Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
29-02-2016, 21:59, (Ultima modificare: 29-02-2016, 22:02 de I 929.)
#25
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
Petre a rămas dator după jocul cu Brașovul: „Gloanțele ne-au trecut pe lângă ureche”

După eliminarea lui Hlistei, prima mutare a lui Roland Nagy în partida cu Brașovul a fost înlocuirea lui Dennis Man și Adrian Petre. Junior cu junior, numai că randamentul ultimului a fost foarte scăzut, drept pentru care se poate spune că UTA a evoluat cu 9 jucători și jumătate în ultimele 25 deminute ale disputei cu „stegarii”. Dincolo de evidentele probleme fizice, Petre a și acuzat faptul că nu a fost utilizat pe postul său de bază, acela de „vârf” de careu, ci a jucat ba mijlocaș stânga, ba dreapta.
La finalul disputei de sâmbătă, Roland Nagy a admis ziua mai slabă a tânărului său elev. „Nu e posibil să te prezinți așa, o să analizăm în amănunt evoluția sa, cauzele și vedem ceea ce este de făcut mai departe. Aveam nevoie de toată lumea pe final, căci gloanțele ne-au trecut pe lângă ureche”, a punctat antrenorul principal al „Bătrânei Doamne”.


http://sportarad.ro/petre-a-ramas-dator-...ga-ureche/

Roli l-a jucat pe Petre mijlocas de banda si in cateva amicale, cel putin la cel cu Szegedul unde am fost si eu, si nu cred ca a jucat mai in viteza atunci. Pacat acum ca a fost luat la ochi, sper sa nu il afecteze negativ articolul asta. 
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit - de I 929 - 29-02-2016, 21:59

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)