Bilete si abonamente
31-07-2019, 20:16,
RE: Bilete si abonamente
Stie cineva dupa aceste prime 3 zile cate abonamente s-au vandut ( se observa o crestere fata de anii trecuti?)
Răspunde
15-08-2019, 14:32,
RE: Bilete si abonamente
De la sediul clubului de pe Calea Victoriei nu se pot cumpara abonamente?
Răspunde
18-08-2019, 16:32,
RE: Bilete si abonamente
Am reusit pana la urma sa vindem 500 de abonamente? Stie cineva ?
Răspunde
18-08-2019, 18:03,
RE: Bilete si abonamente
Nu am date oficiale insa in mod sigur. Eu mi-am facut abonament in martea dinaintea meciului cu Dunarea Calarasi, la prezentarea lotului si am fost al 384-lea.
In tot timpul asta eu zic ca s-a depasit numarul 500.
Răspunde
18-08-2019, 20:28,
RE: Bilete si abonamente
Mie mi-a luat unchiu-meu abonament ieri, pe la ora 10. Nr 518.
Semper Fidelis
Răspunde
21-08-2019, 21:36,
RE: Bilete si abonamente
Deci chiar nu se cunosc date privind nr de abonați am inteles ca s.a cumpărat azi pachetul bronz, Asta e echivalentul carei sume 1000 de euro?
Răspunde
06-07-2020, 15:33,
RE: Bilete si abonamente
Astăzi s-a dat drumul la vânzarea online a biletelor pentru meciul UTA - Turris Turnu Măgurele. La fel ca în cazul meciului cu Petrolul, prețul unui bilet este de 10 lei. Biletele virtuale, menite să ajute clubul afectat de lipsa încasărilor ca urmare a desfășurării meciurilor fără spectatori, pot fi achiziționate accesând acest link:
https://www.iabilet.ro/bilete-afc-uta-ar...4COA0ZwLGI
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
18-08-2020, 10:40, (Ultima modificare: 18-08-2020, 10:41 de Giuliano.)
RE: Bilete si abonamente
Clubul UTA a stabilit prețurile biletelor și abonamentelor valabile pentru meciurile din campionatul Ligii I sezonul 2020-2021.

Prețuri bilete
Peluză - 20 de lei
Tribuna II - 30 de lei
Tribuna I - 40 de lei
VIP - 120 de lei

Abonamente
Peluză - 300 de lei
Tribuna II - 450 de lei
Tribuna I - 600 de lei
VIP - 2000 de lei

Copiii cu vârstă de până la 13 ani beneficiază de o reducere de 50% atât la abonamente cât și la bilete. Copiii cu vârstă de până la 3 ani au acces gratuit și vor sta în brațele însoțitorului.

Clubul oferă cadou, pentru fiecare abonat, un tricou ”Suporter”.

Program vânzare abonamente
Locație: stadionul ”Francisc Neuman”
Joi, 20 august 2020, orele 11:00 - 19:00 - doar pentru vechii abonați
Vineri, 21 august 2020, orele 11:00 - 19:00
Sâmbătă, 22 august 2020, orele 10:00 - 14:00

Online, începând cu data de 21 august 2020, pe https://uta.iabilet.ro/, doar pentru următoarele sectoare:
- PELUZĂ - Sector J
- Tribuna II - Sector K
- Tribuna I - Sector A

http://www.uta-arad.ro/stiri/abonamente-...-2021/4972
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
18-08-2020, 10:57, (Ultima modificare: 18-08-2020, 10:58 de Miki.)
RE: Bilete si abonamente
Mie nu mi se par scumpe, insa in conditii de pandemie sunt. In plus, oriunde daca iei un abonament, iesi putin mai ieftin decat daca ti-ai lua bilet meci de meci. Ori la noi iesi fix la fel...

L.E. daca e inclus si play-off/out si cupa, merge.
Semper Fidelis
Răspunde
18-08-2020, 11:01,
RE: Bilete si abonamente
E inclus și play off / play out. Cupa nu știu dacă e inclusă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
18-08-2020, 11:06,
RE: Bilete si abonamente
Eu cred ca sunt ok preturile,mai ales cs primesti si un tricou...

Stie cineva daca exista o imagine cu impartirea pe sectoare a stadionului?
Răspunde
18-08-2020, 12:31,
RE: Bilete si abonamente
Sunt rezonabile preturile mai ales ca include si partea a III-a a campionatului, play-off-ul/play-out-ul.
Răspunde
18-08-2020, 12:41,
RE: Bilete si abonamente
Ținând cont de diferența de eșalon și mai ales de diferența de confort față de Motorul, mi se par niște prețuri normale. Poate mergea experimental și introducerea unor sectoare speciale cu reducere pentru pensionari și studenți. Sigur, să scoți banii ăștia dintr-o dată din buzunar poate nu e ușor pentru mulți dar ținând cont că știi de luni de zile că urmează să ai cheltuiala asta, o soluție practică e să îți mai pui bani de-o parte pe parcursul anului.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
18-08-2020, 13:02,
RE: Bilete si abonamente
Singura problemă rămâne sa reușim sa vedem si ceva meciuri sezonul astaSmile). Prețul e ok,într-o perioada normală (gen daca nu ar fi fost pandemia) ar fi fost chiar rezonabil prețul.
Răspunde
18-08-2020, 13:38,
RE: Bilete si abonamente
(18-08-2020, 13:02)sRg97 a scris: Singura problemă rămâne sa reușim sa vedem si ceva meciuri sezonul astaSmile). Prețul e ok,într-o perioada normală (gen daca nu ar fi fost pandemia) ar fi fost chiar rezonabil prețul.

Da, ai și tu dreptate , dar așa putem să ne arătăm atașamentul fată de echipă cumpărând abonamente.
Răspunde
18-08-2020, 13:44,
RE: Bilete si abonamente
Tocmai pentru că nu e o perioadă normală trebuie să ne gândim cum putem ajuta ÎN PLUS clubul deoarece sumele care vin din abonamente și bilete au și ele importanța lor. Cu siguranță numărul de bilete și abonamente vândute vor fi mai mici decât de obicei, dacă avem pretenții ca ele să fie și mai ieftine cred că nu ne putem numi suporteri ci spectatori care pun în balanță cererea și oferta. Acuma fiecare știe în ce categorie se plasează.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
18-08-2020, 14:49,
RE: Bilete si abonamente
(18-08-2020, 10:57)Miki a scris: Mie nu mi se par scumpe, insa in conditii de pandemie sunt. In plus, oriunde daca iei un abonament, iesi putin mai ieftin decat daca ti-ai lua bilet meci de meci. Ori la noi iesi fix la fel...

L.E. daca e inclus si play-off/out si cupa, merge.

Pai mai e si alegerea locului unde vrei sa stai, stii intotdeauna ca ai locul asigurat, plus confortul unor meciuri posibil jucate cu casa inchisa in care nu trebuie sa alergi dupa bilet.
Deci putea chiar sa fie si mai scump, tot merita sa ai abonament. Plus de asta, in acest fel ajuti si clubul.
Răspunde
20-08-2020, 2:08,
RE: Bilete si abonamente
As vrea sa contribui si eu cu un abonament la tribuna a doua sau peluza.Voi plati abonamentul de preferinta pentru o persoana care nu isi permite financiar.Daca cei de la SCU  sau admin-ul de aici ma poate ajuta v-as fi recunoscator.
  Si as vrea ca atunci cand vor fi meciurile cu spectatori sa fie in tribune si sa incurajeze UTA.
Răspunde
20-08-2020, 13:00,
RE: Bilete si abonamente
Foarte greu merge treaba la abonamente după o ora și ceva de-abia au intrat 11 oameni.
Trebuia rezolvată rezervarea online pe site , ca și la cinema , vedeai locurile rămase disponibile și era mult mai comod și rapid ptr toată lumea.
In fine asta e , mai am mult de stat până îmi vine rândul  Big Grin
Răspunde
20-08-2020, 13:11,
RE: Bilete si abonamente
Ai idde pana la ora 13, aprox la ce numar de ordine s-a ajuns?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)