Bilete si abonamente
20-08-2020, 20:19, (Ultima modificare: 20-08-2020, 20:37 de psv.)
RE: Bilete si abonamente
Am luat abonamentul cu numarul 1050,asta la ora 17:03!
Răspunde
20-08-2020, 20:28,
RE: Bilete si abonamente
Ordinea e totala, sau e pe fiecare tribuna in parte?
Răspunde
20-08-2020, 20:57,
RE: Bilete si abonamente
(20-08-2020, 20:28)Gru a scris: Ordinea e totala, sau e pe fiecare tribuna in parte?

Posibil sa fie pe fiecare tribuna in parte.
De exemplu la Tribuna a2-a numerotarea continua de la persoana la persoana desi la tribuna 1/ isi facea abonament alta persoana.
Răspunde
20-08-2020, 21:10,
RE: Bilete si abonamente
Poate iese clubul cu un comunicat sa anunte recensamantul pe astazi!
Răspunde
20-08-2020, 22:21,
RE: Bilete si abonamente
Deficiențele de organizare au fost evidente. Eșecul total al vânzării online, lipsa unui program eficient care să facă vânzarea fizică a abonamentelor mai rapidă, procedurile greoaie, numărul insuficient de persoane care s-au ocupat de această acțiune (cel puțin în prima parte a zilei) au fost minusuri evidente și de neacceptat la un club cu pretenții. Sper ca anul viitor să nu mai asistăm la această situație.

Dar... cred că lipsa de respect la adresa abonaților nu s-a manifestat de către oamenii din club ci de către abonații înșiși. Eu am mers azi dimineață la stadion cu ideea de a-mi cumpăra abonament mie plus unui prieten care fiind în străinătate nu avea cum să își achiziționeze. Chiar aveam dubii că voi putea lua două abonamente. Nu mică mi-a fost mirarea când am văzut că aproape toți abonații aflați în fața mea la rând cumpărau 10, 15, 20 de abonamente (ăsta a fost un alt motiv pentru care s-a înaintat atât de greu). Să nu-mi spuneți că toți cei pentru care cumpărau erau la rândul lor abonați. Evident că văzând care e situația din teren am aplicat la rândul meu tactica ”la război ca la război” și le-am cumpărat și eu la rândul meu abonamente prietenilor care aveau numere de ordine mult ”îndepărtate„ (dar măcar știu sigur că erau abonați la rândul lor și chiar erau prezenți acolo).

Un alt minus al organizării îl reprezintă lipsa de transparență a clubului. Eu ca abonat chiar îmi cunosc locul în club. Am pretenția să beneficiez de tratament preferențial față de unii care vin ocazional la meciuri plătind biletul dar niciodată n-o să am pretenția să fiu așezat înaintea actorilor principali din club sau a celor care susțin activitatea cu sume consistente. Mi se pare absolut normal ca familiile jucătorilor și sponsorii să aibă locuri rezervate. Dar cred că era corect ca acele sectoare, rânduri, locuri, să fie anunțate transparent înainte pentru a nu ridica aceste suspiciuni de favoritisme. Ca unul care a fost la fața locului pot spune că nu a fost vorba de sectoare întregi rezervate ci doar de rânduri au „grupuri„ de locuri. Deci, cei care au fost astăzi să își ia abonament chiar și-au putut găsi locuri foarte bune. Sigur poate nu fiecare a prins ”acel loc” pe care l-a visat dar măcar pe aproape.

Ca să închei într-un ton optimist... s-au vândut azi peste 1000 de abonamente (1200 - 1300 depinde de surse). Mă bucură foarte mult emulația aceasta, mai ales în condițiile în care e cât se poate de incert momentul când vom putea reveni pe stadion. Azi, dincolo de bâlbele organizatorice, noi ca și comunitate de utiști ne-am ridicat la nivelul primei ligi. Dacă batem cifra de 3.000 de abonamente suntem în play off. La 5.000 suntem deja campioni Smile Hai UTA!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
20-08-2020, 23:28, (Ultima modificare: 20-08-2020, 23:28 de RedNeck.)
RE: Bilete si abonamente
Problemele astea organizatorice (sau cel putin o parte din ele) se pot rezolva si de azi incolo , nu trebuie asteptat sezonul urmator.
Răspunde
21-08-2020, 8:50, (Ultima modificare: 21-08-2020, 8:50 de BogdyS.)
RE: Bilete si abonamente
1300+ de abonamente dupa prima zi, in ciuda tuturor deficientelor e chiar bine. Sper sa se ajunga macar la 3000.
Răspunde
21-08-2020, 8:55,
RE: Bilete si abonamente
Sincer cred ca aceste probleme organizatorice s-au datorat si faptului ca nici oameni care se ocupau cu vanzarea abonamentelor nu stiau nici ei foarte bine impartirea sectoarelor pentru ca au fost sectoare unde nu se vindeau abonamente (in afara de cele pt online), personal am vrut intr-un sector si mi s-a spus acolo nu se vand sa imi iau doar in anumite sectoare. OK nu m-a deranjat chestia dar asta puteau sa anunte si inainte nu sa ajungi la rand sa ti se spuna asta in fata sa stai sa te uiti la planse sa iti alegi locul.
Răspunde
21-08-2020, 8:59,
RE: Bilete si abonamente
A luat cineva online, merge?!
Răspunde
21-08-2020, 9:06,
RE: Bilete si abonamente
La adresa indicata nu apare nimic. https://uta.iabilet.ro/ Poate mai tarziu
Răspunde
21-08-2020, 9:41,
RE: Bilete si abonamente
Acum functioneaza site-ul pentru abonamente, puteti intra.

https://uta.iabilet.ro/

Dati in dreapta la Bilete.
Răspunde
21-08-2020, 11:04,
RE: Bilete si abonamente
Am vazut si eu dar nu poti opta doar pentru unele sectoare.
Răspunde
21-08-2020, 11:29, (Ultima modificare: 21-08-2020, 11:29 de psv.)
RE: Bilete si abonamente
Luati in considerare sa mergeti sa achizitionati abonamente fizic ( acolo unde este posibil) si numai pentru faptul ca vi se ofera posibilitatea sa intrati sa vizitati stadionul ,astfel incat se poate alege live locul dorit!
Răspunde
21-08-2020, 11:32,
RE: Bilete si abonamente
Cum merge azi vânzarea, mai e nebunia de ieri?
Răspunde
21-08-2020, 12:08,
RE: Bilete si abonamente
Acum o ora era la fel de multa lume daca nu chiar mai multa. Poate ajungem la un 4-5000 de abonamente.
Răspunde
21-08-2020, 12:30, (Ultima modificare: 21-08-2020, 13:02 de RzVRzv.)
RE: Bilete si abonamente
(21-08-2020, 11:32)ritza_ a scris: Cum merge azi vânzarea, mai e nebunia de ieri?

Este un pic mai organziat si merge mai repede decat ieri.

In total s-au vandut 1600+ abonamente, iar la Tribuna 1 peste jumate din locuri sunt deja ocupate, de asemenea si la sectorul M/N de la tribuna a 2-a.

LE: numere de ordine s-au dat 100+
Răspunde
21-08-2020, 15:52,
RE: Bilete si abonamente
Am fost acum 30 min,cred ca erau vreo 10 persoane,in 15 min am terminat,in sect M multe locuri sunt ocupate,in N mai sunt f multe locuri libere.
Răspunde
21-08-2020, 16:06,
RE: Bilete si abonamente
La cumpărarea online de abonament cum se obține tricoul cadou?
Răspunde
21-08-2020, 16:24, (Ultima modificare: 21-08-2020, 16:25 de RzVRzv.)
RE: Bilete si abonamente
Mai inainte declarase B. Apostu la digisport ca s-au vandut 3000 abonamente. Sa fie adevarat?

https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/neb...ion-893469
Răspunde
21-08-2020, 16:48,
RE: Bilete si abonamente
Stie cineva programul de maine (Sambata)de la stadion, pentru vanzarea abonamentelor?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)