Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
14-11-2014, 17:57,
#8
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
Cipri, iti zic si aici: da-l incolo de vot si hai la meci. Wink


Altfel, se pare că antrenorul Becicherecului ne vede ca mare favorită. Din ce povesteşte în articol, cine nu i-ar da dreptate? Într-adevăr nu cred nici eu că Mamma Mia va avea forţa să se bată până la sfârşit la promovare, însă nu se ştie niciodată. Dacă a fost Covaciul prin B, poate fi şi Becicherecu.
Cei 6-7 jucători care au avut tangenţe cu Liga I sunt atâţia doar dacă îl considerăm pe Strătilă echivalentul a doi sau trei. Înafară de el, în Liga I din lotul nostru au mai jucat Voicu (probabil că a prins ceva meciuri la Argeş), Varga (la noi în 2007-2008), Botiş (tot cu noi) şi ..."Năbădan" (poreclă obţinută la un meci Dinamo-UTA, 2-0 cred, când comentatorul îi zicea aşa - pentru cine îşi aminteşte).

http://sportarad.ro/narcis-petre-inainte...in-frunte/

Mai sunt 24 de ore până la meciul sfârșitului de an în fotbalul arădean. Echipa fanion a Aradului o găzduiește pe Mama Mia Becicherecul Mic, liderul seriei a IV-a în Liga a 3-a, în încercarea de a-i lua locul până la pauza de iarnă.

Timișienii sunt neînvinși în campionat și au fost la două minute de un succes la Sebiș, echipa aflată pe poziția secundă, la egalitate de puncte cu ei. Dacă despre confruntarea din „fieful” Naționalului de acum o lună de zile spunea că nu e importantă în ecuația clasamentului, ci doar pentru moralul fotbaliștilor, Narcis Petre vede cu totul alți ochi disputa de la Arad. „Pentru UTA, care are în spatele ei o tradiție important, un oraș mare și numeroși suporteri, ar fi grav să piardă meciul de sâmbătă, căci ar rămâne la 4 puncte în spatele nostru și ar fi nevoită să o depășească și pe Sebiș, care, după cum se vede, merge și ea din victorie în victorie. În schimb, pentru un sat ca Becicherecul Mic, care ține o echipă la cel mai înalt nivel în Liga a 3-a, cu doar 14 jucători cu salarii și restul copii care evoluează pe gratis, ar fi o minune să termine în frunte acest an. Tocmai de aceea, susțin că UTA este mare favorită mâine, dar dacă se consideră câștigătoare dinainte face o mare greșeală. Ne vom agăța de fiecare minge cu speranța că vom termina cu un rezultat pozitiv meciul și vom rămâne pe primul loc până la iarnă. Pentru oricine titlul de campioană de toamnă este important, cu atât mai mult pentru o echipă mică ce va face și istorie terminând neînvinsă turul. Ne-ar da un și mai mare avânt pentru la primăvară”, a recunoscut antrenorul celor de la Mama Mia.

Petre este total de acord cu căpitanul „Bătrânei Doamne” când vine vorba despre aspectul disputei de mâine. „Sorin Botiș a subliniat excelent faptul că spectatorii nu trebuie să se aștepte la un Real Madrid – Barcelona. Cred și eu că va fi un meci de luptă, deloc spectaculos, dominat de miza celor trei puncte. Cine va fi mai tare din punct de vedere pshic va greși mai puțin sau deloc și, prin urmare, mari șanse să câștige. Noi ne bază în special pe forța și omogenitatea grupului, căci la valoi individuale e clar că UTA stă mai bine. Când aliniezi 6-7 jucători care au avut tangențe cu Liga 1 e clar că nu-ți propune decât să câștigi fiecare meci și să promovezi, iar echipa arădeană se va întări și mai mult la iarnă”, mai spune „principalul” Becicherecului.

Chiar dacă nu vrea să dea nume, Narcis Petre susține că are trei absențe importante pentru confruntarea de pe arena „Motorul”. „Nu știu dacă adun 18 jucători pe care să-i trec pe foaia de joc, stăm foarte prost la capitolul efectiv”, a adăugat tehnicianul, care a condus ultimul antrenament înainte de meciul de la Arad vineri, de la ora 16, după ce unii componenți ai lotului au scăpat de la servici.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00) - de I 929 - 14-11-2014, 17:57

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)