UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
31-08-2015, 9:46,
#41
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Aiurea! Am comis-o. Sad
Răspunde
31-08-2015, 11:28,
#42
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Suntem proștii satului, bine că am dat și noi anunț mobilizator că vrem să fim revelația Cupei...iată cum suntem. Angry 

La ședința de miercuri de la pub l-am tratat pe Codru ca un reprezentant legitim al clublui, acum să-i cerem demisia? Oricum rușinea rămâne, eu merg iar pe mână lui Meszar ca și la faza cu Voicu, doar că aș pune presiune să câștigăm meciul de la Cluj.
Răspunde
31-08-2015, 11:57,
#43
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Acum asta e .......desi daca suntem club profesionist normal ar fi ca cineva sa isi dea demisia ,sincer insa nu cred ca Codru va fi dat afara,el tocmai a fost promovat director general si asta bazat pe rezultatele obtinute la nivel de liga a treia de pe pozitia de team manager ,e aiurea rau situatia care din pacate e foarte posibil sa aiba repercusiuni asupra moralului echipei.
Sper ca Sanyi Meszar sa fie acelasi factor de echilibru dintodeauna si sa trecem cu bine peste acest moment.
Răspunde
31-08-2015, 12:00,
#44
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Daca nu exista o reactie normala din partea clubului in cursul zilei de astazi eu cred ca ar trebui sa luam noi atitudine. Nu degeaba ne-am strans la Lugoj atatia saptamana trecuta. Sunt convins ca pentru toata lumea era un obiectiv cat se poate de important mai ales ca aveam un culoar usor anul asta. Cineva ar trebui sa dea socoteala pentru chestia asta. Oricum nu e prima intamplare de genul. La scandalul cu Voicu s-a procedat absolut corect si din timp, dar va mai amintiti de faza de la Filiasi cand a fost uitat carnetul de joc al portarului de rezerva? Unde se mai fac asa gafe? Ei se pare ca au ramas la mentalitatea din liga a 4-a si e inadmisibil la nivelul asta .
Răspunde
31-08-2015, 12:01, (Ultima modificare: 31-08-2015, 12:02 de Xtreme.)
#45
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Din punctul meu de vedere arbitrii au cel putin 50% din vina, au fost amendati cumva? Sau se pot face schimbari la nesfarsit si pe urma se judeca la masa verde?
Răspunde
31-08-2015, 12:08, (Ultima modificare: 31-08-2015, 12:12 de I 929.)
#46
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Este un haos tipic românesc. De exemplu ești într-un meci în care pierzi 7-0, faci cinci schimbări ca să pierzi la masa verde cu 0-3 și arbitrul te lasă? Oricum, chiar dacă să zicem și arbitrul va fi sancționat, dezavantajul pentru Lugoj rămâne deoarece ei invocă „regulamentul” și noi doar declarația verbală a arbitrului.

Sunt argumente pro și contra, dar cele contra primează la FRF ca să nu fie scandal. Au sacrificat trei echipe, ca să nu instituie un precedent. Nu puteam fi noi deștepții și restul echipelor proștii.

Să vedem ce decizie ia Meszar. Anul trecut, la meciul cu Pâncota, am făcut doar trei schimbări. Oricum, rușinos! 
Răspunde
31-08-2015, 12:08,
#47
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Parca suntem blestemati cand vine vorba de cupa, de fiecare data se intampla ceva si nu reusim sa trecem de tururile preliminare pana sa ajungem la echipele de liga 1, ba ne bate Ripensia fara drept de apel vezi cazul de acum 2 ani, ba pierdem in prelungiri cu Pancota si la fel si acum 4 ani cu Luceafarul, ba avem parte de greseli din partea staffului tehnic care mi se par nescuzabile...Statistica arata ca UTA nu a mai fost in 16-imi din sezonul 2007-2008 si atunci datorita faptului ca eram in liga 1. Din pacate sunt foarte dezamagit de aceasta greseala...sa speram ca tot raul spre bine si ne vom intoarce cu Victoria de la Cluj.
Răspunde
31-08-2015, 12:13,
#48
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Asta este o alta discutie ,in mod normal in momentul in care o echipa intra intr-o competitie oarecare, federatia ar trebui sa o informeze dspre regulile sub incidenta carora intra echipa respectiva in competitia in cauza.In locul clubului as ataca aceasta decizie la comisia de apel.Ce este foarte ciudat ,de ce si Ripensia a fost exclusa din Cupa Romaniei ,vine din liga a patra si a facut tot 4 schimbari??
Răspunde
31-08-2015, 12:16,
#49
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
A fost exclusă pentru că a jucat cu o echipă de liga II (Caransebeș), și se aplică regula cu trei schimbări - conform interpretării regulamentului oferită de comisia de competiții. 
Răspunde
31-08-2015, 12:20, (Ultima modificare: 31-08-2015, 12:27 de psv.)
#50
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Pai era vorba ca regula asta este facuta sa ajute echipele mai slab cotate avand in vedere ca vin dintr-o liga inferioara,etc.etc....este un haos total!!Ai spus bine "conform interpretarii regulamentului",naiba sa-l ia de regulament ,el trebuie sa fie CLAR , nu interpretabil!
Răspunde
31-08-2015, 12:37,
#51
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Cu siguranţă nu am depăşit nivelul ligii a 3 a iar întâmplarea asta întăreşte acest lucru, chiar daca de data asta poate si arbitrii si frf -ul au partea lor de vină!e regretabil si dureros ca aceste întâmplări de cascadorii rasului se intampla la un club ca UTA!
Asta e ...mergem mai departe!
Răspunde
31-08-2015, 12:47,
#52
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(31-08-2015, 12:20)psv a scris: Pai era vorba ca regula asta este facuta sa ajute echipele mai slab cotate avand in vedere ca vin dintr-o liga inferioara,etc.etc....este un haos total!!Ai spus bine "conform interpretarii regulamentului",naiba sa-l ia de regulament ,el trebuie sa fie CLAR , nu interpretabil!

11. )   În faza naţională, la jocurile care angrenează echipe din Liga a 3 - a şi echipe din ligile inferioare acesteia se pot efectua patru înlocuiri de jucători pe toată durata jocului . În jocurile la care participă echipe din Liga a 2 - a sau Liga I se pot efectua maxim trei înlocuiri de jucători.


Asa scrie in regulament negru pe alb , nu exista o alta interpretare daca citesti atent ce scrie acolo, este clar joci cu o echipa de liga 2 sau liga 1 poti sa fi tu din liga 6 ca tot 3 schimbari poti sa faci.
Răspunde
31-08-2015, 12:55,
#53
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nu sunt jurist, dar dacă ai fi mers într-o instanță cu un avocat bun, acesta ar fi putut să atace respectiva formulare. Într-adevăr apar ”și” și ”sau”, dar în fraza a doua faptul că scrie ”echipe” și nu ”cel puțin o echipă” de ligile 2 ș 1, ar putea fi speculat în anumite condiții. Dar cum am mai zis, cam toată lumea a făcut până acum trei schimbări, și noi anul trecut!!, ori nu era să se dea peste cap toată competiția...
Răspunde
31-08-2015, 12:57, (Ultima modificare: 31-08-2015, 13:02 de bsa924.)
#54
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Pozitia clubului UTA cu privire la sanctiunea dictata de FRF dupa meciul din Cupa Romaniei

Clubul UTA a luat la cunoștință decizia Federației Române de Fotbal cu privire la sancționarea pierderii prin forfait a meciului de la Lugoj.
Am solicitat motivarea deciziei, motivare pe care încă nu am primit-o. După ce o vom primi și analiza, mai mult ca sigur vom ataca decizia, deoarece, în continuare, din punctul nostru de vedere, regulamentul FRF este confuz și interpretabil, nu degeaba numai în această fază a competiției încă două echipe sunt în situația noastră.
Dacă decizia rămâne definitivă, vom lua măsurile disciplinare în cadrul clubului împotriva celor care au greșit.

Conducerea clubului


http://www.uta-arad.ro/stiri/pozitia-clu...niei/2436/

Ar fi culmea sa ne mai punem acum rau si cu federatia sa ne mai ia si aia la ochi sa zica uita ba la aia pe langa ca is prosti mai si latra.
Răspunde
31-08-2015, 13:14,
#55
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Arbitrii ce au pazit? Aia n-ar mai trebui sa profeseze!
Răspunde
31-08-2015, 14:08,
#56
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Eu consider fireasca pozitia clubului. OK, daca am gresit oferiti-ne fratilor si justificarea pentru ca paragraful de regulament este foarte ambiguu.

@psv,eu m-am interesat personal la un coleg ce e arbitru la judet in D si astia mananca regulamentele pentru ca din astea dau examene. El mi-a spus ca in cazuri de fata se considera numarul de schimbari aferent esalonului inferior de unde vine echipa mai slab cotata. Cel putin asa stie el ca se interpreteaza paragraful respectiv.

Mi-e greu sa cred ca arbitrul de la Lugoj a fost rau intentionat sau prost. Mai degraba e vnia FRF-ului care o intoarce cum vrea dupa ce au realizat ca paragraful respectiv nu e clar insa aleg sa sacrifice trei echipe decat sa si-i puna in cap pe ceilalti.
Răspunde
31-08-2015, 18:34,
#57
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Momentul e delicat, clubul a atacat decizia poate pentru a mai câştiga timp în vederea luării unei decizii decât cu speranţa de a întoarce situaţia. Având în vedere modul intransigent (şi corect) în care a procedat conducerea în cazul jucătorilor, în primăvară, ar fi de aşteptat ca şi acum să vedem nişte măsuri de acelaşi gen. În mod normal, cel care răspunde de cunoaşterea regulamentelor competiţiei ar trebui să fie demis. O răspundere, chiar dacă mai mică, o au şi cei care au cerut sau girat a patra schimbare în condiţiile în care plana un semn de întrebare.
Ambiguitatea regulamentului, aberaţia cu lipsa observatorilor de joc în această fază a competiţiei sunt revoltătoare dar nu pot fi folosite ca justificări de cei care au avut responsabilitate pe zona asta din partea clubului. Oricum a-i lua-o e o situaţie ruşinoasă mai ales în condiţiile în care se doreşte promovarea tot mai intensă a unei imagini de club profesionist.
Adrian07 arbitrul poate avea cel mult o vină morală. Ei au în responsabilitate respectarea regulamentului de joc. Responsabil de regulamentul competiţiei trebuia să fie reprezentantul organizatorului, adică al FRF. Cum însă nu a existat un asemenea reprezentant s-a creat situaţia asta urâtă.
Ce mă enervează pe mine cel mai mult şi nu înţeleg e riscul prostesc pe care ni l-am asumat. Eram în superioritate numerică, era chiar atât de importantă schimbarea aia?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
31-08-2015, 18:44,
#58
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(31-08-2015, 18:34)Giuliano a scris: Ce mă enervează pe mine cel mai mult şi nu înţeleg e riscul prostesc pe care ni l-am asumat. Eram în superioritate numerică, era chiar atât de importantă schimbarea aia?!

Aceeasi intrebare mi-o ridic si eu si culpa asta o pun in carca lui Roli. 
Răspunde
31-08-2015, 19:19, (Ultima modificare: 31-08-2015, 21:44 de psv.)
#59
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Din pacate faptul e consumat ,judecand la rece e foarte posibil ca la comisia de apel sa ne alegem si cu o amenda pe langa pierdere jocului cu 3-0 !Toata lumea se intreaba de ce naiba s-a riscat a patra schimbare cand nu eram siguri ca este ok,mai degraba as crede ca habar nu am avut de acest aspect si chestia asta cu intrebat arbitrul este o vrajeala ieftina!
Foarte foarte prost a cazut acest incident pentru imaginea clubului,pentru echipa, pentru actualii si posibil viitorii sustinatori(sponsori,suporteri,parteneri ai proiectului.....),sincer cred ca doar rezultatele foarte bune ale echipei ar putea sterge cu buretele situatia actuala care tinde spre penibil
Răspunde
31-08-2015, 21:24,
#60
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Deci orice ar fi ma pun in locul arbitrului tusier ce arata schimbarea... dupa aceea in postura celui de centru + cel de rezerva. NU IMI EXPLIC CUM DE AM FOST LASATI SA FACEM SCHIMBAREA! E incredibil si nici nu imi vine sa cred ca am fost scosi din cupa!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)