UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
21-09-2015, 9:35,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Luati-va din timp bilete, mai ales peluzarii. Recomandarea mea e sa le luati de astazi daca nu le-ati cumparat deja.

Biletele se vând în trei puncte: la Gemi Sport (Bulevardul Nicolae Titulescu, nr. 7), Old Lady’s Pub (strada Poetului, nr. 5) și Art Cafe (Piața Avram Iancu, nr. 10). Suporterii utiști pot achiziționa bilete din locațiile menționate timp de trei zile – sâmbătă, duminică și luni.

Marți, în ziua meciului, bilete mai pot fi cumpărate doar de la stadionul ”Motorul”, începând cu ora 13,00.

Pretul: 10 lei.
Răspunde
21-09-2015, 17:44,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Aveti idee daca mai raman bilete pentru a se pune in vanzare si maine la stadion? Eu nu sunt din Arad si o sa pot ajunge de abia maine pe la 13:30. As vrea sa stiu daca mai am sanse sa prind deoarece nu vreau sa fac un drum degeaba. Mersi!
Răspunde
21-09-2015, 18:04,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Daca mergi direct la stadion eu zic ca gasesti la ora aia.
In alta ordine de idei astazi la ora 16:30 cand am trecut pe la pub, aveau vandute circa 200 de bilete doar la OLP.
Răspunde
21-09-2015, 19:16,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
A: Busi Cătălin (Ramnicu Valcea - Vâlcea)
A1: Marica Mihai Marius (Bistriţa - Bistriţa Năsăud)
A2: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj - Timiş)

R1: Voina Dorin Petru (Reşiţa - Caraş Severin)
R2: ( - )
Obs: Ciev Zaharia (Timişoara - Timiş)
Obs: Lolea Viorel (Reşiţa - Caraş Severin)
Răspunde
22-09-2015, 9:15,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nah să vedem cum stăm...Eu sper să fie un meci cât de cât echilibrat, în care să contăm și noi cu adevărat și care să ne dea speranțe reale pentru viitor. Este, pe undeva, un meci premiu pentru Roly, pentru jucătorii vechi (Botiș, Hlistei, Rus, Filaret, Burlă, Copil, Chindriș), pentru cei noi și juniori, pentru spectatori. Ar fi frumos ca, vorba scandării, să fie „sărbătoare acasă la UTA” și dpdv al rezultatului sau măcar al evoluției echipei. 

Sper să nu luăm repede cartonașe (roșu mai ales) sau goluri pe greșeli flagrante, care să ne taie elanul și să-i lase pe adversari să controleze jocul. Vedem.

Mai sper să joace Săpunaru și, eventual, chiar să comenteze ceva. Big Grin Wink
Răspunde
22-09-2015, 14:10,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
E adevarat ca nu mai sunt bilete la meci? Am fost sunat insa parca imi vine greu sa cred ca s-au vandut deja toate cu 2 ore inainte de ora meciului
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
22-09-2015, 14:23,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Poate nu mai sunt la pub, Gemi sau Art Cafe. LA STADION MAI TREBUIE SĂ FIE BILETE, doar acolo s-au vândut azi începând cu ora 13.00. Am vorbit cu cineva care și-a luat la ora 13.30 și cică nu era coadă și mai erau bilete destule. Deci care nu aveți bilet, mergeți cât de repede să vă luați și până la meci mai pierdeți vremea pe-acolo.
Răspunde
22-09-2015, 18:41,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Pana la 11m au jucat bine baietii, BRAVO! 11m ar fi bine sa mai exerseze pentru la anu' Smile
Răspunde
22-09-2015, 18:57,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Nesperat de bine am jucat! Pacat de penalty-uri...
Oricum felicit baietii pentru daruire.
Răspunde
22-09-2015, 18:59,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Meci superb, peste asteptari !
Pacat de penalty-uri, trebuiau batute in forta, ca Burla !
Aradul are viitor !!!!!!!!
Răspunde
22-09-2015, 19:04,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
am fost azi la meci dupa o pauza lunga. echipa cu exceptia primei jumatati de ora s-a miscat bine, mai bine decat as fi putut crede. sunt cativa jucatori care pot face diferenta. si intr-un sens si in celalalt. dupa 90 de minute am plecat si am vazut prelungirile si 11m la tv. pacat. pandurii erau o echipa de eliminat azi chiar daca au mai multa experienta si valoare per ansamblu. in momentul in care Roland Nagy a renuntat la obosita sa tactica jocul s-a schimbat in bine. bravo echipei ! bravo peluzei !
PS. din pacate prin tribune inca salasluiesc aceiasi grobieni de care m-am scarbit acum 3 ani
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-09-2015, 19:18,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Din păcate n-am putut să vin la meci, rezultatul e onorabil, mare păcat că am pierdut la penaltyuri. E frustrant să reziști în fața unei echipe de prima ligă, ba chiar să revi după ce ai fost condus, ca apoi să pierzi la penaltyuri unde teoretic valorile se egalizează. Oricum, bravo băieților, sper ca efortul de astăzi să nu afecteze prea mult prestația de sâmbătă
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
22-09-2015, 19:25,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Am vazut o echipa UTA care a jucat cu ambitie si daruire. Rezultatul final chiar nu ma supara.
Ave UTA, morituri te salutant !
Răspunde
22-09-2015, 19:37,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Respect pentru ceea ce am vazut azi...suporteri ,jucatori...
Răspunde
22-09-2015, 19:38,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Pacat de rezultat , pentru ca meritam sa castigam am fost peste Pandurii , dar am venit acasa multumit de felul cum au evoluat baietii nu sunt nici macar trist , sper sa jucam tot asa de acum incolo adica sa jucam fotbal.Felicitari baietilor pentru daruire si atitudine si felicitari tuturor spectatorilor a fost o atmosfera ca pe vremuri. In final sunt dezamagit de conducere pentru ca desi au promis suplimentarea locurilor daca este nevoie nu au facut acest lucru, oamenii au fost nevoiti sa stea pe trepte, pe garduri sau de jur imprejurul terenului de joc, au fost oameni care cereau bilete si nu mai erau de cumparat si probabil multi au intrat fara bilet.
Răspunde
22-09-2015, 19:57,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Ce păcat...
La început, când am văzut primele minute, că luăm gol la prima fază periculoasă, că la mijloc - lateral ne cam joacă, am crezut că pierdem la două-trei goluri diferenţă. Apoi s-a produs ceva, cândva, un declic, cred că la cele două ocazii din prima repriză ale lui Cipri Rus. De atunci încolo, pe măsură ce trecea timpul, noi ne dădeam seama că se poate iar Pandurii deveneau o echipă din ce mai urâtă şi mai românească. Am început să câştigăm contre, să obţinem faulturi şi cornere, să ţinem de minge. De la mijlocul primei reprize şi până în cea de-a doua de prelungiri am fost cel puţin egali cu ei. Fizic i-am dominat clar pe finalul celor 90 de minute şi în prelungiri. Nu îmi explic cum, în ciuda evidentei superiorităţi fizice, am fost fără vlagă la penaltiuri. Poate nu le-a venit să creadă alor noştri ce aproape suntem de o calificare...

Toţi jucătorii au fost foarte buni, ar fi nedrept să arătăm cu degetul pe unul sau pe altul în ciuda unor greşeli care ne puteau costa, în special în prima repriză. Felicitări tuturor, fără excepţie, mai ales jucătorilor tineri şi foarte tineri. După meci, Iordănescu s-a dus direct la Hlistei şi a vorbit cu el vreo 30 de secunde, cred că l-a felicitat pentru modul cum l-a făcut muci pe Unguruşan. Jorza nu cred că a pierdut vreo minge, iar Chindriş, în nota echipei, după minutul 30 a fost excelent. La Copil s-a văzut talentul într-un meci în care fiecare jucător de-al nostru a dat totul. Polgar, având cartonaş galben de la faza golului, a jucat apoi fără greşeală. Ce mai, un meci aproape perfect făcut de-ai noştri împotriva unei echipe aflate PE LOCUL 3 ÎN LIGA ÎNTÂI! Şi e totuşi o diferenţă între Pandurii şi Iaşi, Voluntari, Chiajna sau Petrolul. La ei nu au jucat deloc Hora şi Răduţ, dar a intrat Săpunaru, la noi nu au jucat Botiş, Strătilă şi am început cu Curtuiuş pe bancă.

Felicitări tuturor, şi pentru astfel de meciuri timpul să ne judece!
Răspunde
22-09-2015, 20:27,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Parerea mea este că îi bine că am ajuns până aici, să ajungem în fiecare an până în faza asta!! Bravo băietii !!!
Răspunde
22-09-2015, 21:00,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Era frumos sa ne calificam, sa aducem un adversar mai cu nume. La sfarsit am fost suparat putin, pentru ca jocul a aratat ca noi meritam calificarea, desi inainte de meci speram doar sa jucam bine. Dar echipa a jucat senzational! Combinatii, pase de efect, driblinguri, recuperari, contraatac, le-a iesit aproape tot. Si asta cu echipa de pe 3 din l1, nu cu Soimii Taut. Sper ca ultimele doua meciuri sa le dea incredere. Daca o sa continuam tot asa, cred ca prindem play-offul.
Felicitari!
Semper Fidelis
Răspunde
22-09-2015, 21:30,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Bravo, Copil chiar merita sa joace, Curtuius chiar ma incanta cat se zbate si normal marcheaza.... Felicitari peluzei si tuturor jucatorilor, ne vedem SAMBATA!
Răspunde
22-09-2015, 21:31,
RE: UTA in Cupa Romaniei 2015-2016
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)