UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
15-09-2015, 19:11,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(15-09-2015, 19:01)Giuliano a scris: @Oli: care stadion? că deocamdată asta e în discuție

Nu degeaba a anuntat digi sport ca jucam la ora 16:00 , la ei....
Răspunde
15-09-2015, 19:17, (Ultima modificare: 15-09-2015, 19:17 de Giuliano.)
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Din moment ce clubul a anunțat printr-un comunicat oficial că încearcă să achiziționeze o noctură mobilă e clar că nu suntem programați la ora 16. Aia o fi fost programarea inițială până ce au intrat cei de pe Dolce pe fir. Oricum faină țară, fain fotbal: în afară de Timișoara n-ai niciun stadion cu nocturnă mai aproape de 300 de kilometri
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-09-2015, 19:41,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
nici in Ungaria Smile ?
Răspunde
15-09-2015, 19:47,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Și la știri pe digisport au anunțat că primul meci din Cupă e al nostru, marți de la ora 16. Sper să fie profesioniști cei de la digi și informația să fie sigură.
Răspunde
15-09-2015, 20:10,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(15-09-2015, 19:47)I 929 a scris: Și la știri pe digisport au anunțat că primul meci din Cupă e al nostru, marți de la ora 16. Sper să fie profesioniști cei de la digi și informația să fie sigură.

De ieri tot vorbim cu FRF si cu Digi sa ne schimbe ora de la 20 la 16. Se pare ca maine va fi o ultima solutie(discutie), sa joace Valcea cu Timisoara la Pitesti, in nocturna, astfel noi am putea evolua conform Digi , de la ora 16.
Conform ROAF art 30 : 6.1 Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală se dispută, în sistem eliminatoriu,
într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în
campionatul precedent. În cazul în care jocurile din Cupa României urmează să fie televizate
în direct şi sunt programate în nocturnă, iar clubul organizator nu dispune de un stadion
dotat cu instalaţie de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai
apropiată, care îndeplineşte condiţiile regulamentare necesare disputării jocului şi televizării.
Asadar, cum in apropiere e doar Timisoara, dar care a dat deja stadionul celor de la Ripensia pentru ziua de miercuri,pentru meciul cu Viitorul, e greu de crezut ca si daca s-ar vrea , s-ar putea disputa 2 meciuri in 2 zile consecutiv, mai ramane stadionul celor de la U Cluj.
Sau Ungaria.Smile
Răspunde
15-09-2015, 21:00,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Mai bine Ungaria...macar sa ajungem la stiri  Smile
Parca vad: Incredibil, sensational: meci din cupa Romaniei, disputat in Ungaria, printre refugiati !  Smile
Răspunde
15-09-2015, 21:01,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nu trebuie sa cautam senzationalul. Este doar o situatie penibila si vina apartine exclusiv municipalitatii aradene.
Răspunde
15-09-2015, 21:11, (Ultima modificare: 15-09-2015, 21:12 de Oli.)
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Arădenii fac eforturi pentru a ţine meciul la Arad, dar el ar putea să se dispute la Turnu Severin. Nocturnă mobilă pe „Motorul”?

De ce le-a fost frică nu au scăpat: cei de la UTA s-au văzut în situaţia de a disputa meciul cu Pandurii Târgu Jiu, din cadrul Cupei României, în nocturnă. Dolce Sport a anunţat că preia meciul de la Digi 2, iar echipa gazdă trebuie să se conformeze.

Partida a fost programată marţi, 22 septembrie, la ora 20. Cum judeţul nostru nu are un stadion funcţional cu instalaţie de nocturnă, este foarte probabil ca partida să se desfăşoare la Turnu Severin, pe terenul Pandurilor.
UTA încearcă imposibilul!

Totuşi, UTA încearcă imposibilul, iar anunţul de pe siteul oficial al clubului este elocvent în acest sens: „Ne bucurăm de interesul manifestat de televiziuni, respectăm atât înțelegerile dintre Federația Română de Fotbal și posturile TV, cât și regulamentele de organizare a competiției în această fază. Având în vedere că în proiectul actual al UTA-ei cea mai importantă parte o reprezintă publicul arădean, vom face toate demersurile ca jocul să nu fie mutat în altă localitate, dacă va fi programat la o oră la care instalația de nocturnă este necesară pentru televizare. Primăria Arad și clubul UTA vor face toate demersurile necesare să doteze stadionul Motorul cu o instalație de nocturnă mobilă, dacă acest lucru este posibil din punct de vedere tehnic”.

De urmărit!
http://www.aradon.ro/uta-pandurii-se-joa...na/1572486
Răspunde
15-09-2015, 21:52,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Daca o sa se joace in nocturna pana la urma si nu reusesc sa monteze pe Motorul una mobila ,atunci mai bine jucam la Timisoara decat la Turnu Severin macar o sa aiba mai multa lume posibilitatea sa mearga la meci , sau poate la Pancota pentru ca acolo exista deja o nocturna dar este slaba si trebuie doar suplimentate reflectoarele , cei de la Pancota asa au declarat ca ar fi facut daca ar fi fost nevoiti sa joace in nocturna. O sa vedem ce se hotaraste pana la urma.
Răspunde
15-09-2015, 22:04,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nu se poate la Timisoara, acolo joaca Ripensia cu Viitorul!
Răspunde
15-09-2015, 22:08,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Jucam la ora 16:00 si gata! Punem atata lume drumuri pe la Timisoara, Pancota pe la frast!
Răspunde
15-09-2015, 22:54,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Adrian 07, nu e după noi unde jucăm, e după televiziuni. Bsa 94, dacă e să fie montate mai multe reflectoare la Pâncota, atunci cred că s-ar găsi destule şi pentru Motorul - aşa cum intenţionează conducerea clubului în caz că rămâne ora 20.

Din ce spune Dorin, la momentul ăsta nu e nimic clar. Voi vă daţi seama ce aberaţie ar fi să joace UTA pe Dan Păltinişanu un meci în calitate de gazdă??? Ar fi fotbalul cu susul în jos! Să se schimbe ai noştri în vestiarul gazdelor? Cum ar fi să mergem şi să cântăm din peluza sud? (aici cred că mulţi ar avea nişte gânduri gen emoticon drăcuşor) Şi la U Cluj ar fi o mică problemă de...compatibilitate, mai ales după meciul de acum o săptămână jumate. Mai bine pe stadionul lui CFR, zic eu. În Ungaria nu cred că se pot organiza meciuri sub egida FRF, e afară din parohia lor. Ar trebui acordul ambelor federaţii (logic, nu?) şi pe cel de la noi nu-l vom primi, clar. Cea mai bună soluţie rămâne Clujul, CFR zic eu, dacă e să le dăm peste nas celor de la Pandurii şi să nu jucăm unde vor ei (la Severin), sau la Mediaş (e mai aproape de ei decât de noi).

Să sperăm că se va putea modifica ora sau că măcar vom face rost de reflectoare. Sper să conteze argumentul distanţelor până la primele stadioane convenabile. Vâlcea sunt aproape de Piteşti, Mioveni, chiar şi Chiajna. Ce să mai zicem de AS Berceni???
Răspunde
15-09-2015, 22:59,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
In primul rand cati ar merge la Cluj intr-o zi de marti?
Răspunde
15-09-2015, 23:02,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Eu tot sunt de parere ca UTA o sa joace la 16 Smile vedem maine.
Răspunde
15-09-2015, 23:09, (Ultima modificare: 15-09-2015, 23:12 de dedei.)
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Mai bine sa alegem in calitate de gazda terenul de la Botosani si sa trimitem echipa a 3-a. Sa aiba si Dolce audienta si sa fie stadionul arhiplin.

Ps. Daca zic ca asta e vina lui falca pentru ca nu s-a gandit niciodata sa mute nocturna de la UTA la Motorul si la noul stadion sa fie prevazuta o nocturna moderna, nu-mi spuneti ca nu sunt niciodata multumit.
Răspunde
15-09-2015, 23:29,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nocturna veche e prevazuta sa ramana pe stadionul nou. Motorul trebuia sa fie ceva provizoriu. Eu nu inteleg nocturna asta daca se monteaza teoretic pana sapt viitoare va si ramane acolo sau va fi doar inchiriata? Daca ramane acolo sa inteleg ca vom putea juca in nocturna de acuma ? Smile))
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-09-2015, 23:35,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(15-09-2015, 23:09)dedei a scris: Mai bine sa alegem in calitate de gazda terenul de la Botosani si sa trimitem echipa a 3-a. Sa aiba si Dolce audienta si sa fie stadionul arhiplin.

Ps. Daca zic ca asta e vina lui falca pentru ca nu s-a gandit niciodata sa mute nocturna de la UTA la Motorul si la noul stadion sa fie prevazuta o nocturna moderna, nu-mi spuneti ca nu sunt niciodata multumit.

Clar asta trebuia facut de la inceput , sa mute nocturna pe Motorul , dar na dupa nu mai aveau motiv de ce fac stadionul mai mic pentru ca pe nocturna au dat vina si de zgarciti ce sunt ce au gandit ei , hai sa facem economie sa nu mai cumparam una noua daca tot avem una deja acolo.
Răspunde
15-09-2015, 23:49, (Ultima modificare: 15-09-2015, 23:51 de I 929.)
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
(15-09-2015, 23:29)Redpunk_one a scris: Nocturna veche e prevazuta sa ramana pe stadionul nou. Motorul trebuia sa fie ceva provizoriu. Eu nu inteleg nocturna asta daca se monteaza teoretic pana sapt viitoare va si ramane acolo sau va fi doar inchiriata? Daca ramane acolo sa inteleg ca vom putea juca in nocturna de acuma ? Smile))

Nocturna ar fi închiriată, ar trebui să fie nişte reflectoare montate pe nişte macarale, cumva ca la concerte. După meci echipamentele ar urma să fie strânse şi să plece proprietarul cu ele la depozit. Nu cred că e o soluţie uşor de găsit, uşor de pus în practică sau sigură 90 sau 140 de minute...Dar, dacă se găseşte firmă, decât pe la Cluj, Tm sau Botoşani...
Răspunde
15-09-2015, 23:57,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Audientaaa la Dolceeee
Răspunde
16-09-2015, 0:20,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
eu nu cred ca exista infrastructura necesara pentru nocturna in aradul nou, adica e nevoie de suficienta energie electrica pentru o putere foarte mare. De asemenea nu vad ce treaba ar avea federatia cu stadionul de disputare a meciului, nu noi il platim? Federatia ar face bine sa programeze meciul la ora 16:00 pe motorul si toate lumea ar fi multumita.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)