Liga a III-a
24-10-2014, 17:10,
#41
RE: Liga a III-a
Ar fi o etapă perfectă dacă Sebişul nu ar câştiga la Hunedoara. Săptămâna viitoare stau şi noi jucăm cu Turceni (în mod normal victorie la scor), aşa că am trece peste ei! Pentru Hunedoara meciul de mâine e ultima şansă de a mai însemna ceva în campionatul ăsta. Sper să fie un arbitraj corect.

Pe de altă parte e bine pentru noi că Oltenia nu are nicio echipă cu pretenţii la promovare, astfel încât să tragă pentru ea toate echipele din zonă.
Răspunde
24-10-2014, 20:53,
#42
RE: Liga a III-a
Am vb cu hunedorenii. Se pare ca maine sebisenii merg cu observatorul casei dupa ei (grigorescu) si cu arbitrii prieteni. Sa speram ca vor reusi sa le faca fata hunedorenii , din cate am inteles vor sa filmeze meciul si sa faca memoriu daca ii fura arbitrii , iar jucatorii lor au fost bagati in sedinta azi inaintea meciului si din cate am inteles de la Alin Barna (presedintele clubului dar si al asociatiei suporterilor de la ei) le-au promis o prima pt acest joc din putinul care il au si ei la club (nu prea au sponsori , totul e platit de primarie si consiliul judetean inclusiv salariile(!!!)) .
Sa speram ca baietii de la Hunedoara ii vor incurca pe sebiseni maine si etapa viitoare sa trecem noi pe unul din primele doua locuri.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
24-10-2014, 22:23,
#43
RE: Liga a III-a
Vulturii Lugoj - ACSVM Craiova 1-0
Precupanu (90)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic - ACSO Filiaşi 3-1
Z. Radu (50), Luţă (60), M. Toma (75) / Buciuman (90+2)
CS Minerul Motru - UTA 2-3
Vrâncuţ (69), Nicoloff (87) / Rus (45, 63), O. Gueye (62)

Maine se mai joaca :
FC Hunedoara - Naţional Sebiş*
CS Ineu - Millenium Giarmata*
Ştiinţa Turceni - Minerul Mehedinţi*
Pandurii II Târgu Jiu stă.
Răspunde
25-10-2014, 16:59, (Ultima modificare: 25-10-2014, 17:02 de maryan.)
#44
RE: Liga a III-a
Şi sebisul si giarmata au câştigat 2 la 0 in deplasările de la hunedoara respectiv ineu!ordinea in clasament rămâne neschimbată, cu noi pe locul 4!cu menţiunea ca etapa viitoare parcă sebisul stă!
Răspunde
25-10-2014, 17:39,
#45
RE: Liga a III-a
http://www.corvinul1921.ro/acasa/live-te...nal-sebis/

Un fel de livetext de la Hunedoara, nimic interesant. Asta e, promovarea se va juca ]n meciurile directe dintre cele 4 din faţă. Doar Pandurii II şi poate Hunedoara ar mai putea încurca pe cineva. Bine, deocamdată numai noi părem mai fraieri să fim în pericol să mai pierdem puncte cu echipe aflate la limita desfiinţării, gen Motru sau Mehedinţi.
Răspunde
31-10-2014, 16:58,
#46
RE: Liga a III-a
Nu stie nimeni scorul de la Giarmata-Becicherecu Mic?
Răspunde
31-10-2014, 17:13,
#47
RE: Liga a III-a
0-2 la pauza | http://sporttim.ro/fotbal/live-text-derb...-la-ora-15
Răspunde
31-10-2014, 17:54,
#48
RE: Liga a III-a
Era clar că Giarmata e un fel de iepure. Au pierdut uşor şi cu Sebiş, pierd şi cu Mamma Mia. Pe noi ne-au bătut...Asta e, avem campionatul în mâinile noastre, fiind obligaţi să batem atât peste două săptămâni, cât şi Sebişul în retur. Sper ca Pandurii II măcar să joace corect în retur, pentru că celelalte echipe stau prost financiar şi...
Răspunde
31-10-2014, 18:30, (Ultima modificare: 31-10-2014, 18:31 de alexutz924.)
#49
RE: Liga a III-a
Rezultatele de azi :

Pandurii II Târgu Jiu - ACSVM Craiova 4-3
Dănăricu (44, 57), I. Constantin (49, 87) / Nuţă (2, 41), Scarlat (79)
Millenium Giarmata - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-2
Gideon (88) / Luţă (8), M. Toma (31)
Minerul Mehedinţi - CS Ineu 0-2
Purece (65), Georgiu (90)
Minerul Motru - Vulturii Lugoj 0-0

Maine se mai joaca:

ACSO Filiaşi - FC Hunedoara*
UTA - Ştiinţa Turceni*
Naţional Sebiş stă.
Răspunde
31-10-2014, 18:43, (Ultima modificare: 31-10-2014, 18:45 de maryan.)
#50
RE: Liga a III-a
E clar lupta se duce in 3!UTA , sebis si becicherecu!daca pe timişeni ii batem in meciul direct de la ei, vom lua o opţiune f f f importantă pt locul 1!conteaza f mult meciurile directe, noi nu mai avem voi sa facem paşi greşiţi!imi vine greu sa cred ca toate echipele din seria asta vor duce campionatul pana la capăt in condiţiile in care unele echipe au 12 jucători de toti la meciuri!concluzia trebuie sa fie una singura TREBUIE SA STAM LA MANA NOASTRA (adică sa batem tot pana la finalul turului, apoi din retur sa ne întărim si sa defilam spre liga 2)
Răspunde
01-11-2014, 21:04,
#51
RE: Liga a III-a
[Imagine: kla.jpg]

http://liga2.prosport.ro/liga-3/clasament/
Răspunde
07-11-2014, 18:21,
#52
RE: Liga a III-a
Rezultatele de azi :

Vulturii Lugoj - Pandurii II Târgu Jiu 1-0
Magdaş (32)
ACSVM Craiova - Naţional Sebiş 0-2
Sulea (44), Bozian (45)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic - Minerul Mehedinţi 4-0
Z. Radu (12), Zurbagiu (33), B. Steop (58), Silaghi (63)

Maine se mai joaca :

FC Hunedoara - Millenium Giarmata*
CS Ineu - UTA *
Ştiinţa Turceni - Minerul Motru*
ACSO Filiaşi stă.
Răspunde
08-11-2014, 1:16,
#53
RE: Liga a III-a
Victorii previzibile ale contracandidatelor impotriva unor echipe slabe. Cred ca doar Giarmata, Lugoj si poate Pandurii sau Filiasi mai pot "arbitra" seria. Asta daca nu mai pierdem noi puncte ca prostii.
Răspunde
10-11-2014, 12:47,
#54
RE: Liga a III-a
[Imagine: 2i7454d.png]
Răspunde
19-11-2014, 15:56,
#55
RE: Liga a III-a
https://www.youtube.com/watch?v=SDdgR-93...e=youtu.be

Deci priviţi-l pe apărătorul de la Pandurii II (nr. 6) în faza golului 1 al meciului de la Sebiş, dat imediat după începerea reprizei a doua: prima dată are prim planul în mod clar, se împiedică în minge, apoi iar îi ia faţa vedetei Radu şi cade frumos în fund la marginea careului...La Arad era 1-1, cu oaspeţii egalând înainte de pauză. N-aş vrea să spun că a fost ceva premeditat, însă e ciudată o asemenea prostie pentru un fundaş chiar şi în liga a VI a, ce să mai zicem la o echipă de mijlocul clasamentului din C.
Răspunde
21-11-2014, 16:55,
#56
RE: Liga a III-a
Sebisul a câştigat 2 la 0 la lugoj si pana la primăvară vor rămâne lideri la (sper) 3 pct de noi (in cazul ca vom castiga mâine)!
Răspunde
21-11-2014, 17:02,
#57
RE: Liga a III-a
Becicherecul a câştigat cu 4-1 de la 0-1 şi 1-1 la pauză, acasă cu Motru. Chiar dacă se spune că "jocul greşeala aşteaptă", golul unu al Sebişului a fost dat din 11 metru după ce un fundaş al Lugojului "l-a tras evident" în careu pe un jucător sebişean. Asta după ce şi primul gol de săptămâna trecută a fost marcat de Sebiş tot în urma unei mari erori. Exclamation
Răspunde
21-11-2014, 17:12, (Ultima modificare: 21-11-2014, 17:13 de alexutz924.)
#58
RE: Liga a III-a
Rezultatele de azi :

Vulturii Lugoj - Naţional Sebiş 0-2
I. Radu (62), Bozian (78)
Pandurii II Târgu Jiu - ACSO Filiaşi 0-0
ACSVM Craiova - Millenium Giarmata 1-1
I. Tucă (16) / Beloescu (32)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic - Minerul Motru 5-1
B. Steop (41, 81), Z. Radu (53, 62), Negruţ (90) / Fărcăşanu (35)

Maine se maijoaca :

FC Hunedoara - UTA
CS Ineu - Ştiinţa Turceni*
Minerul Mehedinţi stă.
Răspunde
23-11-2014, 18:22,
#59
RE: Liga a III-a
Ultima etapa din turul de campionat

[Imagine: i9IvV1o.png]
Răspunde
21-01-2015, 18:33, (Ultima modificare: 21-01-2015, 18:36 de Redpunk_one.)
#60
RE: Liga a III-a
Inca un exemplu in care altii au luat-o direct din C (cum?) sunt considerati continuatori ai fostei echipe gloria bistrita (ce palmares au astia altul decat de "blatisti ai Romaniei si fondatori ai cooperativei" ???) si totusi si cu aceasta noua echipa au ajuns in pragul falimentului. Inca un exemplu care ne mai confirma , daca mai era cazul, diferentele majore in bine intre ce avem noi la UTA si la Arad fata de ce au altii prin tara. Suntem departe de perfectiune , insa dupa cum vedem zi de zi in fotbalul romanesc, suntem si mai departe de haosul existent la mai toate cluburile din tara.

http://liga2.prosport.ro/seria-2/gloria-...l-13776192


Gloria şi-a amânat reunirea din raţiuni economice. Au pus lacăt pe propriul hotel şi se vor caza la altul
Situaţia echipei Gloria Progresul Bistriţa rămâne la fel de disperată ca şi în prima parte a sezonului. Văzută ca o continuatoare a Gloriei, club intrat în insolvenţă şi neînscris în nicio competiţie, formaţia ce se află pe locul 8 din 14 în Seria a V-a a Ligii 3 nu a putut fi ajutată financiar de către autorităţile locale şi acum e nevoită să meargă pe avarii pentru a rămâne în viaţă.

Reunirea a fost amânată pentru 26 ianuarie din raţiuni economice, însă problemele nu se opresc aici. Fiindcă nu are bani să se cazeze nici măcar în propriul hotel de sub tribuna a doua a stadionul, sportulbistritean.ro scrie că echipa bistriţeană se va cantona la Hotelul Diana şi se va antrena pe unde va găsi condiţii mai bune şi mai ieftine în oraş.

”Am avea costuri foarte mari dacă am face un cantonament la stadion. Nu ne permitem în acest moment. La hotelul Diana e mai avantajos, chiar dacă pare greu de crezut. Cu anumite compensări, cu alimente de la unii sponsori, ne vom descurca mai bine. De altfel, am reuşit să încheiem o înţelegere cu hotelul Diana pentru tot anul 2015”, spune Cristian Stanciu, preşedintele Gloriei.

Acum două ierni, Gloria Bistriţa era în Liga 1 şi lega două cantonamente în Antalya. Acum, Gloria Progresul e în partea de jos a clasamentului Ligii 3 şi abia se reuneşte şi caută soluţii pentru pregătirea de iarnă.

Primarul Bistriţei promitea ajutor la finalul anului trecut

La finalul anului trecut, primarul din Bistriţa, Ovidiu Creţu, declara că s-a întâlnit cu reprezentanţi ai partidelor politice, atât de la nivelul municipiului, cât şi de la nivelul Consiliului Judeţean, dar şi cu reprezentanţi ai Asociaţiei Sportive Gloria Bistriţa şi au convenit cu toţii ca mişcarea fotbalistică să fie susţinută din nou. Astfel, începând cu 2015, fotbalul va fi finanţat de la bugetul local.

„Am discutat şi am găsit modalităţi să susţinem în special Centrul de copii al Gloriei care se va crea ca entitate separată, dar şi echipa în condiţiile în care conducerea a agreat să facă modificări în statut astfel încât să nu ne trezim că finanţăm pe cei care doresc să îşi recupereze debitele. Noi dorim să finanţăm activitatea sportivă. Am găsit împreună căi de a rezolva acest lucru şi de a susţine fotbalul bistriţean”, a spus, citat de timponline.ro, primarul Ovidiu Creţu.

Întrebat dacă s-a convenit asupra unei sume, edilul a spus că deocamdată este vorba doar de o înţelegere politică pentru sprijinirea Gloriei. „Şi centrul de copii, şi societatea, vor trebui să participe la concursul de proiecte pe Legea 350. Este formula legală prin care putem să finanţăm. După ce s-a întâmplat la Constanţa, nu mai semnează nimeni finanţări pe Legea 69, legea sportului. Noi, până acum, aşa am finanţat fiindcă am considerat că e corect pe Legea 69. Am cerut, în scris, Ministerului Sportului să ne spună dacă Gloria, aşa în insolvenţă, poate fi finanţată pe articolul 69 din Legea 69, articol care spune destul de clar cum se face finanţarea, însă interpretarea Curţii de Conturi de la Constanţa a fost total diferită. Am spus, aşadar, că pe Legea 350 poate fi finanţat sportul exclusiv. Ministerul nu ne-a răspuns nici până azi. Am vorbit cu doamna ministrul Gabriela Szabo şi mi-a spus că Direcţia juridică a trimis spre avizare la Ministerul Finanţelor care nu a mai răspuns”, a mai declarat Creţu, care doreşte ca municipalitatea să susţină fotbalul, însă numai cu respectarea cadrului legal.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)