Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
30-01-2015, 19:01,
#54
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Nah... am ajuns la pauză ca să văd cum primim 4 goluri de la Ripensia!  Circumstanţe atenuante ar fi că în repriza a doua am jucat cu rezerve plus juniori plus oboseala de după cantonament. Dar şi aşa cred că pretenţiile noastre ar trebui să fie peste ceea ce am arătat azi în repriza a doua. Echipa din repriza a doua: Mara - Suslak, Filaret, Cotoc, Wild, Michel, Copil, Dobrean, Prună, Hlistei, Bulza. La 2-2, cam după vreo 10 minute de joc, Roli i-a scos pe Michel şi Prună şi i-a băgat pe Ousmane şi Burlă (mijlocaş dreapta). Am avut vreo 2-3 atacuri-situaţii mai periculoase dar în apărare am fost varză iar dacă Mitrea nu-şi revine (fizic şi psihic) poate n-ar fi rău să căutăm şi un portar deşi Mara a cam luat golurile din poziţie de 1-1. De prima repriză am înţeles că am jucat binişor, Strătilă e în formă mare - a scos două penalty-uri (pe unul l-a ratat) şi a dat un gol.

Miercuri jucăm contra celui mai puternic adversar din această pregătire şi  sper să văd că ne ridicăm la nivelul lor. Am vorbit cu Chindriş la marginea terenului şi ne-a spus că meciul se joacă la Şiria Angry  pentru că pe terenurile din Arad nu e voie să se intre deocamdată.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015 - de I 929 - 30-01-2015, 19:01

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)