UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
31-08-2015, 21:32,
#61
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Fiecare competiție are regulile ei, arbitrii nu sunt obligați să le cunoască, treaba lor e să aplice regulile jocului. Dacă tu îți faci competiția ta și hotărăști că echipele au voie să facă 5 schimbări, e obligația ta ca organizator să veghezi la aplicarea respectivului regulament. Nu cred că poți cere arbitrilor să fie doxă în materie de regulament de organizare a competițiilor, mai ales că, după cum vedem este ambiguu și stufos.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
31-08-2015, 22:43, (Ultima modificare: 31-08-2015, 22:47 de dedei.)
#62
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Indiferent de regulament si de ambiguitatile lui, vina majora apartine clubului nostru si celor responsabili de organizare. UTA nu trebuia sa riste cea de-a patra schimbare pentru ca nu era niciun jucator accidentat si ca sa fiu sincer nu cred ca a adus un mare plus in jocul echipei acea schimbare.

Cel responsabil de aceasta partea a organizarii a fost si este Claudiu Dragan. Eu nu inteleg ce cauta in club si cu ce se ocupa el in cadrul clubului.

Cred ca sunt cativa membrii in staff care nu fac nimic constructiv, nu aduc niciun plus echipei si freaca menta la rece pe la terase.

Vrem sa parem un club profesionist, dar din pacate nu suntem.

La nivel de marketing UTA nu exista. Nu avem un magazin oficial, nu avem un magazin online, nu avem ce produse sa vindem. Si alea putine care sunt date spre vanzare au preturi exagerate. In schimb gasesti in Jackson cani si brelocuri cu UTA. Dar totusi, sa fim optimisti ca avem celebrul contract de colaborare cu Atrium Center. As dori si eu sa intreb conducerea clubului, cine se ocupa de partea de marketing si cine se ocupa de problema muzeului provizoriu, respectiv al spatiului alocat clubului UTA de Atrium Center.

Incepand sa imi spun nemultumirile continui si afirm ca preturile pentru bilete si abonamente (chiar daca a fost putin redus pretul la insistentele unor membri SCU) sunt mari. Inainte, in liga a II-a, pe stadionul nostru, un bilet la peluza costa 6 lei. Acum, in conditii mai vitrige, un pret la peluza este 15 lei, fara a se face vreo diferentiere intre peluza si T1, respectiv T2. Spre exemplu, la U Cluj, pe stadion ultra modern biletul costa 10 lei.
Consider ca trebuia ca pretul abonamentelor trebuia sa fie mult mai mic, astfel puteau fi vandute mai multe si abonatii simteau ca sunt intr-adevar avantajati. Au mizat pe faptul ca lumea oricum isi va lua bilete. Este posibil, daca echipa joaca bine. Daca nu sunt rezultate vor mai veni abonatii si inca 300 de platitori de bilete.
Răspunde
31-08-2015, 22:54,
#63
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(31-08-2015, 22:43)dedei a scris: Incepand sa imi spun nemultumirile continui si afirm ca preturile pentru bilete si abonamente (chiar daca a fost putin redus pretul la insistentele unor membri SCU) sunt mari. Inainte, in liga a II-a, pe stadionul nostru, un bilet la peluza costa 6 lei. Acum, in conditii mai vitrige, un pret la peluza este 15 lei, fara a se face vreo diferentiere intre peluza si T1, respectiv T2. Spre exemplu, la U Cluj, pe stadion ultra modern biletul costa 10 lei.
Consider ca trebuia ca pretul abonamentelor trebuia sa fie mult mai mic, astfel puteau fi vandute mai multe si abonatii simteau ca sunt intr-adevar avantajati. Au mizat pe faptul ca lumea oricum isi va lua bilete. Este posibil, daca echipa joaca bine. Daca nu sunt rezultate vor mai veni abonatii si inca 300 de platitori de bilete.

Cum, biletul nu a rămas 10 lei?

Vina e împărţită, clar.  Să vedem ce decizie va lua Meszar, poate va concedia pe cineva, poate va tăia din salarii. Eu mă întreb: dacă şi aşa, cu Codru, Claudiu, acum Radu Romanescu, Dorin Stana, organizarea clubului lasă de dorit pe unele domenii importante (pe regulamente şi marketing de exemplu), atunci cu cine să se lucreze? Huh
Răspunde
31-08-2015, 23:03,
#64
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Ba da, am facut o confuzie. Totusi, trebuia facuta o diferentiere intre peluza si tribuna.
Răspunde
01-09-2015, 19:16,
#65
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Surse: UTA nu se află în tabloul turului 5 al Cupei României, Ineul așteaptă recursul Ripensiei!

Federația Română de Fotbal a făcut împrecherea formațiilor rămase în cursă în Cupa României Timișoreana, urmând să o facă publică în cel mai scurt timp. Știindu-se că deja UTA a fost sancționată cu pierderea meciului prin forfait ca urmare a celor patru schimbări efectuate (în loc de trei cât prevede regulamentul), în turul 5 va evolua CSM Lugoj, care o va găzdui pe Metalul Reșița. Din câte se pare, clarificările solicitate de conducerea „Bătrânei Doamne” nu au ținut loc de un memoriu bineîntemeiat, astfel că  arădenii ies pe ușa din dos a întrecerii.

În competiția denumită sugestiv KO, județul nostru mai este reprezentat doar de CS Ineu. Din informațiile noastre, divizionara a treia ar trebui să joace cu Ripensia Timișoara, doar că și această echipă a efectuat patru înlocuiri în disputa castigată cu 6-1 în fața Caransebeșului. Totuși, bănățenii ar fi depus un recurs la decizia initială a Federației, ce le dădea meci pierdut cu 0-3, atât lor, cât și „gugulanilor”, pentru aceeași greșeală comisă de utiști la Lugoj. Recursul lor ar trebui să se judece mâine.

Prin urmare, dacă FRF-ul își menține hotărârea initială, ineuanii nu au adversar pe 8 septembrie și vor ajunge din oficiu în turul 6, având șanse foarte mari să găzduiască o formație de Liga 1 în etapa următoare a Cupei!

http://sportarad.ro/surse-uta-nu-se-afla...ripensiei/
Răspunde
07-09-2015, 16:01,
#66
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Miercuri ar trebui să fie turul următor al cupei, meci cu Metalul Reșița. Cred că ne putem lua adio, o speranță ar mai fi dacă FRF ar anunța amânarea partidei Lugoj-Reșița ca urmare a contestației noastre.
Răspunde
07-09-2015, 16:35, (Ultima modificare: 07-09-2015, 16:35 de bsa924.)
#67
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Ripensia a avut castig de cauza in urma contestatiei si merge mai departe in cupa , interesant.
Răspunde
07-09-2015, 16:45,
#68
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Sportarad spune ca si UTA a castigat recursul!Smile
Răspunde
07-09-2015, 16:49, (Ultima modificare: 07-09-2015, 16:49 de psv.)
#69
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Si confirmarea,pe pagina oficiala a clubului:
MERGEM MAI DEPARTE ÎN CUPA ROMANIEI! MAINE, UTA – METALUL REȘIȚA
07/09/2015 in DIN CLUB, STIRI
UTA a câștigat, astăzi, recursul împotriva deciziei Comisiei de Disciplină a FRF din 28 august vizavi de schimbările efectuate în meciul din Cupa României de la Lugoj, scor 1-2.

Astfel, echipa noastră va juca în faza a V-a a Cupei împotriva Metalul Reșița.

Meciul se dispută mâine, 8 septembrie, începând cu ora 16,30, pe terenul Motorul.

Intrarea – 10 lei, abonamentele nu sunt valabile la meciurile din Cupa României. Biletele se pun în vânzare cu două ore înaintea începerii jocului.
Răspunde
07-09-2015, 16:55,
#70
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
No, super atunci! Nu văzusem articolele când am postat. Păcat că nu jucăm cu Ineul, puteam face iar 4 schimbări! Big Grin  Nu ştiu care e motivaţia admiterii recursului, dar am creat un precedent interesant. Smile
Răspunde
07-09-2015, 17:20,
#71
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Bine ca nu au anuntat maine, cu 10 minute inainte de inceperea meciului...
Semper Fidelis
Răspunde
07-09-2015, 17:28,
#72
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Pe siteul FRF apar arbitrii, dar şi meciul la Lugoj.  Sunt curios dacă motivaţia în cazul nostru e într-adevăr "nu sunt de vină că s-au luat după arbitru". Oare şi la Ripensia e la fel?

Asta oricum e un lucru secundar, contează acum să ne calificăm mai departe şi să vedem cât mai putem urca în această competiţie.
Răspunde
07-09-2015, 17:33,
#73
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Cu toate ca poate ne ia putin nepregatiti pentru acest meci avand in vedere ca am fost anuntati ca vom juca cu doar 24 de ore inainte de meci, ar fi o idiotenie si bataie de joc fata de suporteri din partea staff-ului si conducerii daca am juca cu rezervele...
Răspunde
07-09-2015, 17:38,
#74
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Motivaţia la care mă gândesc eu e aceea că la momentul începerii competiţiei (care este sezonul trecut) şi noi şi Ripensia ne aflam într-un eşalon inferior şi se aplică regulamentul aferent respectivului eşalon. Este explicaţia logică dacă ţinem cont şi de ASU Poli care deşi anul acesta e echipă de liga III, nu participă în competiţie deoarece anul trecut era în Liga IV şi a jucat meci de baraj pe care l-a pierdut.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
07-09-2015, 17:52,
#75
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(07-09-2015, 17:33)cipri_23 a scris: Cu toate ca poate ne ia putin nepregatiti pentru acest meci avand in vedere ca am fost anuntati ca vom juca cu doar 24 de ore inainte de meci, ar fi o idiotenie si bataie de joc fata de suporteri din partea staff-ului si conducerii daca am juca cu rezervele...

Categoric ar trebui sa foloseasca majoritatea titularilor! Resitenii trec printr-o perioada grea, au inceput prost campionatul si au probleme financiare, dar ne-au batut in amicalul din vara. Trebuie neaparat sa castigam daca tot ne-au lasat mai departe.
Răspunde
07-09-2015, 18:00,
#76
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nu cred că vom juca cu echipa a doua, eventual cu două - trei rezerve. Poate ar fi interesant să-l vedem şi pe Copil ultimele 10 minute. În rest poate vom juca cu Filaret-Manea, Cipri Rus titular. Vedem, încă nu avem un prim 11 sută la sută clar.
Răspunde
07-09-2015, 18:26,
#77
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Culmea ar fi sa facem 4 schimbari!!!
Răspunde
07-09-2015, 18:41,
#78
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(07-09-2015, 17:38)Giuliano a scris: Motivaţia la care mă gândesc eu e aceea că la momentul începerii competiţiei (care este sezonul trecut) şi noi şi Ripensia ne aflam într-un eşalon inferior şi se aplică regulamentul aferent respectivului eşalon. Este explicaţia logică dacă ţinem cont şi de ASU Poli care deşi anul acesta e echipă de liga III, nu participă în competiţie deoarece anul trecut era în Liga IV şi a jucat meci de baraj pe care l-a pierdut.

Am vorbit la telefon cu Giuliano şi am constatat că ce a scris el e contrazis de faptul că şi Ripensia a câştigat recursul pentru că FC Caransebeş a jucat şi anul trecut în liga a II a.

N-are rost să ne mai batem capul ca să înţelegem logica FRF, să vedem motivaţia comisiei de recurs faţă în faţă cu motivaţia primei comisii, ca să înţelegem mai bine cum funcţionează fotbalul românesc.

Să batem mâine şi gata!
Răspunde
08-09-2015, 16:46, (Ultima modificare: 08-09-2015, 16:46 de adymax.)
#79
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Min 15 2-0 deja. Bravo baieti! Mai vrem inca 2 goluri !
Răspunde
08-09-2015, 17:09,
#80
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
4-0!!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)