Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
14-02-2015, 19:37,
#81
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Deja mă enerveaza faza cu Şiria.  Echipa e UTA Şiria cumva? Ce are dacă joacă măcar un meci pe Motorul pentru că până pe 14 martie este timp să se refacă gazonul...Sper că nu e un motiv de râsul curcilor (din satul Şiria) de genul economie la curent, nu e cine să deschidă stadionul, nicio mişcare până când nu e votat bugetul pe anul 2015... Angry
Răspunde
16-02-2015, 17:09,
#82
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Sint sigur ca se joaca la Siria pentru ca terenul e mai bun si in plus probabil cu un telefon se rezolva "inchirierea" terenului pe cand in Arad e birocratia mai mare si trebuie cereri etc. Intrebati-l pe Codrut.
Răspunde
16-02-2015, 17:44,
#83
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Miercuri si sambata jucam iar la Siria, miercuri cu Ripensia pentru ca nici ei nu au gasit un teren mai bun in Timisoara - unde trebuia sa se joace meciul initial.

Avand in vedere ca se anunta mai multe zile cu soare ma intreb si eu de ce nu putem juca macar meciul de miercuri la Arad, pe Motorul.  Ochiometric terenul de la Siria e mai mare decat cel de pe Motorul. Nu e pericol atunci ca jucatorii sa se obisnuiasca prea mult cu un altfel de teren decat cel pe care vor juca meciurile oficiale?

Ar trebui sa ii multumeasca mai des lui Valentin Bot pentru ca, iata, Siria plateste la greu utilitati in beneficiul UTA-ei.
Răspunde
16-02-2015, 23:01,
#84
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Terenul mai mic ne dezavantajeaza. Poate muta returul de acasa la Siria. Smile
Răspunde
16-02-2015, 23:21,
#85
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Da-ti peste degete!
Răspunde
17-02-2015, 16:19,
#86
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
OK. Mi-am dat.Auchhhh!
Răspunde
18-02-2015, 18:11,
#87
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
UTA – Ripensia Timisoara 2-1 (1-1) scor final
Au marcat Burlă si Copil pentru UTA

http://sportarad.ro/a-inceput-uta-ripensia/
Răspunde
19-02-2015, 9:52,
#88
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Am lamurit-o si cu terenurile din Arad. Se pare ca prietenul nostru dugaesescu isi face iarasi damblaua si din cauza lui jucam la siria. Cica pana la 1 martie nu intra nimeni pe iarba de la motoru si sannicolau mic ! Cand Meszar i-a cerut sa ne lase mai repede sa jucam a fost repezit de jegos in stilul sau . De ani de zile zic ca il dau afara dar vad ca sunt mai impotenti decat lasa sa se creada falca&co.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
19-02-2015, 12:06,
#89
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
nu e vorba numai de incompetenta. e vorba de lipsa de interes si de rea vointa. dugaesescu e tinut acolo de falca , la fel cum e tinut vacean la filarmonica, etc tocmai pentru ca ii fac jocurile primarului. altii sunt tinuti in anumite functii controlate de puterea locala pentru ca nu deranjeaza si isi fac treaba.
si s-ar putea de data asta ca dugaesescu sa aiba dreptate sau sa fie "acoperit de regulament" in cazul in care au facut ceva lucrari de refacere-intretinere a gazonului pe motorul mai ales, fiind ultimul teren de fotbal din arad omologat pt liga a 3-a. de ce nu se joaca pe icrti? e varza? si nu e vina lu dugaesescu ca in arad nu mai exista terenuri oficiale sau de antrenament. e vina altcuiva stim noi cine, chiar a clubului intr-o masura, si in ultima masura e vina noastra, a celor care de 10 ani ii votam pe pramatia asta de 2 bani si pe papagalii de care e inconjurat. dupa ce a facut praf tot ce inseamna sport in arad, a demolat aproape tot ce inseamna baza sportiva de pe domeniul public sau a acceptat si incurajat chiar demolarea celor private, va iesi surazator cu creta in mana sa ne deseneze in conferinte de presa ca de fapt el nu a distrus terenurile ci el e singurul care a construit terenuri iar prostii il vor crede si vor sanctiona cu epitete de comunisti, psdisti, contra progresului, oameni ai trecutului, nedemni de secolul 21 pe toti aia care inca mai au nervi si putere sa i se opuna jegului ordinar.
inteleg intr-un fel pozitia celor din club care depind din pacate de mofturile idiotului si a vbalerinilor de langa el. ce ma intristeaza e atitudinea suporterilor noii echipe. stiu ca multi inghit in sec si strang pumnii de furie dar atitudinea asta de strutz cu capul in pamant nu ajuta nici echipei si nici SCU.
SCU e intr-o pozitie de lose-lose generata atat de propria atitudine cat mai ales de gunoiul care trebuie suportat si se pare ca nici nu se intrevad sanse de iesire. repet , public, SCU trebuie sa aleaga intre a suporta situatia de dragul echipei, macar de-ar promova repede sau de a iesi la inaintare sa spuna lucrurilor pe nume, chiar daca intr-un mod in care sa nu deranjeze puterea. eu as sustine a doua varianta realizata cu tact si rabdare pentru ca tacand si facandu-te partas cu cei care fac rau indirect clubului, lucrurile nu au nici o sansa sa se schimbe.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
19-02-2015, 12:34, (Ultima modificare: 19-02-2015, 12:42 de I 929.)
#90
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Pe ICRTI cred că se poate juca maxim un amical în familie pentru că nu există vestiar decent. Nu poți chema o echipă oaspete în câmp și să-i cazezi în barăci de tablă.

De Dugăesescu ăsta cred ca s-a mai scris și în presă. Oricum dacă ar vrea să-l schimbe ar fi foarte ușor, însă într-adevăr nu se vrea.

Nu există modalitate de a spune lucrurilor pe nume fără a-l deranja pe Falcă.  Din punctul meu de vedere mai putem da un comunicat referitor la situația stadionului Motorul în care să ne legăm atât de meciurile astea amicale, cât și de celelalte lucrări ce mai trebuie făcute acolo, gen trotuar, instalație audio, mutare tabelă.  Dat fiind faptul că jucăm primul meci oficial pe 14 martie, în jurul datei de întâi cred că putem ieși să comentăm  față de delăsarea/nesimțirea celor din primărie în materie de întreținere a bazelor sportive mai ales că atunci va fi aprobat și bugetul pe 2015 (în 24 cred că intră la vot). Ar trebui poate să mergem prima dată în inspecție pe la Motorul sau Sânicolau, să vedem cum se prezintă terenurile.
Răspunde
19-02-2015, 16:07, (Ultima modificare: 19-02-2015, 16:09 de Redpunk_one.)
#91
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Cip ai ceva sa imi reprosezi mie personal ? Daca NOUA din SCU (si aici te incluzi pe tine) poti sa ne reprosezi ca nu amf acut sau nu facem ceva poti sa o faci la sedintele lunare care le tinem la pub . Aaaaa nu mai vii la sedinte ? "suporterii noii echipe" tu vorbesti serios ? De ce folosesti astfel de cuvinte jignitoare ? Sa inteleg ca decizia luata in sedintele SCU nu te-a multumit atunci ? Nu tin minte sa fi fost printre cei care sa fi dorit sa continuam chiar si cu gio si martipan alaturi de SA, ba dimpotriva tot noi "suporterii noii echipe" Eu, Luci ,etc am fost cei care am mai fi incercat poate inca o amanare si inca una ca niste drogati incurabili si fara scapare. Nu regret ca am luat decizia atunci insa se pare ca tu ai deja regrete si te-ai delimitat las de decizia aceea. Decizia de a o lua de la capat din liga a IV-a e mai imorala decat de a agata stema convenabil intr-un tablou la pub sau de a incropi o echipa de amatori penibila in noroiul ligii a 6-a ?

Ce pretentii sa ai de al falca&co care nu ne-au inghitit niciodata cand TU vorbesti detasat din fotoliu despre ce ar trebuisa facem NOI (dar fara tine evident) si cum stam , culmea ironiei, ca strutul cu capul in pamant.

Nu noi stam cu capul in pamant indiferenti la tot si toate, nu noi suntem intr-o situatie de lose-lose cip si nu noi suntem ignoranti si reci la UTA dar mai ales la ce se intampla in jurul nostru. Gandeste-te mai bine la ce facem noi si ce faci tu sau altii ca tine. Si pe urma vino si spune-mi cine ii complice cu falca si cu indiferenta sa fata de UTA.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
19-02-2015, 17:24,
#92
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
eu cred ca ai citit prea pe fast forward ceea ce am scris si te legi prea mult de "suporterii noii echipe". pai, echipa e noua? io zic ca e.
nu am reprosat ci am constatat cu amaraciune ca SCU e in situatia de lose-lose. cred ca esti prea implicat ca sa realizezi exact situatia in care sunt suporterii acum dar in care au mai fost si in trecut cand de prea multe ori, de dragul "stabilitatii" au tacut din gura sau poate ca acum ma insel si chiar situatia convine SCU.
sunt unul dintre putinii sau unicul pana la capat dintre cei care acum nu merg la meciuri sau la sedinte care atunci am sustinut ideea "preluarii" noii echipe si acordarii brandului. nu mai reiau discutia ca cine trebuie sa stie o stie, restul nu conteaza. nu ma delimitez de pozitia avuta insa asa cum am zis atunci , asociatia e datoare sa asigure continuitatea intr-un fel sau altul a numelui de UTA, a echipei angrenata intr-un campionat, etc pentru ca asta este menirea SCU - fara echipa si club scu trebuia sa se dizolve, insa personal fiecare suporter alege calea de urmat, sustine sau nu noua echipa, participa sau nu la meciuri, se implica sau nu in actiunile clubului sau asociatiei.
tot ca suporter al UTA-ei mi-am permis postarea de mai sus .
Asadar, Dani, gandurile mele erau ale unuia care stie ce inseamna umilinta si care spera pentru noua echipa si pentru asociatia a carui membru inca mai sunt ca "familia" UTA sa nu mai fie nevoita sa fie umilita de individul gretos care o violeaza de peste 10 ani.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
19-02-2015, 17:59,
#93
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Pai tocmai ca stiam ca ai sustinut ideea de a intrerupe circul cu martipan si gio si ai sustinut ideea renasterii din liga a IV-a de aia nu am inteles postarea ta si reprosul "sunt dezamagit de suporterii noii echipe care au adoptat pozitia strutului cu capuyl in pamant". Nu prea inteleg cum sa o interpretez altfel decat ca pe un atac la adresa noastra nemeritat.

Si DA UTA nu este a lui falca , nu a fost vreodata si nici nu va fi vreodata si suntem naivi sa credem ca actuala situatie a schimbat ceva. Face stadionul, da mai multi bani, nu ne injuram prin presa dar asta nu inseamna ca suntem in aceeasi barca. NU am fost si probabil nu vom fi vreodata. Deci e in continuare treaba noastra sa ne asiguram ca UTA nu este luxata de cate un dugaesescu sau feies, fiindca de la jita&co nu ne putem astepta la nic un ajutor in afara de cel pe care il stim deja.

SI NU TE INTELEG cum poti spune ca esti de partea noastra DAR nu mai participi la meciuri si/sau la sedintele noastre. Atunci nu te supara dar cine este cel care ignora problemele UTA-ei si cine sta cu capul in pamant refuzand sa se implice in problemele din jurul sau ? NOI sau...tu ?

Intreb si eu poate ma faci sa inteleg mai bine ceea ce ai vrut sa zici.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
19-02-2015, 19:42, (Ultima modificare: 19-02-2015, 19:53 de I 929.)
#94
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Pe partea de stadion Motorul - teren de antrenament am zis mai sus că ar trebui probabil să comentăm, fac mai târziu o formă de adresa-comunicat de presă şi o postez pe subformul SCU.

Pe partea de echipă, interesul tuturor e să promovăm în B.  Teoretic aici suntem în grafic...Nu cred că serveşte cuiva să ieşim public şi să comentăm ceva pe tema asta din moment ce, la suprafaţă cel puţin, lucrurile par a fi OK. Să lăsăm fuie malcă-ul pe tema asta doar în cazul în care ajungem la concluzia că se va duce pe râpă şi echipa asta şi chiar trebuie s-o luăm de la zero, sau dacă pierdem promovarea din cauza nemulţumirilor cu banii. Până atunci jucători avem (chiar de promovat în A, pe hârtie cel puţin), cantonament, amicale...dacă nu se ajunge la faza cu memorii, greve şi alte prostii, o eventuală ratare a promovării va trebui pusă mai ales în cârca celor responsabili cu partea sportivă.

Nu e momentul să ne dăm cu fundul de pământ sau să ne aruncăm la gâtul lui Falcă ca şi cum nu am mai avea nimic de pierdut. Suntem oricum prea puţini pentru a avea o voce consistentă. Nu mă îngrijorez de critica celor care nu recunosc această echipă ca fiind UTA, după toate cele n şi n motive care demonstrează de un an încoace că s-a luat decizia corectă. Mă bucur  că cel puţin câţiva dintre "sceptici" mai citesc câte o ştire despre echipă, ştiu în mare ce se petrece şi parcă-parcă dau de înţeles că le lipseşte ceva în viaţă. După cum spuneam, cei care nu recunosc această echipă nu le pasă dacă ea cade la mijloc în disputa contra primarului. În acest moment cred că e important ca noi să ne înţelegem ok cu Meszar şi ca el să se înţeleagă ok cu falcă - ceea ce nu înseamnă că noi ne pupăm cu PNL-ul şi lansăm lampioane cu ONG-urile lor. Cine nu e interesat de această echipă nu cred că înţelege unele lucruri cum ar fi că pentru UTA acum e mai bine să fie linişte decât scandal, cel puţin până când dpdv sportiv suntem în grafic şi financiar ne descurcăm - cel puţin oficial.
Răspunde
20-02-2015, 13:33,
#95
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Mâine, zi plină pentru UTA…

… cu două meciuri – unul la Șiria, al doilea, la Gyula. Roland Nagy își împarte lotul, jumătate e față în față cu divizionara secundă FC Cararansebeș, cealaltă jumătate înfruntă în Ungaria fosta echipă a lui Claudiu Drăgan, care joacă acum în Liga a III-a. Amândouă meciurile încep la ora 12,00.

Câteva cuvinte despre trupa lui Alin Artimon, ultima clasată în B2. Gugulanii vin după o prestație încurajatoare în fața Universității Craiova, oltenii s-au impus greu în urmă cu două zile pe arena din Drobeta Turnu Severin, 2-1, cu gol câștigător marcat în prelungiri.

Gruparea care-și începea ascensiunea în 2010, după ce învingea Frontiera Curtici într-un baraj de promovare jucat la Timișoara (2-0), a făcut o serie de mutări în efectiv, în speranța că se va ridica din subsolul seriei din care face parte și Șoimii Pîncota. Doi dintre fotbaliștii de care s-au despărțit cărășenii au ajuns în Arad, portarul Bujor e la Ineu, iar apărătorul Dicu îmbracă tricoul Sebișului. A rămas pe loc Alex Manea, apărătorul crescut de Atletico, fost la UTA, ACU, Ineu și Gloria. Din această iarnă, Artimon îi  are sub comandă pe rutinații Boștină (Poli, Satu Mare), Stancu (Rapid), Stoianof (Craiova), Pascal (Corvinul), Cotigă (Mioveni), Dinu (Botoșani) ori Pîrvu (Craiova).
http://sportarad.ro/maine-zi-plina-pentru-uta/
Răspunde
21-02-2015, 15:02,
#96
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
http://sportarad.ro/a-inceput-uta-caransebes/
0-4!!!!

"Ne apropiem de forma de campionat", "abia asteptam sa inceapa", pwla! Din cronica de pe sportarad am avut ocazii si am primit goluri pe contratacuri ca in curtea scolii, cu vedeta lor dribland apararea noastra rarefiata. Oare meciul asta il trezeste putin pe Roli? Nu e clar ca ne trebuie aparare buna si mijloc care sa tina echipa?  Unde sunt marii nostri atacanti, sunt cei care rateaza ocazii "rarisime"?

Sper ca Roli reuseste sa tina in frau vestiarul pentru ca avand o asa aglomeratie de vedete si vedetisme in atac e pericoul instalarii unor mentalitati de genul: "sa rezolve ala meciul, sa mai faca si el ceva ca doar a fost adus ca mare vedeta si primeste nu stiu cati bani si la zi". Bine ca nu am fost la meci....
Răspunde
21-02-2015, 15:09,
#97
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Sper ca au invatat ce trebuie din acest meci. Nu am facut nunta la victoriile si egalurile de pana acum cu echipe mai bune ca si caransebes, eu zic sa nu facem inmormantare din meciul asta. Orice infrangere poate fi mai buna decat cea mai mare victorie daca inveti ceva din acel meci. Cum ziceam, sper ca bataia de azi sa fi fost cu folos.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-02-2015, 16:53, (Ultima modificare: 21-02-2015, 16:57 de maryan.)
#98
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Pana la urma e doar un meci AMICAL!singurul lucru care nu-l înţeleg e de ce se insistă cu Varga?ba la mijloc (unde acum e clar ca nu are loc) ba mai nou în centrul apărării?păi Botis are nevoie de un jucător mobil lângă el (pana si lui Botis va trebui sa i se găsească un inlocuitor cel puţin de nivelul lui)insa varga mai poate ajuta echipa maxim 15 min - 20 min pe final în meciurile în care conducem si vrem sa ţinem de scor (ATÂT)!Experienţă are dar eu zic ca nu mai poate, iar noi la momentul asta, avem nevoie de alt tip de jucători!e o părere personală!am salutat faptul ca s-a renunţat la nadaban în tur (considerând ca îi va ceda locul unui jucător de perspectivă) si acum stau si ma întreb oare varga e peste nadaban la momentul asta?
Răspunde
21-02-2015, 16:57,
#99
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
A incercat Roly sa ii gaseasca un alt rol in echipa dar cred ca nu o sa il mai vedem pe Varga in teren in returul asta , poate nici ca rezerva.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-02-2015, 17:23,
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Citat:ACS Poli Timișoara mai are stabilit un meci amical, sâmbăta viitoare, împotriva celor de la UTA Bătrâna Doamnă, însă Dan Alexa încearcă să perfecteze o altă partidă de verificare cu Vulturii Lugoj.  


http://www.banatsport.ro/acs-poli-inving...in-turcia/
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)