Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
19-02-2015, 17:24,
#92
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
eu cred ca ai citit prea pe fast forward ceea ce am scris si te legi prea mult de "suporterii noii echipe". pai, echipa e noua? io zic ca e.
nu am reprosat ci am constatat cu amaraciune ca SCU e in situatia de lose-lose. cred ca esti prea implicat ca sa realizezi exact situatia in care sunt suporterii acum dar in care au mai fost si in trecut cand de prea multe ori, de dragul "stabilitatii" au tacut din gura sau poate ca acum ma insel si chiar situatia convine SCU.
sunt unul dintre putinii sau unicul pana la capat dintre cei care acum nu merg la meciuri sau la sedinte care atunci am sustinut ideea "preluarii" noii echipe si acordarii brandului. nu mai reiau discutia ca cine trebuie sa stie o stie, restul nu conteaza. nu ma delimitez de pozitia avuta insa asa cum am zis atunci , asociatia e datoare sa asigure continuitatea intr-un fel sau altul a numelui de UTA, a echipei angrenata intr-un campionat, etc pentru ca asta este menirea SCU - fara echipa si club scu trebuia sa se dizolve, insa personal fiecare suporter alege calea de urmat, sustine sau nu noua echipa, participa sau nu la meciuri, se implica sau nu in actiunile clubului sau asociatiei.
tot ca suporter al UTA-ei mi-am permis postarea de mai sus .
Asadar, Dani, gandurile mele erau ale unuia care stie ce inseamna umilinta si care spera pentru noua echipa si pentru asociatia a carui membru inca mai sunt ca "familia" UTA sa nu mai fie nevoita sa fie umilita de individul gretos care o violeaza de peste 10 ani.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015 - de cip_leo - 19-02-2015, 17:24

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)