Echipamentul UTA-ei
15-07-2021, 11:31,
RE: Echipamentul UTA-ei
Am auzit (nu o luați ca informație sigură) că anul ăsta vom avea trei: roșu (acasă), alb (deplasare) și încă unul într-o culoare ”neutră”, tot pentru deplasare în cazurile în care nu-l putem folosi pe cel alb din cauza echipamentului gazdelor.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-07-2021, 11:40, (Ultima modificare: 15-07-2021, 11:41 de mns.)
RE: Echipamentul UTA-ei
Citat:La cel de deplasare mi se pare ca trebuie sa ai culori distinctive de culorile tale, asa e regula sau cel putin asa era.

Acum cativa ani 100% nu era asa, nu stiu daca s-a schimbat ceva. Dar sunt echipe ce au culorile lor, FC Arges si Craiova de exemplu. Trebuie doar sa fie un echipament ce e diferit ca si culoare de cel al gazdelor, deci alb complet in deplasare ar merge la UTA, in special daca joaca contra Dinamo, Steaua sau Sepsi.
Răspunde
15-07-2021, 11:41,
RE: Echipamentul UTA-ei
Care sunt motivele ptr care s a întrerupt colaborarea cu Alexander?
Răspunde
15-07-2021, 11:58,
RE: Echipamentul UTA-ei
(14-07-2021, 23:44)Kidu a scris: Strict parererea mea este ca International Alexander a gresit in relatia cu UTA dar nu vreau sa mi se interpreteze gresit vorbele asa ca eu unul le multumesc pentru aportul adus in sezonul 2020-2021 si poate drumurile se vor reintalni si pe viitor.

Legat de echipament, mie unul imi place felul ala pierdut cum se intrepatrunde albul si rosu si zic ca este un plus fata de anul trecut.

Au gresit ca nu au prelungit? Stie cineva de ce nu au facut-o?
Răspunde
15-07-2021, 12:23,
RE: Echipamentul UTA-ei
off-topic: A fost o neintelegere intre sponsor si cineva de la UTA, nu are rost sa continuam subiectul .. ce a fost, a fost! Multumim mult pentru sezonul trecut, dar asta e viata.
on-topic: Daca o sa fie alb echipamentul de deplasare, va arata super bine. Nu pot sa zic ca echipamentul din sezonul trecut (cel gri) a fost urat sau ceva, doar ca nu are nimic din spiritul clubului.
Legat de emblema F.N de pe guler, nice touch.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
15-07-2021, 12:23,
RE: Echipamentul UTA-ei
Am înțeles ca Alexander au vrut mai mult decat un simplu sponsor...
Răspunde
15-07-2021, 12:56,
RE: Echipamentul UTA-ei
(15-07-2021, 11:40)mns a scris:
Citat:La cel de deplasare mi se pare ca trebuie sa ai culori distinctive de culorile tale, asa e regula sau cel putin asa era.

Acum cativa ani 100% nu era asa, nu stiu daca s-a schimbat ceva. Dar sunt echipe ce au culorile lor, FC Arges si Craiova de exemplu. Trebuie doar sa fie un echipament ce e diferit ca si culoare de cel al gazdelor, deci alb complet in deplasare ar merge la UTA, in special daca joaca contra Dinamo, Steaua sau Sepsi.

Dacă echipa gazdă joacă în tricouri roșii și șorturi albe (sau invers), ce faci? Nu toate echipele au echipament monocolor, de aia e nevoie de unul într-o culoare neutră.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-07-2021, 14:55,
RE: Echipamentul UTA-ei
Chestia asta se intampla foarte rar. Nu stiu cum e acum, dar am lucrat in trecut facand research pe domeniul asta, si nu a existat o regula care sa spuna ca echipamentul de deplasare trebuie sa aiba o culoare diferita.

In momentul de fata daca va uitati in Serie A, de exemplu, majoritatea echipelor au echipamentele in culori inversate. Ca si cum UTA ar avea rosu acasa si alb deplasare (cu insertii ale culorii secundare). Daca exista posibilitatea de conflict de culori cu adversarul (ceea ce se poate intampla foarte rar), exista si un echipament de rezerva. Singurul lucru pe care l-am zis e ca UTA ar putea lejer sa foloseasca acum un echipament alb ca si echipament secundar, pentru ca nu exista in Liga 1 momentan echipe cu care ar avea un conflict (Dinamo, Steaua, Rapid si Sepsi - aici poate ar merge al treilea - pot fi intalnite in echipament complet alb). pe final, cred ca ar fi frumos ca echipa sa joace cu al doilea echipament ca versiune alba a ceea ce au avut ieri, iar pentru cazuri extreme unul gen sezonul trecut in gri).
Răspunde
15-07-2021, 15:09, (Ultima modificare: 15-07-2021, 15:09 de diangelis.)
RE: Echipamentul UTA-ei
Eu unul inca tin minte jocul de la Resita unde am invins 2-3, ambele echipe erau imbracate in rosu-negru... deci ma chioram sa vad care e jucatorul nostru. Clar nu o sa mai ajungem acolo, dar e bine ca fiecare echipament sa difere ca si culoare. Uite exemplul negriilor de la Rapid, acasa - visiniu, deplasare - alb, al treilea - mov cu alb. Asa ar trebui sa avem si noi.
Acasa - rosu
Deplasare - alb
Al treilea - o culoare diferita (fără mov Smile )
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
15-07-2021, 21:10,
RE: Echipamentul UTA-ei
Inainte de a se vorbi despre echipament, era bine sa se puna si o poza macar.
Răspunde
16-07-2021, 0:36, (Ultima modificare: 16-07-2021, 0:40 de adymax.)
RE: Echipamentul UTA-ei
NU am vazut nici eu vreo postare oficiala cu echipamentul sau un articol online.
Răspunde
16-07-2021, 8:18,
RE: Echipamentul UTA-ei
pentru ca se va relansa site-ul UTA ARAD
Răspunde
16-07-2021, 8:38,
RE: Echipamentul UTA-ei
Se lucreaza la noul site care va fi instalat zilele astea.
Răspunde
02-09-2021, 13:52, (Ultima modificare: 02-09-2021, 13:53 de psv.)
RE: Echipamentul UTA-ei
Inadmisibila lipsa de profesionalism a celor de la Saller , am vorbit cu baietii de la magazin si spuneau ca doar in octombrie ar putea sa apara echipamentele oficiale in magazin, erau si ei extrem de suparati pe cei de la Saller. Pacat , se pierd incasari frumusele...
Poate este timpul ,avand in vedere ca, clubul este intr-o crestere evidenta , sa ne gandim la un sponsor tehnic mai serios, un sponsor tehnic care poate sa isi respecte termenele de livrare angajate ( da ,stiu ...Meszar are nu stiu ce parteneriat cu ei de ani de zile) dar asa nu se mai poate continua , Saller pare sa nu mai poata tine pasul cu nevoile de dezvoltare ale clubului!
Răspunde
02-09-2021, 20:32,
RE: Echipamentul UTA-ei
Apropo de noul site, la Palmares apare doar o cupă câștigată, cea din 1953, ar fi păcat să rămână așa.
Răspunde
03-09-2021, 11:52,
RE: Echipamentul UTA-ei
(02-09-2021, 13:52)psv a scris: Inadmisibila lipsa de profesionalism a celor de la Saller , am vorbit cu baietii de la magazin si spuneau ca doar in octombrie ar putea sa apara echipamentele oficiale in magazin, erau si ei extrem de suparati pe cei de la Saller. Pacat , se pierd incasari frumusele...
Poate este timpul ,avand in vedere ca, clubul este intr-o crestere evidenta  , sa ne gandim la un sponsor tehnic mai serios, un sponsor tehnic care poate sa isi respecte termenele de livrare angajate ( da ,stiu ...Meszar are nu stiu ce parteneriat cu ei de ani de zile) dar asa nu se mai poate continua , Saller pare sa nu mai poata tine pasul cu nevoile de dezvoltare ale  clubului!

Nu prea cred ca ai nici o alta optiune serioasa in Romania. Adidas e third party la noi, in sensul ca o firma vine si iti aduce ceva echipamente standard pe care iti imprima ce vrei tu, dar nu ai contract direct cu ei pentru ca ei nu mai exista ca si contact direct oficial in zona asta a Europei. La Nike doar FCSB si Viitorul au contract direct cu ei din cauza istoriei la una si a lui Hagi la cealalta. CFR si Rapid de exemplu sunt third party si au niste echipamente generice imprimate. Doar Joma iti poate oferi ceva servicii complete in Romania si cam atat.
Răspunde
03-09-2021, 11:58, (Ultima modificare: 03-09-2021, 11:59 de psv.)
RE: Echipamentul UTA-ei
(03-09-2021, 11:52)mns a scris:
(02-09-2021, 13:52)psv a scris: Inadmisibila lipsa de profesionalism a celor de la Saller , am vorbit cu baietii de la magazin si spuneau ca doar in octombrie ar putea sa apara echipamentele oficiale in magazin, erau si ei extrem de suparati pe cei de la Saller. Pacat , se pierd incasari frumusele...
Poate este timpul ,avand in vedere ca, clubul este intr-o crestere evidenta  , sa ne gandim la un sponsor tehnic mai serios, un sponsor tehnic care poate sa isi respecte termenele de livrare angajate ( da ,stiu ...Meszar are nu stiu ce parteneriat cu ei de ani de zile) dar asa nu se mai poate continua , Saller pare sa nu mai poata tine pasul cu nevoile de dezvoltare ale  clubului!

Nu prea cred ca ai nici o alta optiune serioasa in Romania. Adidas e third party la noi, in sensul ca o firma vine si iti aduce ceva echipamente standard pe care iti imprima ce vrei tu, dar nu ai contract direct cu ei pentru ca ei nu mai exista ca si contact direct oficial in zona asta a Europei. La Nike doar FCSB si Viitorul au contract direct cu ei din cauza istoriei la una si a lui Hagi la cealalta. CFR si Rapid de exemplu sunt third party si au niste echipamente generice imprimate. Doar Joma iti poate oferi ceva servicii complete in Romania si cam atat.

macron, erima, puma, errrea ? Sincer pe mine unul nu prea ma intereseaza numele , sunt doua criterii importante dpmdv:
-raport calitate-pret
-promptitudine in furnizarea comenzilor la timp
Răspunde
03-09-2021, 13:47,
RE: Echipamentul UTA-ei
Eu sunt multumit de Saller, eh ca nu pot livra si ei la timp o comanda... stati linistiti ca adidas iti da doua randuri de echipament si adios!!
Răspunde
03-09-2021, 16:26,
RE: Echipamentul UTA-ei
Și eu zic ca saller e super pentru noi și chiar suntem unici în ceea ce privește echipamentul! Eu unul sunt mulțumit
Răspunde
09-07-2022, 23:26,
RE: Echipamentul UTA-ei
La MECIUL DE PREZENTARE de astazi cu Ripensia s-a folosit echipamentul de acum 2 sezoane...... Angry
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)