Echipamentul UTA-ei
30-06-2021, 10:36,
RE: Echipamentul UTA-ei
Subscriu!!!
Răspunde
30-06-2021, 10:47,
RE: Echipamentul UTA-ei
(29-06-2021, 21:44)maryan a scris: De echipament se mai știe ceva? La model ma refer

S-a mai spus,tot saller ,tot cu dungi dar ca si grafica  diferit fata de sezonul trecut .
Răspunde
12-07-2021, 21:33,
RE: Echipamentul UTA-ei
Am inteles ca si un nou sponsor pe echipament, firma CBA.
Răspunde
12-07-2021, 22:13,
RE: Echipamentul UTA-ei
N-aș schimba pentru nimic firma, echipamentul din sezonul ăsta mi s-a părut cel mai fain din toată liga, accept că pot să fiu puțin subiectiv...dar, uitați-vă la echipamentul Rapidului de acum, NIKE...păi am pijamale de vară care arată mai bine.
Răspunde
12-07-2021, 22:18,
RE: Echipamentul UTA-ei
Nu vorbeam de schimbarea sponsorului tehnic, Saller, ci de un nou sponsor, firma de magazine CBA.
Răspunde
12-07-2021, 22:41,
RE: Echipamentul UTA-ei
(12-07-2021, 22:18)RedNeck a scris: Nu vorbeam de schimbarea sponsorului tehnic, Saller, ci de un nou sponsor, firma de magazine CBA.

Nu te-a vizat in comentariu...spuneam așa, că unii poate și-ar dori un Nike, sau Adidas....doar că echipamentele la ăștia, personalizate, costă cam mult plus parcă s-au prostit de cap, cel puțin ăia de la Nike, scot numai oribilitați in ultimul timp.
Măcar nemții incă păstrează o notă de sobrietate care, din punctul meu de vedere ne prinde excelent.
Răspunde
13-07-2021, 6:55,
RE: Echipamentul UTA-ei
Rapid ,are echipament de catalog de la Nike procurat de la o companie care comercializeaza produse Nike,nici macar nu cred ca este partener Nike si arata cum arata....Noi in schimb pe langa ca vom avea echipament produs special pentru UTA,acesta este achizitionat direct de la firma producatoare...este o mare diferenta!
Răspunde
13-07-2021, 9:02,
RE: Echipamentul UTA-ei
Haideti sa lamurim speta asta a echipamentului.

1) E adevarat ca Sanyi este colaborator Saller pe Romania si are relatie mai speciala cu cei de la Saller iar asta se traduce si prin preturi mult mai bune cat si mai multa flexibilitate in negociere, avantaj ce nu il ai cu alti producatori de echipament.
2) Ganditi-va ca pe langa echipa mare avem si Academia UTA cu toate grupele, acolo trebuie echipament nu gluma, mereu se pierde cate un tricou, sort, ce trebuie completat la loc iar cu Saller asta nu e o problema pentru ca oricand sunt la dispozitia noastra, fapt ce nu s-ar intampla cu altii. Imi povestea Dorin Stana ca atunci cand am avut Adidas pe vremea lui Gio, tot el s-a ocupat de asta si era un cosmar relatia cu ei, stabileai de la bun inceput cantitatile necesare de echipament pentru tot sezonul si aia era, nu iti mai completa nimeni nimic in caz de nevoie.
3) Saller este ok si din punct de vedere al raportului dintre calitate/pret, nu sunt top of the top dar nici nu au cea mai slaba calitate.
4) Ganditi-va si din perspectiva suporterilor, cati si-ar permite sa dea o suta si ceva de euro pe un tricou de joc?

Toate aspectele astea au contat cand s-a mers pe mana Saller.
Răspunde
13-07-2021, 17:45,
RE: Echipamentul UTA-ei
Eu unul sunt foarte multumit de Saller...personal as vrea o colaborare cat mai lunga.
Răspunde
13-07-2021, 19:18,
RE: Echipamentul UTA-ei
Ar fi frumos ca odata cu prezentarea noului echipament de maine ,sa existe optiunea chiar de a doua zi sa -l avem si in magazin oficial.
Răspunde
14-07-2021, 22:55,
RE: Echipamentul UTA-ei
Am vazut astăzi la prezentarea lotului, cel mai oribil și lipsit de personalitate echipament din istoria UTA-ei...păcat și înca ceva important( tot la surprize neplăcute), am aflat ca Alexander nu mai e sponsorul nostru.
Răspunde
14-07-2021, 22:59,
RE: Echipamentul UTA-ei
Mie mi se pare reusit...dungile albe din fata sunt mai estompate...trebuia sa fie o diferenta fata de sezonul trecut, dar mi mi se pare ca au reusit sa combine bine traditionalul cu modernul, pastrand in mare linia de design din sezonul trecut. Mie unul imi place.
Răspunde
14-07-2021, 23:00, (Ultima modificare: 14-07-2021, 23:01 de maryan.)
RE: Echipamentul UTA-ei
Și mie mi se pare o mare pierdere despărțirea de Alexander! Echipamentul nu e mult schimbat fata de cel din campionatul trecut și mai ales nu știu dacă e mai urat! Un minus poate la forma cifrelor de pe spate, în rest...!dar nu cred ca e un echipament urat
În plus mi-aș dori o victorie duminica în fata farului și sunt convins ca și echipamentul o să-l vedem mai frumos Smile
Răspunde
14-07-2021, 23:03,
RE: Echipamentul UTA-ei
Echipamentul e o chestie de gusturi. Mie de exemplu îmi place.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
14-07-2021, 23:07,
RE: Echipamentul UTA-ei
Si mie mi se pare cool acel "gradient" de pe tricou.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
14-07-2021, 23:10,
RE: Echipamentul UTA-ei
Da, pacat ca am pierdut un sponsor greu (International Alexander)...in schimb am castigat un sponsor mai mic (CBA).
Răspunde
14-07-2021, 23:44,
RE: Echipamentul UTA-ei
Strict parererea mea este ca International Alexander a gresit in relatia cu UTA dar nu vreau sa mi se interpreteze gresit vorbele asa ca eu unul le multumesc pentru aportul adus in sezonul 2020-2021 si poate drumurile se vor reintalni si pe viitor.

Legat de echipament, mie unul imi place felul ala pierdut cum se intrepatrunde albul si rosu si zic ca este un plus fata de anul trecut.
Răspunde
15-07-2021, 0:28, (Ultima modificare: 15-07-2021, 0:28 de cipri_23.)
RE: Echipamentul UTA-ei
Trebuie remarcat sigla cu chipul lui Francisc Neuman pe spatele tricoului. Cred că e prima oară în istoria clubului când împrimăm figura lui. Plus pătratul alb de pe gulerul din spate, face o combinaţie foarte mişto.
Răspunde
15-07-2021, 11:07,
RE: Echipamentul UTA-ei
Mie imi place echipamentul, pare diferit si personalizat pentru echipa, nu ceva standard ca si cum au multe echipe. Avand in vedere ca acum e mult mai rosu tot echipamentul, poate cel de deplasare poate fi alb complet, in loc de culori oarecum irelevante pentru UTA.
Răspunde
15-07-2021, 11:13,
RE: Echipamentul UTA-ei
La cel de deplasare mi se pare ca trebuie sa ai culori distinctive de culorile tale, asa e regula sau cel putin asa era.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)