Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
11-05-2015, 10:52, (Ultima modificare: 15-05-2015, 22:05 de Kidu.)
#1
Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
[Imagine: ineu1.jpg]

[Imagine: ineu2.jpg]

Meciul de la Turceni e istorie, sambata ne viziteaza Ineul. Eu zic ca nu va fi un meci usor pentru ineuanii si-au revenit in acest retur si au facut cateva meciuri foarte bune pentru conditia lor. Mai trebuie luat in calcul ca au si un antrenor incapatanat si ambitios.
Daca jucatorii se cred promovati si nu pun osul vom avea viata grea. De urmarit...
Răspunde
15-05-2015, 9:17,
#2
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Nici acum nu scăpăm de suspiciunile astea „senzaționale”: dacă batem înseamnă că Ineul nu se omoară cu firea.

http://sportarad.ro/sculici-cine-spune-c...la-fotbal/

Pe de altă parte văd că nu mai avem soluții față de problema șuturilor la distanță, înafară de a apela la Dumnezeu și sfinți:

http://sportarad.ro/roberto-bodea-sa-ne-...nul-bujor/
Răspunde
15-05-2015, 12:05,
#3
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Am vazut si eu declaratia lui Bodea si marturisesc ca acum sunt mai linisit de cand a fost el la biserica pentru ca am speranta ca suturile adversarilor vor evita spatiul portii.
Luci Grec probabil e catolic, chiar mai catolic decat Papa de nu mi-a publicat comentariul in subsolul articolului.
In fine, sa fim sanatosi si sa batem sambata iar din vara Bodea sa apere pe la Dud, Taut, Pilu ca ala ii este nivelul.
Răspunde
15-05-2015, 12:16, (Ultima modificare: 15-05-2015, 12:17 de Redpunk_one.)
#4
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Eu cred ca si Bodea si Mitrea cu Dan Tapos antrenor pot deveni portari foarte buni in cel mai scurt timp. Nici Seba nu e rau, dar poate experienta lui Dan ne-ar fi scutit de cateva dintre golurile de kinograma primite in returul asta.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-05-2015, 12:21,
#5
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Culmea nici Dan Tapos nu avea o parere prea buna despre Bodea si sustinea pana nu demult ca din asta n-o sa iasa in veci portar. Era dupa un amical cu Debrecenul (unul mai recent, nu ala de pomina Smile ).

Cat despre Seba Hutan, fara suparare dar nici pe asta nu il vad antrenor de portari. E moale, lipsit de implicare, lipsit de personalitate. Sa il tii pe el in staf cand il ai pe Dan Tapos mi se pare o greseala imensa insa aici e vina lui Meszar care uneori e prea domn si nu vrea sa supere pe nimeni insa nu merge asa.
Răspunde
16-05-2015, 12:11,
#6
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Arbitru: Omuţ Marius - Oradea
Asistent: Timar Iulius-Radu - Marghita
Asistent: Bologan Gheorghe Cristian - Ştei
Observator: Rad Vasile - Arad
Observator: Ciev Zaharia - Timişoara
Răspunde
16-05-2015, 19:51,
#7
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Bujor trebuie sa ajunga la noi!
Răspunde
16-05-2015, 20:32,
#8
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Slabi,slabi,slabi...un meci urat, UTA nu a jucat nimic, iar Ineul a pierdut cel putin un punct azi. Ce ne facem la anul, in liga a 2-a, in serie cu Brasov, U Cluj, Cfr...?
Răspunde
16-05-2015, 20:41, (Ultima modificare: 16-05-2015, 21:08 de Kidu.)
#9
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Asa rusine ca si astazi nu s-a intamplat niciodata in peste 20 de ani de cand ma duc eu la UTA.
Toata lumea stie cat de mult m-am contrat cu doctorul Zeno insa ce i s-a intamplat astazi a fost o mare mizerie si o mare nedreptate. Nu am cuvinte sa descriu gestul lui Voicu si al lui Bodea cat si complicitatea lui Hlistei (de la asta chiar aveam sperante insa imi dau seama ca are un caracter indoielnic).

@Bodea, in cazul in care citesti asta si o sa o citesti pentru ca sunteti tare "afectati" de ceea ce scrie lumea pe net: afla ca si eu am fost unul pe care l-au nemultumit evolutiile tale lamentabile. Te astept sa imi spargi si mie fata prin Arad si nu sa te iei de oameni in varsta cu par alb pe cap care au mai multe meciuri si ani langa UTA decat toata familia si neamurile tale la un loc.

Cat timp tu si Voicu mai sunteti in lot eu unul nu mai dau pe la meciurile UTA-ei. A fost pentru prima data cand am vazut oameni care si-au aruncat abonamentele sau si le-au rupt. Probabil o duceam prea bine si eram prea multi la stadion.
Răspunde
16-05-2015, 21:11,
#10
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Kidule nu asta-i solutia sa nu mai dai pe la meciuri , trebuie sa-si ceara scuze public fata de acesti oameni! Rusine!
Răspunde
16-05-2015, 21:17,
#11
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Conducerea stie de lucrurile astea?
Răspunde
16-05-2015, 21:19,
#12
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
(16-05-2015, 20:41)Kidu a scris: Asa rusine ca si astazi nu s-a intamplat niciodata in peste 20 de ani de cand ma duc eu la UTA.
Toata lumea stie cat de mult m-am contrat cu doctorul Zeno insa ce i s-a intanplat astazi a fost o mare mizerie si o mare nedreptate. Nu am cuvinte sa descriu gestul lui Voicu si al lui Bodea cat si complicitatea lui Hlistei (de la asta chiar aveam sperante insa imi dau seama ca are un caracter indoielnic).

@Bodea, in cazul in care citesti asta si o sa o citesti pentru ca sunteti tare "afectati" de ceea ce scrie lumea pe net: afla ca si eu am fost unul pe care l-au nemultumit evolutiile tale lamentabile. Te astept sa imi spargi si mie fata prin Arad si nu sa te iei de oameni in varsta cu par alb pe cap care au mai multe meciuri si ani langa UTA decat toata familia si neamurile tale la un loc.

Cat timp tu si Voicu mai sunteti in lot eu unul nu mai dau pe la meciurile UTA-ei. A fost pentru prima data cand am vazut oameni care si-au aruncat abonamentele sau si le-au rupt. Probabil o duceam prea bine si eram prea multi la stadion.

E adevarat au fost apostrofati azi de cativa spectatori, pe buna dreptate, zic eu, pentru ca au jucat foarte prost, dar de aici si pana sa sari gardul sa te bati cu suporterii e cale lunga. Nu se poate asa ceva.....totusi sunt sportivi, sunt jucatori profesionisti, nu golani. 
In completare la ce a scris Kidu: 
Hlistei catre toata tribuna:"Daca nu va convine stati acasa..........., stati acasa........"
Gradinaru, pentru care am toata stima si admiratia, si-a cerut scuze pentru incident in numele clubului si a admis faptul ca jucatorii profesionisti nu fac asa ceva. 
Răspunde
16-05-2015, 21:34,
#13
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Dupa Voicu...mister Tudor a fost foarte vehement..si el a jucat magnific azi,ce sa zic...
Răspunde
16-05-2015, 21:58,
#14
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Afara cu ei, jegosii dracului !
Răspunde
16-05-2015, 22:21,
#15
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
(16-05-2015, 21:19)Alexandru76 a scris:
(16-05-2015, 20:41)Kidu a scris: Asa rusine ca si astazi nu s-a intamplat niciodata in peste 20 de ani de cand ma duc eu la UTA.
Toata lumea stie cat de mult m-am contrat cu doctorul Zeno insa ce i s-a intanplat astazi a fost o mare mizerie si o mare nedreptate. Nu am cuvinte sa descriu gestul lui Voicu si al lui Bodea cat si complicitatea lui Hlistei (de la asta chiar aveam sperante insa imi dau seama ca are un caracter indoielnic).

@Bodea, in cazul in care citesti asta si o sa o citesti pentru ca sunteti tare "afectati" de ceea ce scrie lumea pe net: afla ca si eu am fost unul pe care l-au nemultumit evolutiile tale lamentabile. Te astept sa imi spargi si mie fata prin Arad si nu sa te iei de oameni in varsta cu par alb pe cap care au mai multe meciuri si ani langa UTA decat toata familia si neamurile tale la un loc.

Cat timp tu si Voicu mai sunteti in lot eu unul nu mai dau pe la meciurile UTA-ei. A fost pentru prima data cand am vazut oameni care si-au aruncat abonamentele sau si le-au rupt. Probabil o duceam prea bine si eram prea multi la stadion.

E adevarat au fost apostrofati azi de cativa spectatori, pe buna dreptate, zic eu, pentru ca au jucat foarte prost, dar de aici si pana sa sari gardul sa te bati cu suporterii e cale lunga. Nu se poate asa ceva.....totusi sunt sportivi, sunt jucatori profesionisti, nu golani. 
In completare la ce a scris Kidu: 
Hlistei catre toata tribuna:"Daca nu va convine stati acasa..........., stati acasa........"
Gradinaru, pentru care am toata stima si admiratia, si-a cerut scuze pentru incident in numele clubului si a admis faptul ca jucatorii profesionisti nu fac asa ceva. 
Sa ne lase si Gradinariu ca si el a procedat la fel la meciul de la aniversare a inceput sa il injure si sa il ameninte pe Mitu parca sau pe cine nu mai stiu exact si in timpul meciului si la final si tot spunea cine ii asta ma...... etapa trecuta a fost faza cu Pit care a cam fost trecuta cu vederea acum faza de azi.Cine nu face fata la presiune sa ne lase , ei de aia nu joaca bine ca in loc sa fie concentrati la meci ei se concentreaza pe ce se striga din tribune jucati fotbal ba si nu va zice nimeni nimic voi in loc sa bagati capu in pamant si sa va fie rusine de halul in care jucati si sa va bucurati ca nu a mers nimeni peste voi sa va scuture putin desi ati fi meritat voi injurati si amenintati rusine.Caracterele 0 sa ne paraseasca si sa ne lase si Nagy care este 0 ca antrenor , dupa meciurile si toate intamplarile din ultima perioada nici nu iti vine sa te mai bucuri de promovare ..... pacat.
Răspunde
16-05-2015, 22:37,
#16
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Pacat pt gesturile de azi. Nu inteleg si nu sunt de acord cu cei care injura niste jucatori care si-au vazut de treaba si ne-au adus la promovare fiind pe locul intai cu doua etape inainte de promovare, insa ca jucator profesionist nu poti reactiona astfel.

Kidule te-as intreba pe tine cand ne-am injurat noi jucatorii din peluza si amenintat cu bataia ? Nici cand ne indreptam spre div C , nici cand se zvonea de x sau y ca au vandut cu italianul meciuri, nici cand jucatorii pierdeau acasa meci dupa meci ! Ti se pare normal sa ii injuri pe astia acuma ca ne promoveaza al doilea an la rand ? Si de ce ? Ca nu ne place cum joaca ? Ca nu castigam cu 10-0 cu toata lumea ?

Pacat ca au ripostat jucatorii, intr-adevar au dat dovada de amatorism . Chiar cu dreptatea de partea lor nu e permis ca niste jucatori sa ceara socoteala unor suporteri in acest mod violent. Exista insa regulament de ordine interioara care ar fi bine sa fie aplicat iar pozitia clubului nu poate fi decat una profesionista in acest caz.

Pacat de aceasta tensiune , fiindca nu e justificata . De nici o parte.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-05-2015, 22:46, (Ultima modificare: 16-05-2015, 22:47 de Kidu.)
#17
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Eu am injurat vreun jucator? Ai probleme la mansarda? Faptul ca v-am semnalat voua evolutia penibila a lui Bodea spunandu-va VOUA asta nicidecum lui inseamna ca l-am injurat?
Sa ma ierte Dumnezeu dar ce a ajuns peluza asta, corul maicutelor de la Bodrog?
Era langa mine Clau Mare, Vatu, Vodka un pic mai incolo Luci Cozma: sa spuna ei daca eu am adresat vreo injurie cuiva.

Suntem pe forum si nu pot sa fiu slobod la taste ca ti-as spune mai multe insa ma deranjeaza atitudinea lor, asta le-am reprosat pe sportarad, asta le reproseaza lumea. Daca tu vrei sa divaghezi acum si sa te faci ca nu vezi problemele lor de atitudine, n-ai decat. Eu insa nu ma pot preface ca ploua pentru ca dupa meciul cu Sebisul nu au mai jucat nimic.

Scuza-ma dar nu am cum sa pun botul la argumentele tale si ale lui Chere: ca astia ne-au adus pe primul loc. Oare? Complaceti-va voi in situatia asta si bagatelizati incidentul grav de astazi, eu nu n-o fac.

Ma opresc aici pentru ca nu am chef de polemici cu nimeni. Asta e parerea mea si mi-o sustin.
Răspunde
16-05-2015, 22:48,
#18
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Nu a zis ca ai injurat, ci te-a intrebat cand ne-am injurat noi jucatorii!
Răspunde
16-05-2015, 22:52, (Ultima modificare: 16-05-2015, 23:01 de Kidu.)
#19
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Pai de unde stii tu ca i-a injurat cineva? Cei ce au stat in jurul doctorului Zeno spun toti ca omul n-a injurat. Nu ii stiu pe toti pe nume insa din discutiile avute in fata stadionului cu ei sustineau toti la unison ca gestul lui Voicu si al lui Bodea a fost nejustificat.
Unii dintre ei poate au cont pe forum si va vor zice chiar ei parerea lor. Trebuia sa stati sa ii ascultati pentru ca nu cred ca vreunul dintre oamenii aia ar minti.

E foarte facila scuza asta cu injuratul. Tot acelasi motiv la invocat si Pit etapa trecuta acasa. Eu unul nu ii cred, ba din contra cred ca au niste caractere infecte daca au recurs la astfel de gesturi iar incidentul este foarte grav.
Răspunde
16-05-2015, 22:54, (Ultima modificare: 16-05-2015, 22:56 de Adrian07. Motivul editării: completare )
#20
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Nu inteleg tensiunile astea dintre noi... Cand vin niste mucosi din alte parti si sar gardu pe la noi!!! Nu poti sa nu vezi atitudinea asta jegoasa a unor jucatori...Pe Stratila 1 data nu l-am vazut sa comenteze si e jucator sa zic asa care a jucat la nivel mai inalt si ar fi putut sa nu fie asa rabdator cu noi! Aatia n-ar mai trebui sa joace la Uta dupa parerea mea...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)