Chestionar: Cu cine veti vota in turul II?
Victor Ponta
10.00%
4 10.00%
Klaus Iohannis
85.00%
34 85.00%
Nu votez / Invalidez votul
5.00%
2 5.00%
Total 40 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
12-11-2014, 13:47, (Ultima modificare: 12-11-2014, 15:42 de Xtreme.)
#87
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Cip, dar totusi, care este parerea ta? Sunt total de acord cu parerea lui Mandruta. Doresc doar sa completez, pe astia ii avem cu astia defilam. Consider ca e mai nociv furtul si minciuna decat lipsa artei oratorice. Intradevar, Iohannis nu pare sustinut si pregatit indeajuns dar este din anumite puncte de vedere si asa peste Ponta.

Si ca sa completez si eu cu o parerea "imprumutata" de la blogul lui Mandruta:
Camelia Georgiu scrie
"Dle Lucian Mandruta, am inteles unde bateti si este mai mult legat de “tehnica” unei dezbateri. Da, aveti experienta si aveti dreptate in ceea ce spuneti, dar eu nu am avut rabdarea de a citi acest articol intreg. Cunoastem si noi anumite detalii “tehnice” dar vad ca valoarea nu conteaza, doar oratoria. Iohannis fata de Ponta poate sa nu spuna absolut nimic si tot se vede de la o posta valoarea lui fata de contracandidat. Cel mai bun lucru pe care l-a punctat in mod vizionar Dl. Iohannis cu o seara inaintea dezbaterii a fost acela ca educatia sta la baza schimbarii (nu e citat!) si e un proces pe termen lung. Ce facem aici Dle Mandruta? Vrem sa culturalizam cetatenii care se vand pe o stical de ulei (si asta din cauza saraciei ca sa le gasim o scuza) printr-o simpla sau singura dezbatere? Hocus Pocus si i-am luminat pe toti? Nivelul de cultura al romanilor Dle Mandruta cam pe unde este momentan? Noi cei care credem in valori si principii trebuie sa luam ce e bun unii de la altii. Eu asta incerc sa fac si cand va citesc, pentru va respect; ati evidentiat bine ce are de facut echipa lui Iohannis si totusi pe de alta parte corect ar fi sa evidentiati si aceste lucruri care tin de valoare si care nu pot fi cuantificate. Calitate vs. cantitate! Ca doi oameni sa aiba o conversatie de valoare e nevoie ca ambii participanti sa aiba acelasi nivel de cultura, inteligenta si civilizatie (dar nu vorbim de un nivel mediocru ci de unul peste medie), ori s-a vazut ca acesti doi oameni nu sunt la acelasi nivel !"

Adevar sau minciuna, interesant:
http://vreaupresedinte.gandul.info/news/...presedinte

Hilar:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-1853...ezbina.htm


Mesaje în acest subiect
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II - de Xtreme - 12-11-2014, 13:47

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 7 Musafir(i)