Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
28-03-2015, 19:09,
#48
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Impresia de meci echilibrat e dată de faptul că noi la 1-0 am redus puţin ritmul şi dintr-o bâlbâială a ajuns mingea la jucătorul Sebişului care a avut de executat un fel de penalty. E clar că cei de la Sebiş, dar şi unii din binevoitorii noştri de serviciu, vor sări să conteste arbitrajul deşi jucătorii de la Sebiş nu au făcut prea mare scandal  pe teren. Sigur că e frustrant să primeşti un 11 metri împotrivă în minutul 46, plus eliminare, însă asta nu înseamnă că nu am fi câştigat fără acel om în plus. S-a văzut valoarea lui Szekely, Strătilă, chiar şi Piţ, mă bucură realizarea lui Copil şi în general evoluţia tuturor jucătorilor. Avem drum liber spre B, să fim atenţi la meciurile grele ce urmează. De acum presiunea este pe Sebiş, posibil să iasă scandal la ei după rezultatul ăsta, dar noi trebuie să ne vedem de drum şi să câştigăm următoarele trei meciuri pe care le vom disputa împotriva unor echipe bunicele. Felicitări tuturor, de la echipă la suporteri, weekendul ăsta suntem fericiţi. Fotbalul arădean se scrie cu trei litere: UTA!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00) - de I 929 - 28-03-2015, 19:09

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)