Etapa #10: UTA - Gaz Metan Mediaș, 09.11.2020, ora 20:30, Digisport 1
10-11-2020, 0:18,
#21
RE: Etapa #10: UTA - Gaz Metan Mediaș, 09.11.2020, ora 20:30, Digisport 1
Sincer...poate ar fi fost anormal ca noi, din postura de nou promovata sa fim pe locul 4 dupa 10 etape. Cumva ma asteptam la infrangere azi. Asta e fotbalul, uneori mai si pierzi, dar cum a zis si Balnit dupa meci, drumul pe care suntem e unul bun. Nu avem motive sa fim suparati.
Deci...capul sus, suntem in prima jumatate a clasamentului!
Răspunde
10-11-2020, 15:25,
#22
RE: Etapa #10: UTA - Gaz Metan Mediaș, 09.11.2020, ora 20:30, Digisport 1
Un dus rece dar binevenit care ne arata ca mai avem mult de munca pana sa devenim o echipa cu pretentii de play-off. Din pacate in unele meciuri se vad si limitele unor jucatori si chiar incercam ieri sa fac comparatie intre golul trei marcat de Cardoso si faza similara de la Botosani cu Buhacianu......Ma gandesc de exemplu la Ursu , baiatul vrea , incearca ..dar in momente decizive , la ultima executie se vede de ce a fost tot timpul un jucator bun de liga a doua.Ma pun in pielea lui Balint , omul vrea , e trup si suflet pentru acest club dar imi este teama ca aspiratiile sale sunt la ora actuala peste ceea ce poate acest lot , dorinta exista din partea baietilor dar mai e nevoie si de putinta.
Ieri , chiar daca am avut nesansa cred ca in final s-a vazut ca Medias a fost peste noi.
Glumind , pacat ca nu am reusit sa-l aducem pe Ronaldo Diaconu desi am inteles ca a fost dorit si Cardoso cred ca ar fi o buna varianta pentru noi avand in vedere ca e impresariat de Apostu!
Răspunde
10-11-2020, 16:32, (Ultima modificare: 10-11-2020, 16:33 de diangelis.)
#23
RE: Etapa #10: UTA - Gaz Metan Mediaș, 09.11.2020, ora 20:30, Digisport 1
@psv, ai dreptate. Chiar ieri m-am gandit ce transfer bun ar fi Dumitru Cardoso la UTA.
Nu cred ca Gaz Metan Medias o duce financiar mai bine decat clubul nostru, mai ales ca (fara sa supar pe nimeni), putem renunta linistiti la 3-4 jucatori care pur si simplu le dai salarii degeaba. Nu vreau sa-i enumar, cred ca toti ne gandim la cam aceasi jucatori.
Una peste alta, doua saptamani avem timp sa respiram, sa se antreneze iar dl. Balint sa vina cu noi tactici pentru echipa, deja cluburile s-au prins de potentialul nostru si au inceput sa vada UTA ca fiind un club greu de invins.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-11-2020, 9:31,
#24
RE: Etapa #10: UTA - Gaz Metan Mediaș, 09.11.2020, ora 20:30, Digisport 1
Ii clar ca la UTA lipsesc niste piese ca echipa sa fie competitiva din toate punctele de vedere, dar sunt sigur 100% ca Balint stie si el acest lucru.
1 sincer cred ca ne lipseste varful ala de careu, nr 9 care sa se bata cu fundasi adversi sa ii tina sub presiune, Rus, Hora, Morar sau Buha nu vor fi niciodata asta, ca parere ei toti sunt tipul de atacant mai retras care vine pe contra.
2 UTA nu are la mijloc acel jucator care sa stie sa faca jocul, acela trebuia sa fie Moise, cred eu, insa pierderea sa ne-a cam dat planurile peste cap, poate aici a gresit si Balint ca l-a asteptat la infinit si au trecut pe langa noi jucatori pasibili de transfer, cum a fost si acest Diaconu ( bine la cum a jucat anul trecut la Sepsi, inexistent, nu stiu cat ne putea ajuta, dar pare bun de tot la Gaz Metan). Oare acest Klapan nu ne poate ajuta deloc?
Poate in meciurile de acasa ar trebui sa mergem pe tandemul Rosu Isac la mijloc, singura victorie o avem cu acest tandem, iar Rosu in acel meci a fost chiar bun. Albu este bun, insa acasa din pacate nu ajuta cu nimic constructia, iar Isac are pasa la el si nu ii este frica sa o foloseasca.
Doar UTA!!!
Răspunde
11-11-2020, 18:15,
#25
RE: Etapa #10: UTA - Gaz Metan Mediaș, 09.11.2020, ora 20:30, Digisport 1
Si eu sunt de acord ca acasa ar trebui jucat cu isac si rosu la mijloc. Chiar ma gandeam inaintea meciului ca tandemul albu si rosu ne poate scoate maxim un egal acasa. Cu toate acestea, repriza a doua am aratat mult mai bine dar asta ptr ca gazarii au retras mult liniile.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)