UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
25-08-2015, 17:51,
#21
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
goool UTA!0-1
Răspunde
25-08-2015, 18:10, (Ultima modificare: 25-08-2015, 18:10 de Redpunk_one.)
#22
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
11 metri lugoj..hent inexistent zic baietii la fata locului...1-1 Sad
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-08-2015, 18:28,
#23
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Din cate se pare nici Manea si nici Polgar nu par sa aduca un plus de siguranta pe faza defensiva,apararea pare la fel de vulnerabila ca si in sezonul trecut!Pacat de ocaziile ratate in prima jumatate de ora.
Răspunde
25-08-2015, 18:56,
#24
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
La ce jucam azi cu gaz metan o sa ne fie f f f greu!totuşi o victorie azi ar conta mult pt moralul băieţilor!
Hai cu un gol pe final
Răspunde
25-08-2015, 19:27,
#25
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Cu 2 oameni in plus,sa speram ca vom marca in prelungiri !
Răspunde
25-08-2015, 19:39,
#26
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Gol penalty ultimul minut. Bine ca nu ne-am intins si la prelungiri si bine ca am mers mai departe.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-08-2015, 19:43,
#27
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Eu zic ca doar baietii de la "locul faptei" au putut lua pulsul meciului, haideti sa nu fim carcotasi si sa ne bucucam totusi ca mergem in faza urmatoare. Cu mediasul sigurat va fii mai greu, insa cred ca si lotul va fi altul.
Răspunde
25-08-2015, 22:13, (Ultima modificare: 25-08-2015, 23:40 de I 929.)
#28
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Am început meciul ok, cu doi juniori în teren - Jorza şi Man - deşi nu era obligatoriu, am avut câteva ocazii măricele, am dat gol, până când paf, arbitrul a văzut cică un henţ la Polgar în careu. Jucătorul nostru a interceptat o minge venită de sus şi cică ar fi atins-o cu mâna, deşi noi nu am văzut aşa ceva (era în partea noastră de teren, dar e adevărat şi că Polgar era cu spatele la noi. Dar cel puţin n-a fost henţ cu mâna depărtată de corp...În fine). După 1-1 ne-am tăiat, am început să jucăm prost, Lugojul care până atunci parcă nu aveau pretenţii de la acest meci au prins curaj, au avut şi ei câteva ocazii dintre care una foarte mare.

Am jucat la fel de prost a doua repriză: lent, previzibil, abuz de centrări aiurea, lufturi, şuturi aiurea samd. Apărare cu emoţii prea mari pentru nivelul adversarului care până la 1-1 nu a prea contat.  Am avut vreo două ocazii mai importante, dar cea mai mare a fost a oaspeţilor care erau de multă vreme în 10...

Nu mi-a plăcut atitudinea unor jucători cu experienţă (exclus Botiş), iar juniorii au potenţial însă deocamdată par puţin timoraţi (e normal).

Arbitrajul...11 metri pentru ei cam inexistent, deciziile din repriza a doua pentru noi...corecte! Primul eliminat: al doilea galben pentru fault din spate, deşi Filaret dăduse mingea în faţă prea tare şi nu mai putea s-o ajungă. Contactul însă a fost clar. Nu ştiu cum a luat jucătorul ăla primul galben. Al doilea roşu, două faulturi din spate în repriza a doua, dar înainte jucătorul ăla a fost iertat de un galben după un henţ intenţionat pe la 35 de metri (a palmat mingea având mâna întinsă, depărtată de corp). 11 metri mult mai clar decât cel pentru ei, Curtuiuş a fost busculat de portar în careu deşi jucătorul nostru nu e sigur că mai ajungea la minge.

Bine că s-a terminat aşa, era aiurea să jucăm încă 30 de minute pentru că nu aveau şanse prea multe fără doi oameni. Bine că am evitat totuşi o mare ruşine. O victorie fără glorie, un meci care sper că ne-a trezit pentru că sâmbătă vom întâlni un adversar de alt calibru şi dacă repetăm câteva greşeli de azi...yoy Istenem.
Răspunde
25-08-2015, 23:25,
#29
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Cel mai sigur urmeaza Ineul, dupa ce a eliminat-o pe Pancota(o surpriza), un nou meci in deplasare daca ne impereceaza cu ei...
Răspunde
25-08-2015, 23:26,
#30
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nu stiu daca in turul V mai merge cu imperechieri si nu se trage la sorti.

In rest salut victoria baietilor chiar daca prestatia de azi a aratat ca mai e mult pana departe.
Răspunde
26-08-2015, 0:51,
#31
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
In turul V sunt inca imperechieri abia in turul VI cand intra echipele de liga 1 o sa fie tragere la sorti.
Răspunde
26-08-2015, 7:53,
#32
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Atunci potentialele noastre adversare sunt: CS Ineu, Ripensia, Metalurgistul Cugir, Osorhei si Ripensia/FC Caransebes.
Răspunde
27-08-2015, 14:54, (Ultima modificare: 27-08-2015, 14:54 de I 929.)
#33
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
http://sportarad.ro/pierde-uta-meciul-de...e-decizie/

Comentariul meu la articol, pe care încă nu cred că l-au văzut și aprobat moderatorii siteului:

„Lasa, poate se sesizeaza FRF ca ati scris voi…nu e problema ca ati scris, cei care au gresit, daca au facut-o, sa plateasca. Art. 30, alin. 11 poate fi interpretat (cam fortat, e drept), in favoarea noastra – nu se copiaza bine aici, vedeti pe siteul FRF. In plus, in jocul de ieri, Ripensia vs Caransebes, timisorenii au facut tot 4 schimbari (chiar daca sunt in Liga a IV, intr-un joc trebuie sa fie aceleasi reguli pentru ambele echipe). La sedinta SCU de ieri, Gradinariu ne-a spus ce scrie in adresa din articol. Dreptul de participare in Cupa Romaniei il are UTA ca divizionara C. ASU Poli de exemplu nu participa in Cupa, pentru ca Ripensia a castigat anul trecut cupa judetului Timis. Eu cred ca e o brambureala tipic romaneasca, dar UTA are de partea sa lacunele din regulament si logica. ..”

Articolul la care fac referire e de la capitolul Cupa României.

http://www.frf.ro/public/images/uploads/...F_2015.pdf

Se poate interpreta de acolo că lipsește o formulare mai clară de genul: „în jocurile în care participă cel puțin o formație din Liga a II a sau I sunt permise doar trei schimbări”.  Măsura cu cele 4 schimbări e pentru a ajuta echipele de C și D, mai slabe, cu jucători poate nu așa bine pregătiți fizic, fără condiții de recuperare și vitaminizare corespunzătoare. Ori de ce să fie pedepsite aceste grupări care ajung în fazele superioare și să li se ia acest privilegiu care, bine-nțeles, se aplică și pentru adversar. Și ăsta e un argument în favoarea noastră, cred eu.

Casetă tehnică Ripensia - Caransebeș, sursa liga2.ro

FC Ripensia Timişoara: Rădulescu - Popa, Francescu, Zaluschi, Toma (Stancu 80), Păscăleanu (Nechifor 75), Briciu, Ungureanu (Luca 70), Blănaru, Trifu (Mediop 58), Nanu. Antrenor: Cosmin Stan.

FC Caransebeş: Birăescu - Stelitano, Bogdanovici, Suciu, Bona (Telecican 46), Săulescu, Cârstoiu (Stoica 55), Dumitru, Stoichiţoiu, Curelea (Pascal 30), A. Pissano (Suru 55). Antrenor: Giovanni Pissano.
Răspunde
27-08-2015, 15:16,
#34
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Vedem ce se va hotari. Eu am inteles de la un coleg care este arbitru la judet ca suntem acoperiti.
Articolul lui Mnerie este o magarie in stilu-i caracteristic. Un om alunecos si fatarnic.
Răspunde
28-08-2015, 5:28, (Ultima modificare: 28-08-2015, 5:50 de adymax.)
#35
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Cica am facut 4 schimbari iar la liga 2 sa fac doar 3, riscam sa pierdem la masa verde, WTF:

http://www.aradon.ro/uta-risca-sa-piarda...de/1566863

Acum vad ce ati scris mai sus.
Răspunde
28-08-2015, 9:44,
#36
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
BUN! Arbitrul nu a observat? Asa pregatiti sunt si astia...
Răspunde
28-08-2015, 10:58,
#37
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Daca nu eram siguri 100% de regulament (ca nu il stii sau ca e ambiguu) trebuia ceruta o pozitie oficiala inainte de meci. Daca nu s-a putut fiindca responsabilul era la Bcuresti cu Liga Elitelor la FRF (C Dragan) atunci nu trebuia sa luam de bune vorbele unui arbitru indiferent ca era unul cu experienta sau un junior. Meciul era fara observatori (cica la nivelul asta in Cupa nu e necesar observatorul) si atunci trebuia optat pt varianta "safe" cu 3 schimbari pe principiul "ce-i sigur ii sigur" si GATA.

Acum vedem ce decizie va lua FRF dar daca vom fi eliminati cineva ar trebui sa plateasca pt gafa asta rusinoasa.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
28-08-2015, 11:43,
#38
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Asa zic si eu, pentru ce naiba au insistat sa faca si a4-a schimbare daca stiau ca nu e ok?!
Daca ne elimina asa e foarte jenant!
Răspunde
31-08-2015, 9:20, (Ultima modificare: 31-08-2015, 9:21 de robert.)
#39
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
http://sportarad.ro/uta-e-eliminata-din-...asa-verde/

UTA e eliminată din Cupa României la masa verde!

Lucrul de care se temeau utiștii s-a întâmplat din păcate. Comisia de Disciplină și Etică s-a autosesizat pe baza raportului de joc și a adresei făcute de cei de la Lugoj și a dictat sancțiunea de pierdere la masa verde a partidei din Cupa României Timișoreana de către clubul UTA. Astfel, federalii au decis că fiind grupare de ligă secundă, utiștii aveau voie să efectueze doar trei schimbări și nu patru așa cum au făcut-o la confruntarea, câștigată pe teren, de la Lugoj. FRF nu a ținut cont de adresa emisă de clubul arădean, în care se preciza că UTA este încă echipă de liga a treia deoarece nu a început sezonul în al doilea eșalon fotbalistic al României. Astfel că Roli Nagy și elevii săi se văd eliminați din competiția K.O din motive ce nu țin doar de desfășurarea de forțe din teren.

Aceeași sancțiune de eliminare din Cupa României a fost dictată și pentru Ripensia și Caransebeș, care și ele au efectuat patru schimbări în loc de trei așa cum ar fi regulamentar.

Decizia FRF: http://www.frf.ro/public/images/uploads/...0ETAPE.pdf
Răspunde
31-08-2015, 9:23,
#40
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Am pierdut meciul la masa verde la Lugoj!

p.s: să-mi bag p*** în amatorismul lor, cine e vinovat să plătească!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)