Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
07-08-2014, 8:08, (Ultima modificare: 07-08-2014, 8:09 de BogdyS.)
#20
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Victorie clară pentru utiști în Austria, eurogol Dobrean

Roland Nagy, Radu Anca și Sebastian Huțan au marcat cu bine trecerea în a doua jumătate a stagiului austriac. În această seară, utiștii au întâlnit echipa Landskron, pe care au spulberat-o cu 4-0 după o repriză secundă plină de goluri. Adversara arădenilor a retrogradat la finele sezonului trecut din Liga a III-a.

Cipri Rus a confirmat forma bună din ultima perioadă și a deschis scorul (55), apoi Burlă a făcut 2-0 (70). Golul meciului a venit de la Dobrean, care a prins o superexecuție de la 25 de metri, oprită în vinclu (75), iar tabela a închis-o Bulza (80).

Formula UTA-ei a arătat așa: Mitrea (46 Bodea) – Ad. Popa (60 Gheorghiță), Varga (46 Filaret), Botiș (60 Cotoc), Suslak (60 Vlad) – Copil (46 Leucuța), Chindriș (60 Dobrean), Nădăban (46 Burlă), Hlistei (60 Ivănică) – Rus (60 Ad. Petre), Dragoș (46 Bulza).

Singurul component al lotului alb-roșu rămas pe margine e Adrian Voicu, piteșteanul reintră progresiv în echipa arădeană, după ce s-a confruntat cu o entorsă în amicalul de la Caransebeș.

Team-managerul Codru Grădinariu a intrat în legătură directă cu „principalul” Roli Nagy imediat după meci. „Am întâlnit o echipă foarte bine pregătită fizic, care a început campionatul și a rezultat un meci de pregătire excelent”, sună concluzia dintre Alpii Austrieci .

Utiștii sunt în discuții pentru un al doilea adversar, pentru weekend, dar nu fac o tragedie dacă nu găsesc pe nimeni disponibil, asta și pentru că lotul echilibrat oferă oricând staff-ului tehnic ocazia să programeze un meci în familie cu nivel ridicat. De fapt, Grădinariu lămurește lucrurile: „Sunt două feluri de cantonamente, unul de acumulare și altul la care lucrezi tactic, unde se organizează multe meciuri. Noi le-am combinat și am pus accent mai mare pe pregătirea fizică. Nu e nimic întâmplător, nu se lucrează după ureche, nici nu am vrut altfel”.

Sursa: SportArad
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015 - de BogdyS - 07-08-2014, 8:08

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)