Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
17-06-2014, 19:21,
#51
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Meciul e fara bilet de intrare . La ora asta avem deja umplute 3 autocare si mai sunt inca 4 zile pana la baraj.

Cu totii la Lugoj !

http://sportarad.ro/uta-prepara-jocul-an...ia-cenusa/


UTA prepară jocul anului: „O primă filă a istoriei echipei formate din propria cenușă”

Noul drum al UTA-ei trece pe la Lugoj. Sâmbătă, orășelul timișean devine prima bornă importantă pe lângă care trec utiștii, care joacă meciul ce readuce Aradul în competițiile naționale. Antrenorul Roland Nagy a prefațat „jocul anului”, cel cu Retezatul Hațeg.

Nagy a condus echipa arădeană spre primele victorii, cele ale eventului arădean. „Ne-am dorit mult să ajungem aici și vrem să fim învingători. Am realizat cele două miniobiective de pe plan intern, dar acum punem punctul pe i. E o finală, totdeauna e posibil orice, indiferent de cine e outsider sau favorit, dar nu îmi permit să fac o departajare. Trebuie să fim atenți și conectați, și-au dorit și adversarii să ajungă aici. Sperăm să fim noi câștigătorii și să ne bucurăm de promovare”, a punctat fostul mijlocaș, care a indicat adevărata dimensiune a meciului de sâmbătă.

Punctul ce poate reforma spiritul

De rezultat se leagă viitorul alb-roșu. „Eu am avut ocazia să fiu antrenorul UTA-ei în Liga I, ca secund, și în Liga a II-a, ca principal. Dar am avut un entuziasm destul de înfrânat, datorită a tot ceea ce era în jur. Aradul suferă și e dureros că se întâmplă așa. Acum, au văzut și suporterii o fundație bună, o plecare bună, sperăm să-i bucurăm pe toți susținătorii noștri. Ne face bine o performanță de gen, chiar dacă e vorba de o promovare în Liga a III-a. Poate fi o primă filă a istoriei echipe formate din propria cenușă. E un început de istorie care dă continuitate unei alte istorii, cea a campioanei provinciei, alături de care ne dorim să revină spectatorii. Promovarea va fi grea dar și plăcută, va fi meritul echipei, al băieților, acum trebuie să profite de șansă, ar fi un imbold pozitiv de a reforma spiritul, în adevăratul sens al cuvântului”, a subliniat Roli Nagy
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj) - de Redpunk_one - 17-06-2014, 19:21

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)