Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
27-09-2014, 20:28, (Ultima modificare: 27-09-2014, 22:18 de alexutz924.)
#21
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Joc foarte foarte slab imposibil sa ai 1000 de cornere si sa nu dai o data primu in minge acasa trebuie neaparat sa dam gol in prima repriza , altfel toate echipele se apara organizat in jumatatea lor si cum Motorul este foarte mic nu ai cum sa ii deschizi pe adversari + ca intervine precipitarea , nervii si alte chestii si ne poate prinde oricand pe contraatac orice echipa cum a fost si astazi.Cu astfel de joc clar nu avem fata de promovare mai ales ca din ce vad seria este foarte echilibrata si oricine poate sa bata pe oricine. Cativa jucatori trebuie sa se trezeasca neaparat pentru ca de cand a inceput campionatu sunt aerieni cum ar fi Nadaban , Rus si altii parerea mea nici Bulza nu are ce cauta in echipa iar Roli foarte slab nui in stare sa schimbe ceva din mers daca vede ca jocul nu merge nu stie sa faca nici schimbari si cu joc bubuit , mingi lungi pe varf nu o sa faca mare braza nu mai este liga 4.
Răspunde
27-09-2014, 21:02,
#22
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Daca nu batem la Giarmata nu avem sanse de promovare + ne trebuie intariri!!!
Răspunde
27-09-2014, 21:06,
#23
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Ar trebui ca Roli, conducerea clubului, poate şi noi, suporterii, să tragem câteva concluzii după meciul ăsta. Din punctul meu de vedere, "învăţămintele" ar fi următoarele:

1. Nu mai suntem în D, cu fundaşi aerieni care nu ştiu să iasă la offside. Iată că dăm peste apărări organizate, chiar dacă cu jucători limitaţi tehnic, şi nu prea ne descurcăm. Aşa că mai mulţi jucători din echipa noastră ar trebui responsabilizaţi, să trateze fazele mai cu cap. În primul rând mă gândesc la Nădăban, dar şi la Rus, Chindriş sau alţii.

2. Nu prea avem soluţii la mijloc. Din păcate Nădăban nu a progresat cu nimic de la începuturile sale la UTA. Este tot acel jucător talentat, căruia îi ies unul-două driblinguri, dar care şutează aiurea, centrează la fel, dă pase când nu trebuie, iese din joc uneori. El e în continuare jucătorul de flanc ce îţi dă golul de 3-0 printr-o super execuţie de rămâi cu impresia că ce talent mare e. Are talent, nu zic că nu, însă în echipa de azi el trebuia să fie creierul, omul care să aibă personalitatea de a aduce acel plus. Nu a făcut-o, din păcate. Mijlocul îmi pare că nu prea "ţine" jocul, deşi Chindriş se străduieşte însă trebuie ajutat. Dacă îi intra şutul din a doua repriză poate era erou meciului.

3. Când "vedetele" de pe flancuri lipsesc, nu ştim să jucăm altcumva. Eu nu ştiu care e postul de bază a lui Burlă, dar azi mi s-a părut lent, neimpicat. Suslak a fost mult mai implicat, mai periculos. De altfel prestaţiile lui Burlă şi Bulza ar trebui să fie semnale de alarmă. Niciunul dintre ei nu a făcut nimic, poate nu ar fi rău să mai rulăm şi alţi juniori de la UTA 2.

4. Am primit gol mai mult pe greşeală de apărător. Botiş e în cauză, a stat departe de un atacant pe care nu dai doi bani dacă te iei după fizic însă care a prins un şut de zile mari pe care nu-l va uita cât o trăi. În fine, puteam primi gol şi dintr-o fază mai elaborată, însă nu de la Filiaşi, o echipă sub Pandurii II zic eu.

5. Slăbuţ şi Voicu, însă el ar trebui să rămână pe postul de fundaş dreapta, zic eu. Ideea e că ne mai trebuie achiziţii în apărare şi la mijloc, cu riscul de a-i supăra pe senatorii de drept Botiş şi Varga. Oricum ne mai trebuie fundaş, pentru că Filaret e o improvizaţie acolo chiar dacă nu pot spune că joacă prost.

6. Sper ca Roli să nu intre în pană de idei şi să aibă curajul de a lua unele decizii, dacă se impun.

În fine, una peste alta pot spune că am dominat teritorial cap-coadă, am avut şi ghinion, am dus mingea cum necum până în 20 de metri însă de acolo au cam lipsit soluţiile. De asta zic că trebuia ca Nădăban să facă diferenţa, în absenţa lui Hlistei care, cred eu, ne putea câştiga meciul printr-o simplă fază dribing-şut. Din păcate a lipsit şi Copil care deşi a bătut f. bine acel 11 metri a făcut două faulturi cam aiurea şi pare cam rotund. Sper ca el să demonstreze în meciurile ce vin că "renaşterea" sa de anul trecut este una adevărată.
Nu-i văd pe Filiaşi să mai încurce pe cineva, cel puţin nu în turul ăsta. Vin meciuri mai grele şi nu ştiu dacă ar mai trebui să vorbim atâta de promovare. Cum-necum ar trebui să terminăm turul la o diferenţă cât mai mică faţă de locul 1 pentru a avea motiv să tragem în retur.
Răspunde
27-09-2014, 21:09,
#24
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
In momentul de fata ar trebui sa nu mai vorbim de promovare... dar altfel nu se poate, atat noi cat si conducerea trebuie sa tintim sus nu sa ne taraim prin liga-3!
Răspunde
27-09-2014, 21:27,
#25
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Cum sa nu vorbim de promovare? Doar asta e singurul tel, nu exista locul 2.
Răspunde
27-09-2014, 21:33,
#26
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Sa nu dramatizam totusi suntem la 1 pct de locul intai dat fiind faptul ca am stat o etapa. Mergem inainte!
Răspunde
27-09-2014, 22:50,
#27
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Golul nostru

Răspunde
28-09-2014, 17:07,
#28
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Am o nelamurire, din pacate nu am ajuns la meci, conform www.sportarad.ro la noi au fost patru schimbari Leucuța, Bulza, Dragos si Copil. Este adevarat? se pot face patru schimbari sau e doar o greșeala?
Răspunde
28-09-2014, 18:14, (Ultima modificare: 28-09-2014, 18:15 de alexutz924.)
#29
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Da in liga a 3 si a 4 se pot face 4 schimbari dar una sau 2 trebuie sa fie juniori dar asta nu sunt sigur.
Răspunde
28-09-2014, 19:18,
#30
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Campionatul e lung, obiectivul (promovarea) este realizabil, trebuie doar sa ne trezim poate si sa aducem minim un fundaş central de meserie , un mijlocaş central de creaţie si poate un fundaş dreapta (popa e f firav)!toate astea in pauza competiţională, pana atunci sa strângem din dinţi si sa batem pt început la giarmata (poate victoria asta mult dorită ne va debloca)!
Răspunde
28-09-2014, 20:36,
#31
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
La mijloc suferim cel mai mult , dar uite ca si pe axul central al apararii cat si pe flancuri (nu dam centrari, nu ducem mingea in fata decat foarte greu) suntem destul de descoperiti. I-am lasat sa plece pe Lazea, Avramutiu si Stanaia ca acum sa nu avem mijlocasi. Wild si Cotoc nu mai joaca, Copil si Varga sunt tot accidentati si nesiguri, Nadaban si Hlistei sunt inconstanti, iar atacantii si atunci cand au ocazii le rateaza cu lejeritate. Trebuie sa faca ceva Roly sa schimbe lucrurile fiindca altfel riscam sa pierdem promovarea anul asta, camponatul fiind foarte, foarte scurt.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
28-09-2014, 20:49,
#32
RE: Etapa nr. 5: UTA - ACSO Filiasi (27.09.2014, ora 17:00)
Sincopele noastre sunt apararea care sta doar in Sorin Botis insa Sore are si el o varsta si nu mai poate sa care singur pianul plus ca ieri s-a vazut la mijloc lipsa lui Hlistei si a lui Copil (introdus doar pe final din cauza accidentarii).

Nu trebuie sa facem inmormantare insa nu avem voie sa mai pierdem puncte. Sper ca Roli sa fie inspirat si sa poata rezolva punctele deficitare macar pana in iarna cand se impune transferul unui fundas de meserie.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)