Etapa nr. 19: UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
31-03-2015, 16:55, (Ultima modificare: 15-05-2015, 22:09 de Kidu.)
#1
Etapa nr. 19: UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
[Imagine: program_giarmata.jpg]

[Imagine: program_giarmata2.jpg]
Se pare ca saptamana viitoare toate meciurile se joaca vineri. Sad

http://sportarad.ro/fotbal-in-vinerea-ma...aca-acasa/

Cluburile din Liga a III-a au cerut Federației Române de Fotbal ca etapa programată în preajma sărbătorilor de Paști să se joace doar vineri. Dorința a fost rostită ieri, la Adunarea Generală, apoi a fost transmisă Departamentului Competiții.

Etapa e cea cu numărul XI și se va disputa în întregime pe 10 aprilie. Atunci, UTA primește vizita timișenilor de la Millenium Giarmata. Tot în județul Arad se joacă meciul dintre CS Ineu și Pandurii II Tg. Jiu. Național Sebiș are drum lung, în fieful gorjenilor de la Știința Turceni. Celelalte meciuri ale rundei: Mama Mia – Craiova și Motru – Filiași, Lugoj stă pe puncte, Hunedoara are liber.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
05-04-2015, 19:14,
#2
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Meciul cu singura echipa care ne-a invins se anunta unul greu. Sper sa ramanem concentrati si sa nu ii reinviem pe sebiseni cu vreo scapare a noastra pe teren propriu. Tinand cont ca e vineri trebuie sa popularizam meciul si sa ne mobilizam si noi ca si pt meciul cu Sebisenii.

O victorie in fata unor tribune pline ne-ar asigura confortul unei promovari in stil de mare echipa iar sarbatorirea celor 70 de ani de existenta in evenimentele din 17-18 aprilie vor fi de 10 ori mai frumoase.

Cu totii la stadion!

Haide UTA , Hai Aradu' !!!!!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
08-04-2015, 19:15,
#3
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Se vând bilete la UTA – Giarmata!

Prețurile rămân neschimbate, iar tichetele se pot cumpăra din trei puncte:
Old Lady's Pub (pe strada Poetului în Vlaicu)
Gemi Sport (pe bulevardul Nicolae Titulescu în Micălaca)
Art Cafe (în Piața Avram Iancu în spate la Teatru)
http://sportarad.ro/se-vand-bilete-la-ut...-ros-albi/
Răspunde
09-04-2015, 16:05,
#4
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
A: Domsa Mihai (Aiud - Alba)
A1: Fiter Ciprian (SânMartin - Bihor)
A2: Lakatos Rares (Oradea - Bihor)

Obs: Onicas Ioan (Zalău - Sălaj)
Obs: Terhes Alexandru (Oradea - Bihor)
Răspunde
10-04-2015, 10:46,
#5
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Sebișul a plecat la Turceni cu toată echipa, deci e clar că se agață de ziua de astăzi ca de o ultimă speranță. Giarmata nu a mișcat în fața lor, dar astăzi parcă văd că vor evolua altfel. Trebuie să batem azi ca să avem o sărbătoare și mai frumoasă săptămâna viitoare. Cu toții pe Motorul!
Răspunde
10-04-2015, 11:01,
#6
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
UTA, pregătită să-și ia revanșa cu Giarmata. ”Nu mai vrem să cedăm poziția până la sfârșit!”

E pentru prima dată în actuala stagiune când UTA abordează un meci din postura de lider. Era punctul în care întreaga tabără roș-albă și-a dorit să ajungă, iar de aici încolo nu mai are altă idee decât să-și păstreze statutul de principală favorită la promovare. Mâine după-amiază, arădenii sunt față în față cu timișenii de la Millenium Giarmata.

”E prima oară când vorbim ca și lideri. E ce ne-am dorit, suntem bucuroși și mândri, dar trebuie să fie și mai mare bucuria când vom fi pe locul 1 la sfârșit. Nu mai vrem să cedăm poziția din fruntea clasamentului!”, întărește antrenorul Roland Nagy.

Cu Rică Neaga în curtea ei, Millenium Giarmata vine la Arad cu anvergura singurei echipe ce-a învins UTA în turul campionatului. ”Ne cunoaștem bine, au apărut modificări pe banca tehnică a lor, e un aspect important. Dar eu știu că trebuie să mențin echipa concentrată și motivată. Vrem victorie și să continuăm parcursul de până acum!”, încheie fostul mijlocaș, care nu contează pe Chindriș, suspendat, dar revine Filaret. Bodea e și el bun de joc, după ce a ratat ultima etapă din cauza unei accidentări.

Echipe probabile

UTA: Mitrea – Voicu, Botiș, Filaret, Burlă – Strătilă, Copil, Tudor, Piț – Hlistei – Szekely.

Giarmata: Păduraru – Soare, Gârba, Dancia, Diarra – Mihuța, Leucă – Ștefan, Bârză, Leonte – Beloescu.

Meciul de pe arena ”Motorul” începe la ora 17,00.
http://sportarad.ro/uta-pregatita-sa-si-...a-sfarsit/
Răspunde
10-04-2015, 13:23,
#7
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Bătrâna Doamnă vrea revanșa cu Giarmata! „Avem o dorință: promovarea”

UTA întâlnește de la ora 17 gruparea din Banat Millenium Giarmata, singura echipă care a învins Bătrâna Doamnă în acest campionat. Roli Nagy vrea și revanșa pentru meciul din tur, dar și îndeplinirea unicei dorințe: promovarea.

„Nu am făcut un calcul când vom face pasul spre primul loc. Și în Liga a IV-a s-a întâmplat mai târziu. N-am crezut că atât de rapid vom fi lideri, și cu un joc mai puțin. Dar, repet, ne-a interesat parcursul nostru. Încă nu am realizat tot ce ne dorim. Sunt adversari care se mobilizează exemplar cu UTA. Că a fost Craiova, care a venit aici din postura de ultimă clasată, cu o singură victorie, și aceea la masa verde, că întâlnim altă combatantă, noi trebuie să rămânem serioși. Sigur, e o satisfacție că am ajuns pe primul loc, avem o dorință, un vis pentru care vom munci să devină realitate. De la începutul săptămânii am zis că ne-am bucurat și atât. Trebuie să fim atenți până la final. Respectăm fiecare adversar, o vom face de câte ori intrăm pe teren”, spune Roland Nagy.

Lipsește Chindriș

UTA nu poate miza pe Chindriș la meciul cu Giarmata, dar revin suspendații Filaret și Ousmane. Chindriș a primit cel de-al șaptelea cartonaș galben din acest sezon, astfel că este suspendat la acest meci. Staff-ul tehnic al echipei UTA are soluții pe acest post, cel puțin trei jucători putând să joace acel post la mijlocul terenului. Se pune problema titularizării lui Dumitru Copil, dar există și varianta revenirii lui Norbert Varga care s-a antrenat normal în această săptămână. De asemenea, o soluție ar fi și Dobrean, tânărul jucător fiind introdus pe finalul meciurilor cu Sebiș și cu Filiași.

UTA, echipa probabilă: Mitrea – Voicu, Botiș, Filaret, Burlă – Strătilă, Copil (Varga), Tudor, Hlistei – Piț – Szekely.

Partida dintre UTA și Giarmata se dispută la ora 17 pe arena Motorul.

Ultimul joc dintre UTA și Giarmata a avut loc în luna noiembrie, tot pe arena Motorul, și s-a încheiat cu victoria arădenilor cu scorul de 3-1.

http://specialarad.ro/batrana-doamna-vre...romovarea/
Răspunde
10-04-2015, 17:38,
#8
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Sa scrieti careva de la stadion daca se inscrie. Astia de la sportarad sunt praf cu situl lor.
Răspunde
10-04-2015, 17:42,
#9
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
0-1 din pacate,deocamdata
Răspunde
10-04-2015, 17:49,
#10
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
OK Merci. Acum a aparut la SA tot textul. Offf sper sa intoarcem rezultatul!
Răspunde
10-04-2015, 18:20,
#11
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Vezi ca pe aradon.ro e mai ok livetxtul
Răspunde
10-04-2015, 18:23,
#12
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
K intru acuma. Merci
Răspunde
10-04-2015, 18:48,
#13
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
E bun si egalul...sebisul pierde!!!
Răspunde
10-04-2015, 19:13,
#14
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Yesteee a pierdut Sebisul!! E cam gata treaba!
Răspunde
10-04-2015, 19:31,
#15
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Mai sunt destule etape in care se pot intampla multe.
Răspunde
10-04-2015, 19:54,
#16
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Astazi am avut ghinion: am avut o sumedenie de ocazii insa nu a vrut sa intre mingea in poarta. Arbitrajul a fost slab insa nu pun egalul asta in carca arbitilor chiar daca be-au privat de un penalty clar. Nu cred ca a fost rea intentie din partea lor.
Am mai dat si peste o echipa care a facut anti-fotbal din primul minut, am mai prins si noi o zi nu tocmai reusita si asta a fost.
Nu-i nimic, mergem mai departe.
Pasti fericite tuturor celor ce le sarbatoresc, celorlalti sanatate si numai bine!

P.S. Gunoiul ala de portar sa ii arate lu' ma-sa gesturile alea cu mana dusa la organ. La fel si numarul 6 de la ei.
Răspunde
10-04-2015, 20:07,
#17
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Lasa kidu-le noi promovam, ei cu gesturile de amatori. Parerea mea este ca am cam castigat teren, avem meciuri relativ mai usoare dar trebuie sa ramanem concentrat. Sarbatori fericite! Hai Uta!
Răspunde
10-04-2015, 20:58, (Ultima modificare: 10-04-2015, 20:59 de Kidu.)
#18
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Stiu Adi insa e frustrant ca sa vin un taranus din asta cu care si cu a carui echipa nu ai nimic de impartit, nu le scandezi nimic potrivnic si ei vin si sa te provoace asa gratuit.
In fata noastra e doar un gard de jumatate de metru si o plasa si ei fac gesturi din astea. Noroc insa ca la Arad lumea din peluza isi iubeste echipa si nu vrea sa ii faca rau printr-un gest necugetat.

P.S. Am inteles ca timisorenii au intrat peste ei in vestiar in urma unui meci ca si reactie tot in urma unor astfel de gesturi. Nu e normal sa faci din astea ca pe sate insa pe undeva pot sa ii inteleg pentru ca va zic sincer ca de dadeam nas in nas cu portarul lor in fata stadionului dupa meci il "fardam" un pic asa pentru Inviere.
Răspunde
10-04-2015, 20:59, (Ultima modificare: 10-04-2015, 21:00 de Redpunk_one.)
#19
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Un meci slab pierdut de noi din mana la mijlocul terenului datorita lipsei din teren a lui Chindris dar si a "inspiratiei" lui Roly care a mizat (din nou!?!) pe Pit si Ousmane(maini moarte 100% si nu cred ca mai are sens sa incerce tot cu ei) Cu Tudor inchizator (?!?) dar si a facut niste schimbari ciudate (Ousmane in locul lui Hlistei si retras Cipri Rus mijlocas stanga iar mai apoi Silaghi in locul lui Cipri Rus tot mijlocas stanga ?!?!) .

Mingile nu au mai venit de la mijloc ci lung din aparare, am ajuns mai greu la poarta lor, Botis a resimtit din plin lipsa lui chindris si a fost mai mereu prins la mijloc si depasit, Szekely si Stratila au incercat tot meciul insa in zadar, pana la urma puteam marca si castiga la una din nenumaratele faze de atac insa nici norocul nu a tinut cu noi azi, nici arbitrul nu a fost mai sigur pe el, Roly cum ziceam a cam gafat azi atata la strategie cat si la schimbari, asta este. Bine ca sebisenii nu se mai regasesc deloc , urmeaza doua saptamani de pauza , cu amicalul si aniversara de 70 de ani la mijloc si ulterior deplasarea grea la lugoj unde sper sa castigam cele 3 puncte si sa ne revenim ca joc dupa reintrarea lui Chindris la mijloc.

Sarbatori Fericite tuturor utistilor , chiar si asa dupa un meci mai putin reusit suntem tot pe primul loc si tot cu prima optiune la promovare.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-04-2015, 21:24,
#20
RE: Etapa nr. 19 : UTA - Millenium Giarmata (10.04.2015, ora 17:00)
Un meci în care nu ne-am ridicat psihic şi fizic la nivelul celui cu Sebiş. Probabil că fiind foarte grele, ultimele trei meciuri au lăsat urme şi jucătorii noştri aveau nevoie de o partidă mai simplă. Nu a fost aşa din păcate. Am întâlnit un adversar foarte nesimţit care a apelat la tot arsenalul tragerilor de timp. A fost şi lipsă de inspiraţie, atât în teren cât şi pe bancă.
În fine, promovarea nu e jucată deşi suntem favoriţi cerţi. Ar fi de vis un egal în Becicherec - Sebiş, dar dacă "marii noştri rivali" sunt în stare să piardă cu Motru şi Turceni, atunci Becicherecul ar trebui să le dea vreo 5 goluri.

Primim al nuştiucâtelea gol acasă din şut de la distanţă. Lui Roli nu-i dă nimic de gândit chestia asta?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)