Bilete si abonamente
03-08-2016, 7:51,
#61
RE: Bilete si abonamente
Si eu cred ca nu vom juca 17 meciuri pana la final. 10 lei a fost biletul si tot ata va ramane si anul asta. Daca vom juca 20 de meciuri ii ok pretul abonamentului insa. Probabil la meciul cu timisenii pretul va fi mai mare tinand cont ca si cererea va fi cu mult peste capacitatea stadionului. Una peste alta faceti-va abonamente. E modul nostru de a sprijini financiar clubul la inceputul fiecarui sezon.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
03-08-2016, 8:41, (Ultima modificare: 03-08-2016, 8:42 de Kidu.)
#62
RE: Bilete si abonamente
Imi vine sa ma iau de cap cand vad atatia utisti vechi care se dau de ceasul mortii: "ce vor face daca se anuleaza unul sau doua meciuri?!"
Cum a zis si Dani: FACETI-VA ABONAMENTE si scapati de orice durere de cap cu achizionatul biletelor la meciurile cu interes ridicat. Unde mai punem si timpul pierdut la fiecare etapa acasa.

Nu o zic doar eu insa afara la marile cluburi de traditie un suporter care se respecta are abonament, cei cu bilet sunt suporteri ocazionali.
Răspunde
03-08-2016, 11:57,
#63
RE: Bilete si abonamente
(03-08-2016, 8:41)Kidu a scris: Imi vine sa ma iau de cap cand vad atatia utisti vechi care se dau de ceasul mortii: "ce vor face daca se anuleaza unul sau doua meciuri?!"
Cum a zis si Dani: FACETI-VA ABONAMENTE si scapati de orice durere de cap cu achizionatul biletelor la meciurile cu interes ridicat. Unde mai punem si timpul pierdut la fiecare etapa acasa.

Nu o zic doar eu insa afara la marile cluburi de traditie un suporter care se respecta are abonament, cei cu bilet sunt suporteri ocazionali.

Perfect de accord cu Kidu! La ce capacitate are Motorul si pe cum ne dam de suporteri ar trebui sa avem 2000 de abonamente fara discutii!! De curiozitate stie cineva cate abonamente vandute am avut sezonul trecut?
Răspunde
03-08-2016, 17:06,
#64
RE: Bilete si abonamente
Pana la urma se jucam sambata cu Valcea sau nu? Nu are nimeni stiri calde de la club?
Răspunde
04-08-2016, 17:09,
#65
RE: Bilete si abonamente
Gata, abonamentul este facut. Ne vedem Sambata pe Motorul. Haide UTA. Hai Aradul !
Răspunde
11-11-2016, 14:52, (Ultima modificare: 11-11-2016, 14:58 de Kapa.)
#66
RE: Bilete si abonamente
Au fost cateva cazuri singulare in care copii de 14 -5 ani nu stiau ca pretul unui bilet la acest meci este 30 de lei ( stiau ca este 10 lei), in acel moment li s-a replicat pe un ton care sigur ii va face sa mai vina vreodata la meciurile UTA- ei, de catre cel care vindea bilete - " Baaa voi nu sunteti suporteri ai UTA-ei habar nu aveti nimic, ia spuneti cine joaca pe partea dreapta ...ba nu stiti, pai va scot afara maaaaa, nu va dau nici un bilet ce cautati voi aici,"... au primit bilet doar la interventia oamenilor din rand, oricum un mod Grobian in care sa atragi copiii si tineri spre ceea ce inseamna spiritul UTA -ei.
Fiecare dintre noi am avut la un momentdat in timp, un prim meci in care am vazut LIve echipa UTA-ei pe stadion asa ca e regretabil un asemenea comportament.
Răspunde
11-11-2016, 15:13,
#67
RE: Bilete si abonamente
Exagerezi! Au fost taxate unele cazuri mai singulare in care veneau unii cazuti din luna si habar nu aveau cat costa biletul si de ce trebuie sa cumpere tot pachetul de trei bilete. Toate astea dupa ce s-a scris toata saptamana in presa detaliile astea.
Cine este atat de superficial sa stea acasa pentru ca un meci din asta nu face decat sa ia locul unui utist fidel care si-ar fi dorit sa fie la meci dar n-a mai prins bilet.
Colin este cat se poate de prietenos cu copiii, nu ar vorbi niciodata asa unui copil.
Răspunde
11-11-2016, 15:27, (Ultima modificare: 11-11-2016, 15:29 de Kapa.)
#68
RE: Bilete si abonamente
Ok, intr-adevar unul dintre copii era clar picat din luna ( era prost informat, ) si foarte emotiv de felul, dar te asigur ca merge de multi ani la meciurile UTA-ei, in rest dialogul s-a desfasurat exact cum l=am prezentat mai sus.
Referitor la cat de mari utisti sunt unii sau altii, o mare parte dintre asa zisi marii utisti care ar fi pierdut locul lor la acest meci ar fi trebuit sa aibe abonament .
Răspunde
11-11-2016, 15:33,
#69
RE: Bilete si abonamente
Pentru linistea ta am abonament de peste zece ani iar miercuri am stat la pub sa il ajut pe Colin de la 17:30 pana la 21:00 si n-am vazut incidentul asta.
Si daca s-a intamplat inainte sunt ferm convins ca nu a fost chiar asa pentru ca il cunosc prea bine pe Colin.

Omul asta si-a sacrificat doua zile doar pentru a ajunge cat mai multi utisti in posesia biletelor si tu vii acum si ii scoti ochi cu povesti din astea? Ai fost tu acolo, ai vazut cu ochii tai, mai poate confirma cineva povestea ta sau vorbim doar asa de dragul de a ne plange?
Răspunde
11-11-2016, 15:47,
#70
RE: Bilete si abonamente
Pai nu faceam referire la tine, si nu e nici o poveste au vazut mai multi oameni ( inclusiv parintele copilului care a intrat ulterior in pub si care si-a spus si el punctul de vedere ) s-a intamplat inainte de 17 .30 si da vreau sa fiu sincer eu nu am vazut cu ochii mei incidentul.
Răspunde
11-11-2016, 15:52,
#71
RE: Bilete si abonamente
OK, merci! Atat voiam sa stiu.
Răspunde
11-11-2016, 16:06,
#72
RE: Bilete si abonamente
Sigur nu a fost Turi pe acolo?
Răspunde
11-11-2016, 16:35,
#73
RE: Bilete si abonamente
Chiar azi vorbeam cu Colin, de faza cand era nebunie la PUB cu servitul berilor dupa un meci si i-am cerut un cappucino cu spuma de frisca(la vrajeala) la Colina.
Are rost sa mai spun ce mi-o auzit urechile si ce privire am primit de la sotia lui Colin?Asa a patit si copilul cand a inceput sa intrebe:
-Cat e biletul?
-De ce e 30 lei?
-De ce se vinde la pachet cu inca 2 meciuri?
-Eu vreau sa merg doar la asta cu Poli.
Si de la a doua intrebare vena lu Colin era tot mai groasa.
Răspunde
11-11-2016, 19:36,
#74
RE: Bilete si abonamente
Pruncii cat au stat la coada se puteau informa, sau Colin putea sa strige la cei din coada ca se vand la pachet bla bla sau sa puna un anunt undeva. Nu cred ca topicul asta e reclamatii clienti. Colin pierde clienti daca nu aae rabdare cu ei, adevarul e ca e greu sa lucrezi cu oamenii non stop si sa-ti pastrezi calmul tot timpul.
Răspunde
13-11-2016, 10:00, (Ultima modificare: 13-11-2016, 10:01 de GDA.)
#75
RE: Bilete si abonamente
https://www.facebook.com/cosmin.costut/p...nref=story

Cum sa licitezi biletele la meci?
Răspunde
11-06-2017, 11:10,
#76
RE: Bilete si abonamente
Stie cineva cate bilete s-au pus in vanzare pt returul barajului de la Siria?
Răspunde
11-06-2017, 13:07,
#77
RE: Bilete si abonamente
In jur de 1500-1700 din cate stiu eu. Se incearca suplimentarea locurilor pe partea cu bannerele (trib II) pe sapt viitoare.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-06-2017, 18:04,
#78
RE: Bilete si abonamente
Ok o idee foarte buna, multumim de Info !
Răspunde
04-07-2017, 11:15,
#79
RE: Bilete si abonamente
Intrebare pt cei din conducere: Cand vor fi puse in vanzare abonamentele pt sezonul 2017/ 2018? Care va fi pretul? Se vor putea achizitiona si online? Sunt valabile si pt meciurile din cupa?
Răspunde
04-07-2017, 12:04,
#80
RE: Bilete si abonamente
Întrebare tâmpită...De unde să se știe când se vor pune în vanzare abonamentele, dacă nici măcar nu a trecut termenul limită de înscriere și nu știm câte echipe va avea noul sezon?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)