii clubului
Fularele cu "Nu dam niciodata inapoi!" Dorin le-a facut?
Răspunde
07-08-2017, 12:46,
RE: Promovarea imaginii clubului
Cu siguranta SCU nu a fost implicata.
Răspunde
07-08-2017, 13:05,
RE: Promovarea imaginii clubului
Ar fi ok si in sediul clubului de pe Victoriei sa existe cateva produse cu UTA, oricum treaba cu produse online cam greu in viitorul apropiat.
Răspunde
07-08-2017, 15:30,
RE: Promovarea imaginii clubului
Cred ca idea lui Adrian este foarte buna. Un numar redus de produse ar fi sufficient (2,3 modele de fulare, echipamnent de joc, ceva fanioane). Oricum este cineva acolo in fiecare zi, sigur na va fi zilnic coada la produse. Altfel nu mai esti nevoit sa astepti cate 2 saptamani intre partide sa poti achizitiona cate un produs/cadou. Si ar mai fi beneficiu ca poti gasi aceste produse si in pauzele competitionale.
Răspunde
07-08-2017, 18:40, (Ultima modificare: 07-08-2017, 18:40 de red11.)
RE: Promovarea imaginii clubului
(07-08-2017, 12:46)dedei a scris: Cu siguranta SCU nu a fost implicata.

Nu vad un lucru rau sa se implice SCU in treaba asta. De ce nu? Nu mai sunt eu foarte in tema daca Batrana, Sergiu sau Spirti mai sunt membrii SCU, nici nu conteaza asta, dar sunt convins ca ar face chestii faine(daca au timp si chef) ...si  cu siguranta mai sunt si altii cu idei. Pe ei i-am numit eu pentru ca-i cunosc.
Răspunde
08-08-2017, 8:41,
RE: Promovarea imaginii clubului
(07-08-2017, 13:05)Adrian07 a scris: Ar fi ok si in sediul clubului de pe Victoriei sa existe cateva produse cu UTA, oricum treaba cu produse online cam greu in viitorul apropiat.

De ce e greu? Consider ca clubul s-a dezvoltat bine pana acum, cu actiuni "sanatoase" dar in acelasi timp in anul 2017 este obligatoriu sa ai un magazin online si un magazin oficial, nu doar o ghereta in ziua meciului. UTA este un brand mare care deocamdata din pacate nu e valorificat.
Răspunde
08-08-2017, 9:03,
RE: Promovarea imaginii clubului
Si eu sunt de parerea ca problema magazinului oficial cat si a celui online se impune a fi rezolvata. Se discuta aspectul asta de cel putin trei ani si deocamdata nu prea s-au facut multe in privinta asta.
E drept ca in ziua meciului poti lua materiale de la ghereta insa au fost n cazuri cand a trebuit sa intervin si sa-l sun fie pe Meszar, fie pe Dorin pentru a cumpara un tricou sau un set de echipament pentru oameni ce nu aveau posibilitatea sa le ia din ziua meciului.
Răspunde
08-08-2017, 11:56,
RE: Promovarea imaginii clubului
Oamenii astia chiar nu realizeaza ce potential ar avea un magazin permanent, fie el si doar online deocamdata. M-am si saturat de cate ori am spus asta. Pe pagina de facebook a peluzei se primesc saptamanal mesaje de la oameni care isi doresc un tricou sau un fular, iar in preajma meciurilor importante sau cu Poli sunt chiar zeci care se intereseaza de materiale. Pe langa faptul ca e clar o oportunitate de crestere a fondurilor, este o rusine ca un club atat de iubit sa nu aibe shop in vremurile astea. In anii astia, lumea din Arad a regasit farmecul UTA-ei zic eu. Oamenii isi reintorc privirea catre echipa. E si normal ca toti sa isi caute materiale noi. Mai sunt si altii care vin doar in vacanta aici si stau in strainatate. In mijlocul verii n-au unde sa gaseasca un fular de cumparat sau un fanion pentru masina. Sunt chestii de care chiar se poate profita, dar se pare ca nu ne intereseaza prea mult imaginea... Apropo, Stana, Meszar, cine o fi citind si forumul asta, vedeti ca incepe targul de Zilele Aradului. Vedem si noi un stand cu produse pe acolo??
Răspunde
08-08-2017, 13:26,
RE: Promovarea imaginii clubului
Am vorbit cu Dorin si a spus ca se lucreaza la magazinul online care in curand va fi gata. In plus vor fi doua locatii in Arad, una pe Lucian Blaga si cealalta va fi o insula la Atrium Mall, unde va fi deschis zilnic.
Răspunde
09-08-2017, 13:01, (Ultima modificare: 09-08-2017, 13:01 de Kidu.)
RE: Promovarea imaginii clubului
REMINDER: astazi ne vedem la prezentarea lotului si a echipamentului in fata suporterilor.

Citat:Clubul UTA le reamintește suporterilor că seara de miercuri, 9 august, e dedicată întâlnirii cu suporterii care au achiziționat abonamente pentru stagiunea 2017-2018.

Recepția se desfășoară la sala de evenimente ”Biavati”, situată lângă Auto Technic Ford (Calea Zimandului FN, ieșirea spre Oradea). La dispoziția suporterilor sunt autocare, cu plecare la ora 19:00 din stația Podgoria (lângă Catedrală), iar accesul în incintă se face pe baza abonamentului. De asemenea, abonamente vor fi disponibile și la ”Biavati”, între 18:30-19:00.

Programul serii include o conferință de presă la care au ocazia să asiste și suporterii, urmată de prezentarea lotului roș-alb, bufet și multe-multe poze.

Vă așteptăm!
Răspunde
10-08-2017, 8:13,
RE: Promovarea imaginii clubului
Felcitari clubului pentru receptia de aseara. A fost foarte frumos, ambianta foarte placuta, decenta si mult optimism. Asta-i normalitatea la care visam cand am luat-o la drum plecand din judet.
Răspunde
12-08-2017, 4:16,
RE: Promovarea imaginii clubului
Am vazut si eu video-ul cu prezentarea. O treaba foarte buna, de la locatie, muzica, prezentare... Iar prezentatorul ala mi s-a parut foarte profesionist.
Răspunde
23-09-2017, 16:35,
RE: Promovarea imaginii clubului
Cateva idei de tricouri

[Imagine: Zhoeuj.jpg]
[Imagine: fFnWrq.jpg]
[Imagine: yQf5cv.jpg]
[Imagine: xr4jL0.jpg]
[Imagine: RaXJQZ.jpg]
[Imagine: smtviZ.jpg]
[Imagine: 9eHq2k.jpg]
[Imagine: poC2TA.jpg]
[Imagine: mwXz7l.jpg]
[Imagine: bif14h.jpg]
[Imagine: 5gB5kQ.jpg]
[Imagine: nScMUc.jpg]
[Imagine: 6OKPhQ.jpg]
[Imagine: QVwh49.jpg]
[Imagine: IIWGNi.jpg]
Răspunde
23-09-2017, 16:36,
RE: Promovarea imaginii clubului
 [Imagine: WNna3E.jpg]
[Imagine: iElv7A.jpg]
[Imagine: R3oy8H.jpg]
[Imagine: q5PA3w.jpg]
[Imagine: Y7GJXK.jpg]
[Imagine: 4trfj6.jpg]
[Imagine: e4Egbx.jpg]
[Imagine: gAVoKm.jpg]
[Imagine: N9fCHc.jpg] [Imagine: Uy5PKS.jpg]
[Imagine: EjzS41.jpg]
[Imagine: hsPdOH.jpg]
[Imagine: UmDZsw.jpg]
[Imagine: uTD0tS.jpg]
[Imagine: KH6xlA.jpg]
Răspunde
23-09-2017, 16:37,
RE: Promovarea imaginii clubului
[Imagine: cUd7yC.jpg]
[Imagine: sfZgGa.jpg]
[Imagine: yFwmzR.jpg]
[Imagine: vVbeDc.jpg]
[Imagine: tEQ74Z.jpg]
[Imagine: CJYIY3.jpg]
[Imagine: qpNJKg.jpg]
[Imagine: auafEO.jpg]
Răspunde
24-09-2017, 13:22,
RE: Promovarea imaginii clubului
Destul de reusite, bravo
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
10-11-2017, 22:38, (Ultima modificare: 10-11-2017, 22:41 de Kapa.)
RE: Promovarea imaginii clubului
http://www.aradon.ro/uta-asa-tg-mures-nu-atrage/1931870
Odinioară joc de Liga 1, confruntarea de sâmbătă, ora 11, nu este considerată atractivă de cele două televiziuni care transmit opţiunile 1-4 ale fiecărei etape de Liga 2.
Am ajuns să o vedem şi pe asta. Din cea mai televizată echipă în sezonul trecut, UTA a ajuns să se bucure când intră în opţiunea 1-4 a fiecărei runde de Liga 2, pentru ca sponsorii de pe echipament să beneficieze de reclama pentru care au semnat contracte cu clubul fanion al Aradului. De exemplu, confruntarea de sâmbătă, ora 11, de la Şiria, între două echipe, AFC UTA şi ASA Tg Mureş, care au scris pagini de istorie în primul eşalon fotbalistic al ţării nu va fi televizată. Se va juca în anonimat, atât pe gazon, cât şi în tribune.

Telekom a luat opţiunea 3 şi 4!

Pentru că nu a ajuns la o înțelegere cu DigiSport pentru a transmite la rândul ei cele mai interesante două partide ale rundei în eșalonul secund, Telekom Tv s-a reorientat și a cumpărat de la agenția EAD opțiunile 3 și 4 ale Ligii a 2-a.

Astfel, CS Afumaţi – Chindia Târgovişte şi CS Mioveni – Sportul Snagov sunt cele două meciuri considerate opţiunile 3 şi 4 din etapa a 17-a a Ligii 2 şi vor fi transmise de Telekom Sport.

În schimb, DigiSport păstrează opţiunile 1 şi 2 ale fiecărei runde. Dar, iată programul etapei a 17-a şi jocurile televizate…

Sâmbătă, ora 11: CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti, CS Afumaţi – Chindia Târgovişte (în direct pe TelekomSport), Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Brăila, AFC UTA – ASA Târgu Mureş, Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara, Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava. Sâmbătă, ora 13:

CS Mioveni – Sportul Snagov (TelekomSport). Duminică, ora 12: Dunărea Călăraşi – FC Argeş (DigiSport). Duminică, ora 14: Hermannstadt Sibiu – Academica Clinceni (DigiSport) şi ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)