Etapa nr. 21: UTA - Foresta Oil Sânpetru German (04.04.2014, ora 19:00)
05-04-2014, 0:24,
#20
RE: Etapa nr. 21: UTA - Foresta Oil Sânpetru German (04.04.2014, ora 19:00)
Am vazut totusi niste comentarii dezaprobatoare pe facebook din partea unor persoane care nu cred ca au fost la meci.
Cred ca mai umilitor ar fi fost ca echipa noastra sa joace mata ca in curtea scolii cu cei de la Sanpetru German decat asa. Meciul a fost luat in serios, rezervele obisnuite au vrut sa se remarce iar adversarul cred ca avea probleme azi si cu ultima clasata din liga a 6 a. Asta e fotbalul, fotbal s-a jucat pe teren. Sanpetru German trebuiau sa se retraga pentru ca stiau ce ii asteapta.
Meciul de azi demonstreaza diferenta dintre fotbalul de amatori si cel profesionist, dintre jucatori care vin dupa o zi de munca la spalatoria auto si jucatori cu program tipic profesionist in fiecare zi. Mie imi mai spune ca UTA nu are ce cauta in Liga a 4 a si ca nu banii pe nocturna sunt cei aruncati ci cam toti banii care ar mai fi cheltuiti inca un an aici ar fi aruncati pe apa sambetei - mai ales ca sunt si bani publici in joc. Din punctul meu de vedere, UTA cu organizarea, sustinerea financiara si lotul mega larg de azi nu ar avea probleme cu mentinerea in divizia B.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 21: UTA - Foresta Oil Sânpetru German (04.04.2014, ora 19:00) - de I 929 - 05-04-2014, 0:24

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)