Sponsori
09-10-2014, 20:18,
#1
Sponsori
"Alți trei parteneri

Team-managerul Decebal Grădinariu a anunțat că UTA are alături, din această săptămână, încă trei parteneri. Este vorba de Librăria „Corina”, Remax Gold (lider mondial în domeniul imobiliar) și publicația „Vând și cumpăr”. Sunt deja și alți parteneri cu care se discută, iar săptămâna viitoare ar putea fi anunțat numele lor."

http://www.aradon.ro/achizitie-de-rasune...ta/1465660
Răspunde
16-10-2014, 18:20,
#2
RE: Sponsori
Încă patru parteneri vin lângă UTA!

Clubul alb-roșu a anunțat astăzi că numărul societăților care sprijină proiectul a crescut! ”Patru noi parteneri au înțeles motto-ul clubului nostru – UTA este un proiect al arădenilor pentru arădeni. Le mulțumim pentru susținere și le spunem bun venit firmelor Vest Travel Vacances (bilete de avion, turism intern și extern) Pure Jatomi Fitness – în colaborare cu TRX Arad, casa de pariuri Mozzart, și florăria Laura Flowers”, a dezvăluit Claudiu Drăgan, ofițerul de presă al arădenilor.

E a patra întâlnire cu presa la rând când UTA e în măsură să anunțe că a legat colaborări noi! „Ne-am bucura să putem anunța în fiecare săptămână că apar noi oameni și companii care se alătură acestui frumos proiect al nostru!”, a punctat Drăgan.
http://sportarad.ro/inca-patru-parteneri-vin-langa-uta/
Răspunde
19-10-2014, 23:07,
#3
RE: Sponsori
Întrebare către Claudiu şi Codru:

Puteţi detalia pentru noi, aici, câteva din parteneriate? Nu mă interesează cine ştie ce detalii confidenţiale însă poate şi pentru club ar fi bine ca lumea să ştie mai exact cum e ajutată UTA de o agenţie de turism, o florărie sau o librărie. Personal îmi cumpăr cel puţin o carte pe lună dintr-o librărie din oraş. Aş vrea să ştiu dacă merită efortul ca pentru UTA să merg la Corina să-mi cumpăr cartea în loc de Cărtureşti, Scienta şi celelalte.
Un exemplu: mi s-ar părea frumos ca o librărie să doneze cărţi sau manuale celor mai buni jucători de la echipele de juniori - semn că UTA pune valoare şi pe formarea intelectuală a jucătorilor săi.
Răspunde
22-10-2014, 20:23,
#4
RE: Sponsori
UTA are încă două societăți lângă ea! Rolurile tuturor celor din jurul echipei

Clubul alb-roșu a abordat noul drum cu motto-ul „UTA e echipa arădenilor pentru arădeni”. În jurul construcției, conducerea grupării arădene a dorit să strângă cât mai multe forțe ale orașului sau județului, din medii cât mai diverse. Astăzi, Claudiu Drăgan a anunțat numele a încă două societăți sosite lângă UTA: „Avem bucuria să vă anunțăm că ni s-au alăturat societățile Segafredo și Curtea Veche. Le mulțumim că au înțeles mesajul nostru!”.

Ofițerul de presă al alb-roșiilor a venit apoi cu o precizare menită să clarifice exact contribuțiile tuturor la UTA. Partenerii sunt Primăria Municipiului Arad, Consiliul Local Arad, Consiliul Județean Arad, Centrul Cultural Județean Arad, Universitatea de Vest „Vasile Goldiș” Arad, Atrium Mall, TRX Arad și Suporter Club UTA.

Sponsori: Cotta, Gemi Sport, Mige Prod, Camico Exim, Gemi Junior, PG Complex Invest și Gema Superb.

Sprijină programul, prin achiziționare de spațiu publicitar la stadion: florăria Laura Flowers, publicația Vând și Cumpăr, librăria Corina, agenția Vest Travel & Vacances, casa de pariuri Mozzart, spălătoria auto Vecchia Signora, Gaby SRL, 11 AS, Remax Gold, Lukas Construct, Segafredo și Curtea Veche.
http://sportarad.ro/uta-are-inca-doua-so...l-echipei/
Răspunde
22-10-2014, 20:56, (Ultima modificare: 22-10-2014, 20:56 de psv.)
#5
RE: Sponsori
(22-10-2014, 20:23)Oli a scris: UTA are încă două societăți lângă ea! Rolurile tuturor celor din jurul echipei

Clubul alb-roșu a abordat noul drum cu motto-ul „UTA e echipa arădenilor pentru arădeni”. În jurul construcției, conducerea grupării arădene a dorit să strângă cât mai multe forțe ale orașului sau județului, din medii cât mai diverse. Astăzi, Claudiu Drăgan a anunțat numele a încă două societăți sosite lângă UTA: „Avem bucuria să vă anunțăm că ni s-au alăturat societățile Segafredo și Curtea Veche. Le mulțumim că au înțeles mesajul nostru!”.

Ofițerul de presă al alb-roșiilor a venit apoi cu o precizare menită să clarifice exact contribuțiile tuturor la UTA. Partenerii sunt Primăria Municipiului Arad, Consiliul Local Arad, Consiliul Județean Arad, Centrul Cultural Județean Arad, Universitatea de Vest „Vasile Goldiș” Arad, Atrium Mall, TRX Arad și Suporter Club UTA.

Sponsori: Cotta, Gemi Sport, Mige Prod, Camico Exim, Gemi Junior, PG Complex Invest și Gema Superb.

Sprijină programul, prin achiziționare de spațiu publicitar la stadion: florăria Laura Flowers, publicația Vând și Cumpăr, librăria Corina, agenția Vest Travel & Vacances, casa de pariuri Mozzart, spălătoria auto Vecchia Signora, Gaby SRL, 11 AS, Remax Gold, Lukas Construct, Segafredo și Curtea Veche.
http://sportarad.ro/uta-are-inca-doua-so...l-echipei/

in urma acestor clarificari este mai mult decat evident ca Tucudean este finantatorul echipei,nu inteleg insa de ce nu onoreaza cu prezenta macar la meciurile UTA-ei de acasa??eu unul chiar m-as bucura sa-l vad aproape de echipa
Răspunde
19-03-2015, 15:24,
#6
RE: Sponsori
Ideaa ”UTA e a tuturor arădenilor” prinde tot mai puternic. Astăzi, Claudiu Drăgan a fost în măsură să anunță că gruparea roș-albă are un nou partener.

”S-a alăturat proiectului nostru primul brand național, Carpatina SA, deținătoarea mărcilor Carpatina, Lipova și Herculane. Le mulțumim pe această cale și sperăm într-o colaborare cât mai benefică pentru ambele părți”, a punctat ofițerul de presă al UTA-ei, felicitat azi de cei din club, dar și de prieteni, pentru că a împlinit 36 de ani!
http://sportarad.ro/uta-ei-i-se-alatura-...-partener/
Răspunde
29-08-2015, 22:31,
#7
RE: Sponsori
Pe spatele tricourilor, sub număr, a apărut sigla Pizza 5 colţuri. Un lucru bun, mă întreb cât au plătit pentru asta şi dacă n-am mai găsi şi alţi sponsori de acest gen. Nu cred că au plătit foarte mult, chiar dacă au business de succes în Arad nu pot avea atât de mulţi bani. Oricum, e foarte ok.
Răspunde
28-10-2015, 18:23,
#8
RE: Sponsori
http://www.uta-arad.ro/o-companie-import...langa-uta/
Răspunde
28-10-2015, 18:42,
#9
RE: Sponsori
E ok, după ani de zile în care am "cotizat" la reprezentanţa colţ Podgoria s-au gândit şi ei să facă un gest de bine. Aştept însă mult mai multe de la Coca-Cola, o companie care a sponsorizat Fc Timisoara... Angry  (şi tot n-am putut trece la Pepsi, un necredincios...) Bine-nteles, s-ar putea simţi puţin şi mc-ul, nu neapărat din cauza mea, ci pentru că e full aproape tot timpul. Smile
Răspunde
28-10-2015, 23:04,
#10
RE: Sponsori
e bun orice banut care intra in visteria clubului , dar eu nu inteleg de ce nu se apropie societatile mari de acest proiect ? de ce , de exemplu , Valer Blidar a acceptat sa ajute cu bani vechea societate si acum ce?... nu-l contacteaza nimeni ? a fost contactat si nu a vrut sa participe?
Răspunde
29-10-2015, 17:44,
#11
RE: Sponsori
foarte sec anuntul. fornetti functioneaza pe baza de franciza. directorul general al societatii in romania este un fost consilier local/judetean aradean si utist, daca nu ma insel. probabil ca asa s-a ajuns la sponsorizare. e de aflat care e valoarea sponsorizarii avand in vedere ca franciza pentru un magazin fornetti e destul de serioasa sau e vorba de fapt de sponsorizarea facuta de anumite magazine fornetti si nu de firma mama
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
29-10-2015, 18:46, (Ultima modificare: 29-10-2015, 18:49 de I 929.)
#12
RE: Sponsori
http://www.fornetti.ro/ro/despre-noi/man...group.html

E vorba de Toth Csaba, fost consilier judeţean (nu mai ştiu dacă şi local) din partea UDMR. L-am văzut într-adevăr pe la meciuri de multe ori, poate nu a vrut să-i apară numele în anunţul de sponsorizare (în mod normal aşa e, nu a fost doar decizia lui ci a întregii conduceri a societăţii). Oricât ar da, chiar dacă e o afacere mult mai mare decât pizza 5 colţuri, e foarte ok gestul.
Răspunde
04-11-2015, 17:43,
#13
RE: Sponsori
UTA si Shop Construct by Rodspectra duc parteneriatul la un alt nivel

”Am bucuria să vă anunț dezvoltarea colaborării cu un partener de-al nostru, Shop Construct by Rodspectra. Compania este alături de noi de un an, acum am dus parteneriatul la un alt nivel: Shop Construct by Rodspectra este unul dintre sponsorii oficiali al clubului UTA”, a punctat Codru Grădinariu.

Directorul general al UTA-ei a prezentat echipamentul de joc, unde numele Shop Construct by Rodspectra apare pe short.
Shop Construct by Rodspectra este lider pe piața materialelor de construcții și finisaje interioare din Arad. Compania este prezentă pe piață prin depozitele de construcții din Arad și Timișoara, dar și prin show-roomul de prezentare de pe Calea Zimandului, Grădiște.
Dragostea reprezentanților companiei față de sportul arădean și echipa UTA s-a materializat prin acest deosebit parteneriat, iar cu această ocazie le transmitem recunoștință și aprecierea noastră pentru implicarea și devotamentul față de echipa UTA.


http://www.uta-arad.ro/uta-si-shop-const...alt-nivel/
Răspunde
05-11-2015, 0:10,
#14
RE: Sponsori
Salut parteneriatul insa nu putem face cumva sa nu incarcam echipamentul de joc atat de mult? Incepe sa arate ridicol.
Răspunde
05-11-2015, 1:42,
#15
RE: Sponsori
nu o să dea nimeni mai mulți bani dacă nu apare pe echipament... până nu avem un sponsor serios, îi punem pe toți...
Răspunde
05-11-2015, 1:57,
#16
RE: Sponsori
Publicitate se poate face si altfel, chiar mult mai vizibil decat un text ilizibil pe sort.
Răspunde
05-11-2015, 2:07,
#17
RE: Sponsori
Trebuie sa respecti dorinta sponsorului...daca ei asa vor publicitate, nu vad o problema. Eu mai urmaresc cateodata campionatul Mexican si sa vedeti acolo sponsori pe echipamentul de joc...
Răspunde
05-11-2015, 10:25,
#18
RE: Sponsori
Dar asta nu inseamna ca e un exemplu de urmat. In fotbalul european mare n-ai sa vezi niciodata asa ceva. E o chestiune ce tine de respect pentru identitatea vizuala a clubului.
In sfarsit, momentan asta sa fie cea mai mica problema.
Răspunde
05-11-2015, 12:01,
#19
RE: Sponsori
La Inter dupa Pirelli al doilea sponsor in topul sumelor platite e colosul german Deutsche Bank, logo-ul lor nu a aparut absolut niciodata pe echipamentul sportiv. La fel e si in cazul Audi la BArcelona, Real Madrid, Bayern etc. Are dreptate Kidu, chiar arata urat un echipament plin de reclame.
Răspunde
22-12-2015, 10:50,
#20
RE: Sponsori
http://www.uta-romania.ro/?gclid=COalnbj...wwodyosBmg

Am văzut că își fac reclamă pe aradon. Oare nu ar putea fi abordați și pentru o sponsorizare la noi? Au și culorile alb-roșu. Big Grin
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)