Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA (03.10.2014, ora 15:00)
03-10-2014, 18:44,
#21
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
1.) Jucam din ce in ce mai slab , jucatorii pusi aiurea in teren pe posturi care nu ii avantajeaza nu suntem in stare sa legam 2-3 pase jucam turca.
2.) Nu se poate sa joci tot cu mingi lungi la bataie pe atacanti , nu stim sa urcam pe flancuri sa dam o centrare mai de doamne ajuta nu suntem in stare sa facem un presing organizat faze fixe avem destule nici alea nu suntem in stare sa le batem calumea multe centrari in primul om , nu castigam un duel aerian.
3.) Cu astfel de joc tot mai multa lume se va departa de stadion si de echipa.
4.) Bodea chiar daca nu a aparat rau in debutul de sezon nu da siguranta in poarta are unele ezitari si probabil este introdus doar el pe teren deoarece este jucator de 21 de ani si astfel castigam un junior in teren.
Răspunde
03-10-2014, 19:08,
#22
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Nu credeam că jucătorii ăştia pot juca atât de prost. Nu se poate ca în repriza a doua să nu avem măcar o ocazia mare, să ajungem doar de două ori în care şi atunci să nu ştim ce să facem cu mingea. Parcă tot meciul a fost mingea la Chindriş, Varga şi în spate la Botiş şi Filaret. Chindriş e singurul cu notă de trecere azi, pentru dorinţă. Repet, a jucat atât de multe mingi încât tot ce îmi aduc aminte e cum pasează în toate direcţiile.
Roli total neinspirat. Ori jucătorii vor să-l sape, ori el a scăpat grav lucrurile din mână. Este o gaură imensă între mijloc şi atac. Am avut în repriza a doua toate "vedetele" în teren, dar niciunul nu a coborât să-şi ia minge, toţi au aşteptat mingi în adâncime iar când le-au primit nu au făcut nimic. Au fost o grămadă de nesincronizări penibile. Se vede de la o poştă că nu avem ce trebuie la mijloc, că acolo e o gaură, şi din păcate Roli insistă cu aceeaşi aşezare tactică, lăsându-i în mijloc pe Varga şi Chindriş fără prea mare ajutor. Nu vreau să mă dau mare tactician, dar azi nu prea mulţi antrenori mai joacă 4-4 (2 sau 1-1) tocmai pentru că le vine un adversar care aglomerează mijlocul terenului şi cei doi mijlocaşi centrali (ca poziţie) au câte trei adversari direcţi. Varga şi Kiki mai au nevoie de un om lângă ei acolo care să umple un gol cât China. Nici Hlistei, nici Leucuţa, nici Copil nu fac asta. Nădăban...vedeţi ce am zis de el după meciul cu Filiaşi.

Cu orice risc, eu nu aş mai juca cu Voicu, cel puţin următoarele două meciuri. Nu are nicio realizare, nu se coordonează cu ceilalţi, nimic. Suslak foarte slăbuţ, neinspirat. Dar ce mai, am mai scris, bravo Chindriş pentru dăruire şi kilometri fugiţi (mai cu mai fără folos).

Am înţeles că ar fi şi nişte mici - mari probleme de indisciplină în lot, adică prea multe "seri la bere" pe lângă obişnuitele "vedetisme".

Din păcate în acest moment la UTA tragem ponoasele unor greşeli din vară şi în loc să încercăm a le repara, parcă stăm şi ne uităm miraţi că de ce nu au jucătorii atitudine. Eu după un meci că asta aş cam dori să văd sânge. Cu toată consideraţia faţă de Roli, dar azi trebuia să mâncăm pământul, ori noi am avut o prestaţie de echipă antrenată de alde Ilie Stan sau Magiun. Roli, dacă mai rămâne antrenor, trebuie să găsească soluţii pentru mijloc din ce are în lot şi la echipa a doua. Trebuie un şoc. Dacă nu, asta e, ne complacem şi facem paşi mari înapoi în reconstrucţia clubului.
Răspunde
03-10-2014, 19:11,
#23
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Cu fiecare etapa ce trece parca tot mai slab jucam...nu stiu cum gandeste Roly jocul dar Leucuta ala nu trebuie sa joace niciodata in fata lui Cipri Rus. Botis in fiecare meci conduce cate un atacant spre poarta noastra, tatonadu-l la 3-4 m cA sa poata ala sa isi faca mingea cum vrea, are timp sa o mute si pe stangul si pe dreptul si sa o ridice sa dea cu capul in ea daca are chef. varga parca e autist,Parca joaca in alt meci de fiecare data, iar Filaret nu stiu ce se intampla cu el sau asa joaca el de obicei ca pana anul asta nu l-am mai vazut jucand. Cam astea ar fi punctele slabe dupa parerea mea, problema e ca e sunt o jumatate de echipa. M-a surprins placut azi fundasul stanga ce a intrat in a doua repriza.
Răspunde
03-10-2014, 19:28,
#24
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Nu se vrea promovarea...eu asta credSad
Răspunde
03-10-2014, 20:17,
#25
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Nu ajunge sa se vrea...trebuie sa se si poată!
Răspunde
03-10-2014, 20:18,
#26
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Nu cred ca cei din conducere nu vor promovarea. Problema e insa mai mult de mentalitate plus niste gauri in aparare de care sincer sa fiu cred ca stiam cu totii dar probabil am refuzat sa credem hiba e atat de mare.
La judet nu aveai probleme pentru ca nu aveai cine stie ce atacanti insa si acolo mai schiopata apararea. Aici insa un nivel mai sus deja gaurile alea sunt mai mult decat evidente.
Răspunde
03-10-2014, 20:36,
#27
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Atata timp cat Roli isi permite sa declare ca nu e musai sa promovam, e clar ce e in capul lui. Si daca de 100 de ori declara acuma ca defapt nu e asa, nu il mai cred. Probabil ca in seara asta dupa ce pune capul pe perna se va gandi "las ca n-are nimic, oricum nu e obligatoriu sa promovam".
Daca conducerea isi doreste promovarea, nu poti sa mai tii pe banca un antrenor care nu trateaza cu aceeasi seriozitate obiectivul asta. Sau, defapt, noi suporterii suntem singurii care ne dorim promovarea asta ?
E o intrebare pe care in mod normal mi-o pun dupa declaratiile facute saptamana asta si dupa jocul prestat la meciul cu Filiasi, care probabil a semanat intr-o mare masura cu cel prestat azi. Pacat, avem conditiile si linistea pe care n-am avut-o de ani buni (sau cel putin asa pare) si dam rau de tot cu bata in balta la capitolul transferuri, pregatire, joc.
Răspunde
03-10-2014, 20:57,
#28
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Si daca declaratia lui Roly nu a sunat asa , azi nu il mai crede nimeni. Ori schimba ceva radical la echipa si taie in carne vie, ori ..... Intr-adevar avem rabdare cu tinerii, avem rabdare cu echipa,avem rabdare cu stafful.......dar si rabdarea are o limita mai ales daca se intrevad orizonturi cu inca un sezon de liga a III-a...Brrrrrr, nici nu vreau sa ma gandesc Sad((
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
03-10-2014, 21:51,
#29
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Poate ca totuşi dracu nu e chiar asa negru...insa nu sunt convins ca Roli e capabil sa trezească băieţii!sper sa vedem o alta fata a echipei de etapa viitoare si sa nu mai pierdem puncte pana in pauza competiţională!Doamne ajuta
Răspunde
04-10-2014, 9:51,
#30
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
la conexiunile care exista astazi intre conducatori (cel putin aparent) si antrenori ,nu cred ca se pune problema schimbarii lui Roly indiferent de parcursul echipei in acest tur de campionat ,mai degraba vor face anumite ajustari a lotului in pauza de iarna ,desi problema nu este doar la jucatori.raportat la conditiile existente actualmente la club este o rusine jocul prestant de echipa ,joc care ar putea avea repercursiuni si in situatia financiara a clubului ,acum cand tot mai multi sponsori se apropiasera de acest proiect!
cred ca un comunicat din partea conducerii referitor la situatia/jocul echipei ar fi de bun simt si in ton cu imaginea profesionista care se doreste a fi impusa!
Răspunde
04-10-2014, 10:30,
#31
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
Parca iti e lehamite sa te mai uiti la un meci de fotbal , dupa un nou "bluf" din asta ...
Răspunde
05-10-2014, 16:30,
#32
RE: Etapa nr. 6: Millenium Giarmata - UTA ( 03.10.2014, ora 15:00 )
UTA actuala are nevoie de un antrenor si 4 - 5 jucatori de nivel superior ligii a 3 -a. Eu am spus dupa meciul de baraj ca R. Nagy e un antrenor bun dar pana la baraj, si in plus daca nu vor fi adusi jucatori cu experienta cu care UTA sa defileze in aceasta serie de liga 3 speram degeaba la o echipa mare. O echipa care vrea sa ajunga sus in topul fotbalului romanesc nu trebuie sa se chinuie in liga 3 !!!??? Sau conducerea actuala sa nu mai arunce tot felul de ipoteze de a construi o mare echipa, ca doar la nivelul staff-ului se duc oameni cu nume, in rest totul e plafonat : antrenorul si cativa jucatori care nu fac fata, fara suparare !!! Nu cred ca sunt sigurul care vede acest lucru !!!? Trebuiesc luate haturile serios in mana si sa se faca ceva concret la nivelul echipei, nu doar la declaratii. Va spun sincer ca am si zis ca in primele etape UTA va merge din avant, iar dupa aceea se va plafona si nu va putea rezista sus tocmai datorita acestei limite de la nivelul lotului actual (cine a vazut barajul live stie ce spun). MULT SUCCES UTA ARAD, FRUMOASA BATRANA DOAMNA !!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)