Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
18-04-2014, 23:24,
#24
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
DaniJ90, cand esti in laturi risti sa te manance porcii. Degeaba avem jucatori cu potential daca adversarii sunt cum sunt. Nu putem
vedea un fotbal "a la Barcelona" pentru ca nu ai cu cine sa joci. De asta trebuie sa scapam cat mai repede de judet.
Pur si simplu imi dau seama ca aici nu poti progresa sau progresul facut se face foarte greu. Zic asta pentru ca-mi dau seama cat de naivi am fost cand credeam ca poti juca fotbal si creste copii aradeni.

Atentie insa, asta nu inseamna ca regret decizia aleasa sau calea urmata. Din contra pe zi ce trece imi dau seama ca asta era singura solutie ca UTA sa existe si pe viitor, asta si nu liga a VI-a cum credeau unii fantezisti care comentau din fotoliu.
Daca aici este cum este, imaginati-va ce ar fi insemnat liga a VI-a pe la Covasant, Cherelus sau Sintea Mare pe niste terenuri fara iarba si pline de musuroaie.
Intamplarea face ca aveam bunicii la Covasant (Dumnezeu sa ii ierte!) si stiu ce fotbal e in Promotie. E durere! Nici nu va puteti imagina. Cred ca nu gresesc cand spun ca diferenta dintre liga a IV-a si liga a VI-a este ca intre Champions League si Liga I. Asta asa ca sa va faceti o idee.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00) - de Kidu - 18-04-2014, 23:24

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)