Etapa nr. 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
02-05-2015, 20:48, (Ultima modificare: 02-05-2015, 20:55 de Kidu.)
#9
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Am plecat un pachet de nervi de la meci insa cu toate astea as vrea sa ii remarc pe: Szekely (putem sa ii multumim ca avem trei puncte), Chindris (din nou un meci foarte bun, foarte combativ, multe mingi recuperate), Cipri Rus (imi pun sperante in el si imi place ca are evolutii bune si constante), Stratila (ca de obicei omul nostru de creatie), Voicu si chiar Tudor.
In rest au fost mediocrii spre slabi si din pacate din nou se vede ca apararea este sub valoarea echipei. Nu inteleg de ce nu i s-a dat o sansa lui Blanaru.

Referitor la Pit (regret incidentul, nu stiam): omul este un betiv terminat plin de ifose si indolenta. La faza premergatoare golului 3 al Motrului, Pit care intrase de 5 minute se repria la pas din atac in conditiile in care Motrul ataca si omul sau era liber pe o raza de 20 de metri. A iesit mingea in afara terenului si cand motrenii au repus-o in joc marcatorul golului a inscris de langa Pit care n-a schitat niciun gest.
M-a exasperat si i-am strigat: "bai Pit, nu se poate bai tata sa nu ai nicio reactie, nu se poate sa dormi asa la 5 minute dupa ce ai intrat". Nu stiu daca suporterul de care s-a legat o fi fost confundat cu mine, nu mi-a schitat niciun gest si a vazut clar ca eram in peluza insa chiar si asa gestul sau este mizerabil. Daca are nevoie de o discutie barbateasca ii stau la dispozitie.

Nu pot sa imi explic de ce Roli il mai tolereaza si il mai baga in lot? Nesimtitul asta trebuie trimis la echipa a II-a pana ii expira intelegerea cu UTA si apoi sa se duca cat vede cu ochii. Regret si mi-e rusine ca e aradean pentru ca uite sunt altii din alte locuri care munces, pun osul la bataie si duc greul.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00) - de Kidu - 02-05-2015, 20:48

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)