Chestionar: Cu cine veti vota in turul II?
Victor Ponta
10.00%
4 10.00%
Klaus Iohannis
85.00%
34 85.00%
Nu votez / Invalidez votul
5.00%
2 5.00%
Total 40 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
17-11-2014, 4:40, (Ultima modificare: 17-11-2014, 6:12 de White Shadow.)
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Nu'l cunosc pe Iohannis ca si om si nu e vorba de increderea mea in el pentru ca nu am incredere in nimeni dar pot sa spun ca am fost impresionat de ceea ce a facut in Sibiu alaturi de oamenii de acolo, mi'a placut la el acel bun'simt de care a dat dovada iar aceste cuvinte spun totul despre caracterul lui intr'un moment foarte important cand multi i'au cerut sa iasa la atac: "Decât să fiu mârlan, mai bine pierd".

Unii imi ziceau ca nu e ortodox, altii imi ziceau ca nu e roman in timp ce eu il priveam ca pe un simplu om pentru ca inainte de toate suntem cu totii OAMENI!

A fost primul meu vot si persoanele care ma cunosc de ceva timp stiu ce parere aveam eu despre aceste alegeri, a fost prima mea stampila si ea a fost pusa mai mult cu gandul la romanii din strainatate care nu au fost lasati sa voteze. Guvernul ponta si'a batut joc de acei oameni, i'a umilit in ultimul hal si nu mi'a venit sa cred cand am vazut duminica cum au fost alungati cu gaze lacrimogene de la sectiile de votare in Paris si Torino.

M'am certat cu o gramada de persoane, prieteni, prietene incercand sa le respect decizia si pur si simplu nereusind sa fac asta. Nu am putut sa inteleg cum poti sa votezi cu ponta in timp ce romani din tara ta sunt umiliti de acelasi ponta in timp ce tu vezi asta cu ochii tai. Nu poti sa inchizi ochii la asa ceva. Suntem uniti numai pe stadion cand joaca nationala Romaniei? ...sau suntem uniti si atunci cand chiar e nevoie cu adevarat? Inca mai exista o parte in tara asta care se lasa manipulata foarte usor dar am o usoara stare de bucurie ca acea parte a fost in acest moment eclipsata de vointa unor oameni care chiar isi doresc cu adevarat sa schimbe ceva. Sper sa plateasca scump toti cei care si'au batut joc de romanii de pretutindeni.

Nu au castigat cu toata campania lor murdara in care s'au folosit de televiziuni ca Romania TV si Antena 3 in prim plan, s'au folosit de Biserica, s'au folosit de posta romana pentru a speria pensionarii prin pliante in care scria ca Iohannis o sa le taie pensiile, proasta organizare in mod intentionat a alegerilor din Diaspora asta ca sa nu mai zic de atacurile la familie la adresa lui Iohannis plus alte smecherii tipice acestor hiene dornice de putere.

Nu mai poti sa prostesti tot poporul cu smecheriile astea care poate mergeau pe vremuri. Unii s'au trezit, altii inca dorm....sper sa ne trezim cu totii pentru ca omul ala care a fost pus presedinte n'o sa reuseasca singur!

Schimbarea incepe cu noi!


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   


Mesaje în acest subiect
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II - de White Shadow - 17-11-2014, 4:40

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)