Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
27-04-2014, 16:38,
#28
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
2 pagini de dezbateri daca sportarad e site ok sau nu si daca danij e utist sau nu ? Eu zic sa incetati aici. Meci frumos , atmosfera ok, pacat de faza cu gardul insa pe viitor trebuie sa ne asteptam si la reactii dinastea tampite din partea unor tarani precum rivis jr. In rest echipa lor buna, solida chiar in aparare, cu un portar bun, ai nostri se apara bine, paseaza frumos insa in preajma careului advers se precipita si nu reusesc sa fie periculosi decat pe final cand adversarii cad fizic. Daca adversarii sunt la fel de bine pregatiti fizic atunci UTA are probleme vezi meciurile cu Gloria sau Pecica. Ar trebui sa li se dea credit si unor mijlocasi de creatie in detrimentul unui Varga din pacate tot mai depasit sau unui Nadaban care ieri chiar m-a contrazis si a facut un joc bunicel , plus golul din lovitura libera perfect executata.

Imi place insa cel mai mult de pecicanii care ne acuza de blat cu toti pe care ii batem dar omit sa vada ca nu au primit rosu acasa cu noi din doua faze clare ca lumina zilei sau ca au primit un 11 m in min 1 ieri cu Santana la un hent contestat de oaspeti. Daca mai punem in calcul si faptul ca se pare ca coras si tie vor sa bage echipa de juniori cu ei saptamana viitoare ca cica si-au luat bani de la pecica si nu vor sa ii imparta cu jucatorii lor mi se face de-a dreptul greata de "fotbalul" asta. Daca UTA si Meszar vroiau sa isi aranjeze meciuri nu pierdea puncte cu Mailat sau Curtici unde jumatate din echipele adverse lucreaza sau sunt jucatori ai lui Atletico. Dar vorba aia "hotul striga hotii" si daca striga destul de tare unii mai pun si botul.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00) - de Redpunk_one - 27-04-2014, 16:38

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)