Chestionar: Cu cine veti vota in turul II?
Victor Ponta
10.00%
4 10.00%
Klaus Iohannis
85.00%
34 85.00%
Nu votez / Invalidez votul
5.00%
2 5.00%
Total 40 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
09-11-2014, 0:18, (Ultima modificare: 09-11-2014, 0:42 de Xtreme.)
#46
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
@ micutu, stai sa vezi, ca daca iese Ponta probabil stadionul nou ramane la stadiul actual inca zece ani de acum incolo din pacate. Pe de alta parte, majoritatea aradenilor care s-au prezentat la vot vad altfel lucrurile, inclusiv justitia care la achitat. Sa fie singurul defect al lui Iohannis ca este sustinut de Falca? omg
@I 929 ai dreptate, am recitit si n-am gasit nici un argument sustinut cu date concrete sau cu rezultate vizibile. Referitor la Arad, doar privind arterele principale in Vlaicu, Centru si Aradul Nou, si cateva parcuri se vede cu ochiul liber ce a facut administratia Falca si ce n-au facut cei dinaintea lui. Si da, cred ca se putea si mai mult, dar nu cunosc nici un aradean care ar fi fost in stare. Poate dl. Popa, da s-a trezit putin cam tarziu sa asfalteze... , Dumnezeu sa-l ierte.
Singurul PSD-ist cat de cat capabil si cu realizari este Geoana. Da na, nu a prins momentul oportun.
Cat despre Plesu, iti recomand sa citesti "Despre Îngeri"
Despre respect, campania Ponta-PSD-isti se bazeaza pe respect? Prin denigrarea contracandidatilor sau prin neprezentare/ refuzare a unei dezbateri directe cu Iohannis? Cine se bazeaza pe votul celor care sunt spalati pe creier? (Persoanele de fata se exclud Smile)

apropo,sa completam statisticile:
Klaus Iohannis s-a clasat pe primul loc în opţiunile alegătorilor din diaspora la primul de scrutin al prezidenţialelor, cu 73.912 voturi (46,17%), urmat de Victor Ponta, cu 25.466 de voturi (15,89%), Monica Macovei - 24.342 (15,20%) şi Elena Udrea cu 15.656 (9,78%), potrivit rezultatelor finale.
Sursa: http://www.mediafax.ro/social/rezultate-...7-13501013


Mesaje în acest subiect
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II - de Xtreme - 09-11-2014, 0:18

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)