Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
03-06-2014, 15:58,
#26
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
http://www.sport9.ro/veste-excelenta-pen...-la-baraj/

Ciudata treaba in orice caz. O stire de ieri in care AJF Timis le confirma celor de la siteul respectiv ca Timisul va juca impotriva Carasului,insa nu e sigur daca la Hunedoara sau Deva. La fel e sigur ca UTA va juca cu Hateg. Evidentiez cel mai ciudat pasaj din stirea de mai sus:

"Indiferent că va fi Ghiroda sau ASU Poli, campioana Timișului are o șansă mare și în această vară. Pe 21 iunie, de la ora 18, cel mai probabil pe ”Michael Klein” din Hunedoara sau ”Cetate” din Deva, aceasta va înfrunta câștigătoarea din Liga a IV-a Caraș-Severin, Recolta Berzovia. Informația a fost confirmată de Dănuț Lața, ”șeful” AJF Timiș. ”Da, e adevărat, pentru că avem conducere la AJF”, ne-a spus președintele forului local."

Inteleg eu gresit sau presedintele AJF Timis se lauda gen Mitica de la Liga cu ce combinatie a reusit sa faca?? Angry

Din punctul meu de vedere nu e o problema atat cu adversarul cat cu locul de desfasurare a partidei. Nu cred ca e corect ca un meci pe teren neutru sa fie programat intr-un oras potential ostil fata de una dintre echipe. Sigur ca e mai interesant in Timis si ca trebuie sa batem orice adversar oriunde, dar in cazul acestei "imperecheri" e clar o smecherie la mijloc - nu neaparat sa ne faca noua rau cat sa-i ajute pe altii. Probabil ne-au repartizat cel mai bun adversar fara pile dintre echipele aflate la maxim doua judete distanta.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj) - de I 929 - 03-06-2014, 15:58

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)