Etapa nr. 23: Știința Turceni - UTA (08.05.2015, ora 18:00)
08-05-2015, 22:41,
#52
RE: Etapa nr. 23: Știința Turceni - UTA (08.05.2015, ora 18:00)
Obiectivul e promovarea si pentru asta rezultatul de azi este excelent! era ultima deplasare grea si teoretic cu victorii acasa cu ineu si hunedoara suntem matematic promovati si daca pierdem la becicherec. Daca batem ineul si nu pierdem la timiseni vom promova al doilea an consecutiv in judetul vecin , ceea ce pot sa zic ca ar fi chiar “frumos” Smile)) .

Iarasi am suferit, azi i-a iesit lui Roly cu schimbarile de dupa pauza . Iarasi Copil a intrat bine in meci, iarasi Szekely a marcat, Stratila la fel de periculos ca in fiecare meci (olteanul care il injura aici si pe forumul nostru probabil e gelos pe el din alte motive decat cele fotbalistice) .

Pacat ca am luat iarasi gol din “sut senzational” . Ce e prea mult deja nu mai e coincidenta sincer. Sa reflecteze cine trebuie din conducere la lucrul asta . Atacul il avem pe primul loc si valoric si cantitativ (49 de goluri marcate) dar la goluri primite suntem cu apararea (a nu se intelege aici doar fundasi si portari) pe locul 5 cu 20 de goluri primite la doar 2 goluri distanta de filiasi care are 22 de goluri primite. Dupa meciul cu Sebisul , am trait periculos ,insa important e rezultatul cand ai un obiectiv care nu lasa loc de scapari. Astfel ca victorii grele ca si azi cu turceniul sau ca cea de la filiasi au si ele rolul lor .

Bravo tuturor pentru rezultatul de azi si sa speram ca vom sarbatori cu totii promovarea in liga a II-a in cel mai scurt timp !!!

Haide UTA, Hai Aradu’ !

ps. oltene du-te canta la alta masa si lasa-ne cu frustrarile tale cu Stratila!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 23: Știința Turceni - UTA (08.05.2015, ora 18:00) - de Redpunk_one - 08-05-2015, 22:41

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)