UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
22-09-2015, 21:34,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Incep prin a-i felicita pe baieti pentru fotbalul frumos pe care l-au jucat, pentru ambitie si daruire. Nu am plecat deloc trist de la stadion pentru ca in pofida faptului ca am pierdut, am facut-o cu fruntea sus.
Alta data vom bate mai bine si penaltiurile.

Remarc toata echipa. Toti s-au autodepasit chiar fara piese grele ca Stratila si Botis ori Curtuius care a intrat abia pe final.

In final as avea doua remarci:
Prima pentru Meszar care ne-a promis ca va fi instalata si cealalta peluza pe "Motorul". Astazi au ramas multi fara bilete si multi au stat in conditii improprii. Pacat pentru ca au pierdut si suporterii la confort si a pierdut clubul bani.

A doua catre crainicul Iazbinski: domnule, apreciez faptul ca esti bineintentionat insa lasa indemnurile si incurajarile in seama galeriei. De foarte multe ori te bagi cu indemnul tau la boxe peste noi si mai mult incurci decat sa ajuti. Te rog abtine-te si rezuma-te strict la relatarile pe care trebuie sa le faca un crainic. Multumesc!
Răspunde
22-09-2015, 23:40, (Ultima modificare: 22-09-2015, 23:41 de DaniJ.)
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Tin sa felicit jucatorii pentru jocul facut astazi, din pacate am ramas cu un gust amar din partea unor "fani" ai UTA-ei, a trebuit sa ascult tot meciul injuraturile a catorva nesimtiti care nu au vreo treaba cu fenomenul asta, am inteles ca mai injuri, asta e, nu suntem la teatru, dar sa injuri de 5 ori pe minut, e prea mult si mai ales ca o faci fara motiv, doar asa ca sa iesi tu in evidenta cu prostia de care dai dovada...Tot respectul pentru Sapunaru, pentru ca in timpul meciului dupa ce a iesit de pe gazon mai avea putin si sarea in tribune la acel spectator dar dupa meci a tinut sa felicite publicul aradean, chiar e frumos sa ne diferentiem fata de altii, ce faceti voi cei din galerie e senzational si meritati tot respectul pentru efortul depus, cred ca la finalul unui meci sunteti la fel de obositi ca si jucatori....

P.S. Nu sunt nou pe forum, dar nu imi mai pot recupera vechiul cont.
Răspunde
22-09-2015, 23:55,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Felicitari echipei au jucat excelent, mai ales a doua parte a meciului cand au scapat si de trac ( Szekely in schimb a fost foarte slab abia alerga nu mi-a placut deloc nici atitudinea lui) in rest nu doar ca am jucat de la egal la egal cu Pandurii, ci am fost clar superiori inclusiv la capitolul fizic, oricum am incheiat aceasta partida cu fruntea sus si se pare ca se naste o echipa frumoasa la Arad.
FELICITARI GALERIEI, lume multa azi la stadion si din pacate stiu multi care au ramas pe afara...in final cel care a fost mai slab decat Szekely a fost cu siguranta Iazbinsky care nu are nici o treaba cu fotbalul, nici cu UTA cunosc bine si parerea lui legata de suporterii UTA-ei... du-te omule la Baschet ai fost Penibil !!!! ai stricat de multe ori atmosfera cu indemnurile si comentariile tale de 3 lei ...dar asa este cand incerci sa iesi in evidenta tot timpul
Răspunde
23-09-2015, 7:43,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(22-09-2015, 23:40)DaniJ a scris: Tin sa felicit jucatorii pentru jocul facut astazi, din pacate am ramas cu un gust amar din partea unor "fani" ai UTA-ei, a trebuit sa ascult tot meciul injuraturile a catorva nesimtiti care nu au vreo treaba cu fenomenul asta, am inteles ca mai injuri, asta e, nu suntem la teatru, dar sa injuri de 5 ori pe minut, e prea mult si mai ales ca o faci fara motiv, doar asa ca sa iesi tu in evidenta cu prostia de care dai dovada...Tot respectul pentru Sapunaru, pentru ca in timpul meciului dupa ce a iesit de pe gazon mai avea putin si sarea in tribune la acel spectator dar dupa meci a tinut sa felicite publicul aradean, chiar e frumos sa ne diferentiem fata de altii, ce faceti voi cei din galerie e senzational si meritati tot respectul pentru efortul depus, cred ca la finalul unui meci sunteti la fel de obositi ca si jucatori....

P.S. Nu sunt nou pe forum, dar nu imi mai pot recupera vechiul cont.

Data viitoare reclamati-i la firma de paza daca sar calul.

Daca imi spui userul vechi, ti-l pot recupera si pe asta nou ti-l pot contopi in cel vechi sa nu pierzi mesajele.
Răspunde
23-09-2015, 9:05,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
”Bătrîna Doamnă a ieșit la rampă. După cum a pasat și după calitatea jocului, îți vine să o numești Sprintena Doamnă și începi să te întrebi ce caută unele formații în Liga 1. Ocazii după ocazii. Rus a fost mereu nucleul acțiunilor, dar a și ratat trei oportunități enorme.

Stadionul "Motorul" arăta ca unul de ligă a patra din Anglia. Sună ciudat, însă e de bine! Tribune de cîteva rînduri, arena plină ochi! Cei de la UTA au avut și un penalty pe final de meci, la hențul lui Șandru.

Curtuiuș a marcat totuși pe final și a egalat. La ultima fază, Nicoară a ratat incredibil din 3 metri, singur cu poarta goală și s-a mers în prelungiri. N-ai cum să nu iubești Cupa!”

Articol de can-can, că așa se cere, dar măcar frazele mai sus conțin câteva laude la adresa noastră.

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/v...59296.html
Răspunde
23-09-2015, 10:48,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
http://www.aradon.ro/uta-a-murit-frumos-...ei/1574715

Arădenii au făcut cel mai bun meci al sezonului, dar au plătit tribut startului slab de partida şi emoţiilor de la penaltyuri.

Nu mult a lipsit ca UTA Bătrâna Doamnă să producă surpriza în Cupa României, azi, în faţa celor de la Pandurii Tg. Jiu. Elevii lui Roland Nagy au plătit tribut începutului slab de meci şi a emoţiilor de la loviturile de departajare. În rest, utiştii s-au ridicat la nivelul adversarului, l-a dominat clar în repriza secundă, făcând, practic, cel mai bun meci al sezonului.
Partida a început cum nu se poate mai prost pentru arădeni, la capătul primelor zece minute Săpunaru înscriind cu capul, din mijlocul careului, după un corner bătut de Nistor: 0-1.
Deabia după 25 de minute, utiştii au înţeles că Pandurii nu e o echipă de speriat, jucătorii ei au tot două picioare, iar C. Rus putea egala, dar a ratat incredibil, singur cu portarul.
Partea secundă a fost extraordinară, cu UTA dominând aproape în totalitate, cu ratări monumentale ale lui Hlistei, în două rânduri şi două bare, semnate C. Rus şi Filaret.
S-a făcut dreptate în min. 87, când Curtuiuş a marcat cu capul, fiind ajutat şi de devierea lui Nistor, la capătul unui corner bătut de Copil: 1-1. După gol, în minutele suplimentare ale timpului regulamentar de joc, Curtuiuş, dar mai ales Nistor (a tras alături, cu poarta goală, de la trei metri!) au ratat victoria.
Cele 30 de minute de prelungiri au părut un chin pentru jucători, care erau storşi de puteri şi – logic – s-a ajuns la loviturile de departajare. Acolo, arădenii au fost mai emotivi, mai puţin concentraţi, ratând de trei ori şi marcând o dată. Pandurii, în schimb, a dat trei goluri şi a ratat o dată.
Ei au fost „eroii”
Stadion „Motorul”, teren acceptabil, timp excelent pentru fotbal, spectatori 1800. Au marcat: Curtuiuş – min. 87, respectiv Săpunaru – min. 11. La penalty-uri au marcat: Burlă, respectiv Nistor, Unguruşan şi Nicoară. Au ratat: Manea, Vlad şi Hlistei, respectiv Mrzljak.
UTA: Anca Trip – Polgar, Manea, Filaret, Burlă – Man, Chindriş, Jorza, Hlistei – C. Rus, Szekely.
Pandurii: Lazăr – Unguruşan, Săpunaru, Da Silva, Grecu – Ciucur, Al. Dan. Mrzljak, Munteanu – Nistor – Khalouta. Au arbitrat: C. Buşi (Rm. Vâlcea) – la centru, M. Marica (Bistriţa) şi R. Ghiciulescu (Lugoj) – asistenţi. Obs FRF: V. Lolea (Reşiţa) şi Z. Ciev (Timişoara).
Răspunde
23-09-2015, 20:56,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Pentru statistica.Frumos meci. Felicitari suporterilor si jucatorilor pentru spectacolul oferit impreuna!

[Imagine: image.jpg]

[Imagine: image.jpg]
Răspunde
24-09-2015, 12:18,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Statistica aia nu poate decat sa confirme superioritatea UTA-ei in meciul cu Pandurii, echipa de Liga 1...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)