Bilete si abonamente
09-06-2016, 18:50, (Ultima modificare: 09-06-2016, 18:57 de micalaceanul.)
#41
RE: Bilete si abonamente
(09-06-2016, 18:43)Kapa a scris: Ce naiba e adevarat ca la aceasta ora deja s-au vandut toate biletele pt returul cu Voluntari??? M-am intors de la Gemi si nu mai aveau bilete.
Deci nu mai stiu ce sa cred. Pe la ora 4 fara am fost la Gemi si am luat un bilet, mai avea un teanc abia inceput unde erau pe putin 100 de bilete, zic eu. Ajung acasa si peste 20 de minute ma suna cineva sa-i iau si lui bilet, iar apoi imi da mesaj sa nu ma mai stresez sa merg ca a auzit ca nu mai sunt si ca a venit cineva si le-a cumparat pe toate. De dimineata cica a venit cineva la pub (ar fi bine daca poate cineva sa confirme) si a cumparat 50 de bilete. Nu s-a anuntat o limita de bilete care se pot cumpara? Nu mi se pare normal, daca chiar e pe bune, ceea ce s-a intamplat. Astia isi bat joc, cumpara bilete pentru toti vecinii de pe strada...

Incearca maine la stadion la ora 12!
Răspunde
09-06-2016, 20:06,
#42
RE: Bilete si abonamente
Maine chiar mai repede, unui baiat i s-a zis sa mearga de la 10 la Motorul.
Răspunde
09-06-2016, 21:18,
#43
RE: Bilete si abonamente
La gemi nu s-a dat la nimeni mai mult de 4 bilete, decat daca l-am cunoscut. Nici vorba ca s-au dat unei singure persoane 50 de bilete. Intreaba-l pe oli, abia a facut rost de 10 Smile
Răspunde
09-06-2016, 21:47,
#44
RE: Bilete si abonamente
(09-06-2016, 21:18)Chere a scris: La gemi nu s-a dat la nimeni mai mult de 4 bilete, decat daca l-am cunoscut. Nici vorba ca s-au dat unei singure persoane 50 de bilete. Intreaba-l pe oli, abia a facut rost de 10 Smile

La pub s-au dat 50 de bilete unei singure persoane..
Răspunde
09-06-2016, 23:20,
#45
RE: Bilete si abonamente
Ăsta e riscul. Credeţi că era mai corect să facem ceva liste cu "suporteri adevăraţi" care să primească bilete? Nu cred că ar fi fost corect şi s-ar fi iscat discuţii aiurea.   E clar că s-au mai luat pentru "vecini", colegi de clasă/facultate, colegi de lucru, neamuri şi că unii dintre ăştia vin ca la spectacol. Să-l ferească Dumnezeu pe cel care are gânduri de cămătărie...

Nu exista soluţie perfectă. Sper să nu rămână niciun utist care a suspinat pentru echipa asta în ultimii doi ani fără bilet. Cred că majoritatea s-au ştiut organiza, dintre cei care urmăresc ce se întâmplă şi pe facebook sau presă despre UTA. Din păcate pentru utiştii mai în vârstă e mai greu.
Răspunde
09-06-2016, 23:28,
#46
RE: Bilete si abonamente
Gândiți-vă că la orele la care se vând bileltele marea majoritate a oamenilor sunt la muncă și nu-i chiar ușor să pleci o oră două din timpul programului. Și atunci e firesc ca o persoană să cumpere pentru mai mulți colegi, prieteni etc. Și mie mi se pare că 50 de bilete la o persoană e totuși cam mult dar temerile mele vis-a-vis de bișnițăreală nu s-au materializat din fericire la meciul tur așa că sunt liniștit. Da, cred în continuare că abonații ar fi trebuit să aibă bilete rezervate cel puțin 24 de ore dar se pare că din punctul ăsta de vedere, conducerea a fost surdă la semnalele pe care le-am tot transmis. O să avem timp la vară să discutăm despre asta. Deocamdată eu zic să ne bucurăm de faptul că, în ciuda scorului din tur, interesul este uriaș și lumea vrea să vină la meci. Hai să fim realiști, interesul clubului este ca tribunele să fie mereu pline și să vină spectatori din categorii cât mai diverse. Niciunde în lume clubul nu trăiește doar de pe urma ultrașilor sau a suporterilor celor mai fanatici. În plus, nu cred că avem motive să ne plângem de atmosfera de la meciul cu Dunărea deși și atunci a fost aceeași situație. De ce ne-am teme acum?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
10-06-2016, 0:33,
#47
RE: Bilete si abonamente
Eu nu sunt în Arad dar am un prieten care a fost tot sezonul la meciuri băieții din peluză îl cunosc , mia zis că la meciul cu Călărași se vindeau bilete la suprapreț cu 50 de lei, probabil așa va fi și acum.
Răspunde
10-06-2016, 0:40,
#48
RE: Bilete si abonamente
Eu n-am văzut așa ceva dar dacă e adevărat n-ar strica să periem puțin zona stadionului duminică înainte de meci. Eu cred că dacă vreunul dintre noi dă de vreun bișnițar n-o ignore situația.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
10-06-2016, 19:12,
#49
RE: Bilete si abonamente
Suntem destui suporteri ce vin des la meciurile UTA -ei care au ramas fara bilete asta este ieri lla ora 18 am constatat ca nu mai sunt bilete ( sper ca maine sa nu ramana locuri goale pe stadion ) ar fi pacat si nedrept fata de echipa
Răspunde
12-06-2016, 10:50,
#50
RE: Bilete si abonamente
(09-06-2016, 21:47)Medveșan a scris:
(09-06-2016, 21:18)Chere a scris: La gemi nu s-a dat la nimeni mai mult de 4 bilete, decat daca l-am cunoscut. Nici vorba ca s-au dat unei singure persoane 50 de bilete. Intreaba-l pe oli, abia a facut rost de 10 Smile

La pub s-au dat 50 de bilete unei singure persoane..

nu cred ca s-au dat la pub 50 de bilete unei singure persoane. mie mi s-a spus clar ca primesc doar 4 maxim. si era patroana de fata pe care o cunosc Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
02-08-2016, 11:13,
#51
RE: Bilete si abonamente
Teoretic mai sunt 3 zile pana incepe campionatul, se stie ceva de abonamente?
Răspunde
02-08-2016, 11:19,
#52
RE: Bilete si abonamente
(02-08-2016, 11:13)BogdyS a scris: Teoretic mai sunt 3 zile pana incepe campionatul, se stie ceva de abonamente?

Are rost sa intrebi asa ceva? Cum sa se stie de abonamente cand nici macar cate echipe joaca nu se stie inca? Nu se cunoaste numarul etapelor si nici programul meciurilor, iar clubul a stabilit pretul in ultimii ani orientandu-se dupa aceste aspecte.
Răspunde
02-08-2016, 12:05,
#53
RE: Bilete si abonamente
pai se cam stie. programul conteaza mai putin, important e numarul de jocuri. si acum sa fim seriosi, ca sunt 19 sau 20 de meciuri tot un drac e!
Răspunde
02-08-2016, 14:02,
#54
RE: Bilete si abonamente
Nu cred ca se streseaza conducerea clubului prea tare cu abonamentele saptamana aceasta. Primul meci din 6 August cel mai probabil se amana, apoi in 13 avem in deplasare iar pana in 20 August cand jucam prima partida acasa este timp pentru vanzarea abonamentelor. Iar situatia in sine nu poate decat sa se muleze pe haosul care este la Liga si la FRF.
Răspunde
02-08-2016, 14:51, (Ultima modificare: 02-08-2016, 14:55 de micalaceanul.)
#55
RE: Bilete si abonamente
Desigur, conducerea clubului UTA este la fel de indolenta ca si federatia, dar nu cred ca puteau sa anunte ceva de abonamente de pe o zi pe alta imediat ce s-au stabilit programele, care, apropo, nici n-au fost postate pe site-ul sau pagina de facebook a echipei si nici macar in publicatiile sportive din Arad. Nu va pune chestia asta nici un semn de intrebare?
Răspunde
02-08-2016, 16:44,
#56
RE: Bilete si abonamente
Daca nu se accepta amanarea primei etape? Se poate si asta!
Răspunde
02-08-2016, 21:54,
#57
RE: Bilete si abonamente
Aşa vorbiţi, de parcă s-ar da toate abonamentele şi nu ar mai fi locuri pe stadion.  Wink

Au timp să le vândă chiar începând de joi, oricum mai mult ca sigur ni se amână prima etapă de acasă.
Răspunde
02-08-2016, 22:39,
#58
RE: Bilete si abonamente
Abonamente pentru sezonul 2016-2017!

Clubul UTA anunță că se pun în vânzare abonamentele pentru sezonul competițional 2016-2017 al ligii secunde. Îi așteptăm pe suporterii noștri timp de treizile, joi (4 august) , vineri (5 august) și sâmbătă (6 august), la stadionul ”Motorul”. Joi și vineri ne găsiți la stadion între orele 16.00 și 20.00, iar sâmbătă între orele 10.00 și 12,00.

Prețul unui abonament este 170 de lei (tur-retur), iar la achiziționare este necesară Cartea de Identitate. Vechii abonați au prioritate pentru locurile deținute stagiunea trecută până vineri, la ora 18.00.

Informații suplimentare la telefon 0744.767.291.
Răspunde
02-08-2016, 22:51, (Ultima modificare: 03-08-2016, 8:44 de I 929.)
#59
RE: Bilete si abonamente
Poftim, au şi publicat anunţul. Preţul abonamentului este super ok, mai mic decât numărul meciurilor de acasă înmulţit cu 10!
Răspunde
03-08-2016, 4:53,
#60
RE: Bilete si abonamente
Stai ca din 20 de meciuri cate ar veni acasa daca se vor juca 17 mare lucru la cate se vor retrage. Cat a fost bitetul acasa sezonul trecut?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)