Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
22-06-2014, 1:08,
#74
RE: Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
O promovare meritata dupa un sezon in care UTA a fost cea mai buna echipa din judet.
Aceasta victorie este capitala, practic de aici incolo incepe adevarata reconstructie a UTA-ei alaturi de toti utistii. Sa vina peste 500 de oameni de la Arad (unii zic chiar 700) la acest baraj inseamna ceva, inseamna ca multi dintre cei sceptici au dat o sansa UTA-ei de care echipa, din fericire, a profitat si nu ne-a dezamagit.
Ne asteapta vremuri mai bune chiar daca vom juca cel putin 2 ani pe Motorul timp in care vom urmari zilnic cum se darama fiecare caramida de pe Francisc Neuman si cum se bate fiecare cui. Promovarea asta este o performanta pentru echipa, pentru club, e frumos sa ne bucuram acum dupa cel mai groaznic sezon posibil. Pentru mine bucuria este ca avem, iata, UTA acceptata de suporteri in ciuda tuturor parerilor sceptice, o UTA a utistilor si nu a lui x sau y. Sper sa urmeze ani mult mai linistiti in care sa ne preocupam exclusiv de fotbal, nu de insolvente, datorii si regulamente FRF/AJF.

Despre meci...o victorie meritata, UTA a fost echipa mai buna desi au avut si cei la Hateg sansele lor bune de a marca, mai ales in prima repriza. Cred ca dupa marcarea golului de 1-0 i-am subestimat putin si astfel ne-am permis sa ratam cateva situatii foarte bune. Parca jucatorii se gandeau deja la sarbatoarea de dupa meci, erau spatii destul de mari intre linii precum si unele neatentii. Insa atunci cand au vrut sa accelereze s-a vazut clar o diferenta de valoare in favoarea noastra. Foarte buni portarul, fundastii centrali, Cipri Rus si Hlistei. Cu totii merita evidentiati, pana la urma au promovat avand cel mai bun atac si cea mai buna aparare din divizia D. Felicitari si lui Roli, sper ca anul viitor sa primeasca acele intariri de care are nevoie mai ales in atac, unde inca mai bajbaim in ciuda golurilor multe marcate.

In sfarsit incepe o vacanta in care nu ne mai gandim daca ne reunim si cu cine!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj) - de I 929 - 22-06-2014, 1:08

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)