Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
19-02-2015, 19:42, (Ultima modificare: 19-02-2015, 19:53 de I 929.)
#94
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Pe partea de stadion Motorul - teren de antrenament am zis mai sus că ar trebui probabil să comentăm, fac mai târziu o formă de adresa-comunicat de presă şi o postez pe subformul SCU.

Pe partea de echipă, interesul tuturor e să promovăm în B.  Teoretic aici suntem în grafic...Nu cred că serveşte cuiva să ieşim public şi să comentăm ceva pe tema asta din moment ce, la suprafaţă cel puţin, lucrurile par a fi OK. Să lăsăm fuie malcă-ul pe tema asta doar în cazul în care ajungem la concluzia că se va duce pe râpă şi echipa asta şi chiar trebuie s-o luăm de la zero, sau dacă pierdem promovarea din cauza nemulţumirilor cu banii. Până atunci jucători avem (chiar de promovat în A, pe hârtie cel puţin), cantonament, amicale...dacă nu se ajunge la faza cu memorii, greve şi alte prostii, o eventuală ratare a promovării va trebui pusă mai ales în cârca celor responsabili cu partea sportivă.

Nu e momentul să ne dăm cu fundul de pământ sau să ne aruncăm la gâtul lui Falcă ca şi cum nu am mai avea nimic de pierdut. Suntem oricum prea puţini pentru a avea o voce consistentă. Nu mă îngrijorez de critica celor care nu recunosc această echipă ca fiind UTA, după toate cele n şi n motive care demonstrează de un an încoace că s-a luat decizia corectă. Mă bucur  că cel puţin câţiva dintre "sceptici" mai citesc câte o ştire despre echipă, ştiu în mare ce se petrece şi parcă-parcă dau de înţeles că le lipseşte ceva în viaţă. După cum spuneam, cei care nu recunosc această echipă nu le pasă dacă ea cade la mijloc în disputa contra primarului. În acest moment cred că e important ca noi să ne înţelegem ok cu Meszar şi ca el să se înţeleagă ok cu falcă - ceea ce nu înseamnă că noi ne pupăm cu PNL-ul şi lansăm lampioane cu ONG-urile lor. Cine nu e interesat de această echipă nu cred că înţelege unele lucruri cum ar fi că pentru UTA acum e mai bine să fie linişte decât scandal, cel puţin până când dpdv sportiv suntem în grafic şi financiar ne descurcăm - cel puţin oficial.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015 - de I 929 - 19-02-2015, 19:42

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)