Intalniri, sedinte
01-07-2015, 22:02,
#1
Intalniri, sedinte
Luni 6 iulie, ora 20, întâlnire la pub ca să prefaţăm noul campionat. Încercaţi să veniţi cât mai mulţi.
Răspunde
05-07-2015, 15:39, (Ultima modificare: 05-07-2015, 15:43 de Oli.)
#2
RE: Intalniri, sedinte
Citat:

I 929
Nu uitaţi de întâlnirea de mâine de la OLP, luni ora 20, când vom "diseca" ştirea asta împreună cu alte subiecte despre UTA.
Răspunde
07-07-2015, 10:02,
#3
RE: Intalniri, sedinte
Chiar daca nu prea am avut conditii prea bune pt sedinta de ieri , am reusit sa aflam de la Cristi Pacurar invitatul nostru de ieri cate ceva despre echipa, pregatire si despre generatia asta de copii crescuta de el si Tisza despre care am tot auzit atatea.

Dupa spusele lui nea Feri , generatia asta este cea mai buna generatie antrenata de el , chiar peste generatia 78 (cea cu Botis, Panin, Todea) Cativa dintre copii au facut deja pasul afara (Vasi la Manchester City, Oaida la Wolverhampton si David Popa la Birmingham) iar cativa dintre ei au si acum oferte de la echipe de afara si din tara (Adrian Petre de la Fiorentina, Csu Craiova , Denis Man de la FCSB) .

9 dintre ei au jucat si pt nationalele de tineret la generatiiile lor si e clar ca vorbind de copii de 16-17 ani au oportunitatea sa creasca impreuna la un club cu nume in Romania si care acum chiar creste sanatos si in liniste nu ca in anii precedenti. Daca ne gandim ca ultima generatie care a avut ocazia asta au fost cei din 78 de care vorbeam , si asta a fost in urma cu 20 de ani sunt sperante ca acesti copii sa asigure viitorul clubului nostru pentru cativa ani buni de acum incolo .

De aici interesul catre un centru de copii bine organizat si profesionist (o Academie in cel mai scurt speram noi dupa finalizarea bazei de pregatire de la ICRTI) si construirea unei echipe bazata pe aceste varfuri de generatie . Munca cu acesti copii este putin mai grea fiindca unii dintre ei se pot pierde atunci cand fac pasul mai sus si presiunea e prea mare , insa cu atentia care li se acorda sunt sperante ca vor reusi majoritatea dintre ei.

Am inteles ca mai sunt discutii pt cativa jucatori (un varf, un mijlocas ofensiv) si poate pentru un portar peste ce avem acum in lot dar inca nu sunt finalizate asa ca nu putem vb de ceva certitudini.

Todea am inteles ca face deja cursurile scolii de antrenori si vrea sa se axeze serios pe meseria asta si nu va mai juca fotbal.

La Motorul incep lucrarile zilele astea , cu stadionul zicea Mosneag care a ajuns si el la sfarsitul sedintei ca "stau bine cu lucrarile" insa am serioase dubii ca ce transmit cei de la Tehnodomus e chiar adevarat (si de pasarela ziceau ca o termina inaintea termenului de finalizare si au terminat-o la un an dupa acel termen Sad )

Una peste alta o intalnire ok.

Urmatoarea va fi probabil inainte de inceperea campionatului , sau poate chiar o intalnire cu tot lotul de jucatori sa le transmitem exact ce se doreste de la ei in acest sezon (zicea si Cristi Pacurar ca ar fi o idee buna tinand cont ca jumatate din lot vor fi acesti copii ai sai)
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-07-2015, 10:43,
#4
RE: Intalniri, sedinte
Imi pare rau dar nu am putut ajunge ieri. Stiam de sedinta, nu-i problema de asta dara intervenit altceva.
Referitor la cele scrise mai sus legat de juniori: citesc cu o oarecare ingrijoare cum varfuri de generatie sunt lasate sa plece fara a juca nici macar un pic la seniori. Stiu ca e greu sa ii refuzi unui copil si parintilor o astfel de oferta insa FCSB, CSU nu sunt niste destinatii unde ar trebui sa ne dam juniorii.
Răspunde
07-07-2015, 11:40,
#5
RE: Intalniri, sedinte
Nu vor fi lăsați jucători către CSU sau FCSB, au fost lăsați să plece unii dintre ei doar afară, la cluburi mari (cum ar fi City - juniorul Vasi)
Răspunde
07-07-2015, 11:41,
#6
RE: Intalniri, sedinte
Pai nu vor fi lasati sa plece acolo. Am spus ca au oferte si sunt innebuniti si ei si parinti cu tot felul de promisiuni (nu e un secret ca manea impresarul venise momit de prodanca , care se autoproclama agentul lui Adrian Petre, pe care CSU promitea 250.000 euro, oferta asta nu a ajuns insa la club oficial). Denis Man chiar ieri confirma Cristi Pacurar ca a vorbit cu tatal sau si nu va merge la Fcsb.

Cei 3 care au plecat afara au stipulat in contract ca daca nu confirma acolo in tara se vor intoarce doar la UTA.

Nu poti totusi sa ii refuzi unui parinte sau unui copil oferte de studii , burse si salarii pe langa fotbal , de la echipe gen Manchester City sau Fiorentina.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-07-2015, 12:04,
#7
RE: Intalniri, sedinte
De acord cu voi. Nu te poti opune unei sanse atat de mari pentru un copil insa nici nu as vrea sa ne vedem juniorii risipiti pe nu stiu unde prin tara.

Copiii sunt naivi, parintii la fel. Sunt unii ce pot fi momiti foarte usor, vedeti cazul lui Kevin Trabalka.
Răspunde
07-07-2015, 17:47,
#8
RE: Intalniri, sedinte
Da, contractul e foarte, foarte important in cazurile astea. Trebuie sa specifice foarte clar ca jucatorii se reintorc doar la UTA, sau UTA ia un 20-30% (sa zicem) dintr-un transfer ulterior.
Răspunde
14-07-2015, 15:49, (Ultima modificare: 14-07-2015, 15:53 de Kidu.)
#9
RE: Intalniri, sedinte
[Imagine: cupa-ziridava-340x255.jpg]

Ne-au rugat cei de la Clubul Sportiv "Temerarii Arad" daca putem merge sa ii sutinem la Polivalenta, sambata, 18 iulie 2015 la ultimul lor meci incepand cu ora 16:00.

Cred ca ar fi un gest frumos din partea noastra sa ii incurajam mai ales ca si ei la randul lor atunci cand au fost oaspeti la Brasov, ultrasii din galeria Brasovului le-au incurajat pe gazde.

Propun sa ne intalnim la ora 15:30 in fatra la Polivalenta. Cine vrea poate merge chiar mai repede.

@Oli, pui tu te rog informatia si pe FB, eventual ar trebui creat un eveniment din partea SCU pentru a atrage mai multa lume sambata. Multumesc!
Răspunde
15-07-2015, 11:52,
#10
RE: Intalniri, sedinte
Sunt la munte si nu prea am semnal
Răspunde
15-07-2015, 20:29,
#11
RE: Intalniri, sedinte
Pun eu pe fb mai tarziu.
Răspunde
18-07-2015, 14:41,
#12
RE: Intalniri, sedinte
Va rog sa incercati sa fiti astazi pe ora 16:00 la Polivalenta. Din pacate sunt la o nunta, nun am cum ajunge.
Răspunde
17-08-2015, 21:28,
#13
RE: Intalniri, sedinte
Sedinta SCU, marti, 25 august 2015, ora 20:00, Old Lady's Pub


Sunt invitati toti membrii asociatiei si nu numai.

Subiecte pe ordinea de zi:
- pregatiri pentru campionatului 2015-2016
- problema stadionului "Motorul"
- situatia stadionului "Francisc Neumann"
- explicatii cu privire la procedura de schimbare a denumirii "UTA Batrana Doamna"
- diverse
Răspunde
18-08-2015, 17:16,
#14
RE: Intalniri, sedinte
UPDATE: Datorita faptului ca pe 25 august 2015, ora 17:30, UTA a fost programata sa joace la Lugoj cu CSM Lugoj in turul IV al Cupei Romaniei, amanam si noi sedinta SCU cu o zi. 

Drept urmare ne vedem la pub miercuri 26 august 2015, ora 20:00. Haide UTA!
Răspunde
26-08-2015, 9:54, (Ultima modificare: 26-08-2015, 15:10 de Oli.)
#15
RE: Intalniri, sedinte
AZI începând cu ora 20.00, la Old Lady”s Pub, îi așteptăm pe toți utiștii interesați la o întâlnire între suporteri în care vom discuta despretoate aspectele legate de noul sezon competițional.
Printre subiectele abordate vor fi:
– UTA în sezonul 2015-2016
– problema stadionului “Motorul”
– situatia stadionului “Francisc Neumann”
– demersurile privind schimbarea denumirii clubului în
registrele F.R.F.
– diverse
Răspunde
12-10-2015, 14:57,
#16
RE: Intalniri, sedinte
Am fost anuntat de cei din club , ca maine la ora 15:00 la cimitirul din Aradu Nou, va fi sfintita noua piatra funerara de la mormantul lui Cibi Braun, care va fi montata cu ocazia a 110 ani de la nasterea sa.

Ar fi frumos sa fie prezenti si cativa suporteri din partea noastra la eveniment.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-10-2015, 15:22,
#17
RE: Intalniri, sedinte
Ar fi dar la ora aia slabe sanse. Macar cineva din club sa fie prezent.
Răspunde
25-12-2015, 1:08, (Ultima modificare: 25-12-2015, 1:14 de Oli.)
#18
RE: Intalniri, sedinte
REVELIONUL UTIŞTILOR, duminică, 27 decembrie, începând cu ora 18, Old Lady's Pub!
Iar luni, 28 decembrie, de la ora 20:00, mergem sa le sustinem pe fetele de la ICIM cu Sf. Gheorghe , fetele trec prin momente grele din cauza problemelor financiare !!
Ne intalnim in fata la polivalenta, la ora 19:30 si stam la locul nostru obisnuit (partea stanga, langa sectorul VIP).
Răspunde
11-02-2016, 15:40,
#19
RE: Intalniri, sedinte
Suporter Club UTA invită toți utiștii interesați la Old Lady`s Pub pe strada Poetului, luni 15 februarie, ora 20.00,  unde vom avea o întâlnire amicală, prima din acest an, în care vom discuta despre toate aspectele din viața clubului nostru: perspective și obiectiv pentru a doua parte a sezonului, perioada de pregătire, organizarea suporterilor, lucrările la stadionul Francisc Neuman, alte subiecte legate de UTA. Așteptăm să ne revedem cu cât mai mulți!

Pentru noi doar UTA contează!
Răspunde
14-02-2016, 13:47,
#20
RE: Intalniri, sedinte
Mâine, Suporter Club UTA invită toți utiștii interesați la Old Lady`s Pub pe strada Poetului, de la ora 20.00,  unde vom avea o întâlnire amicală, prima din acest an, în care vom discuta despre toate aspectele din viața clubului nostru: perspective și obiectiv pentru a doua parte a sezonului, perioada de pregătire, organizarea suporterilor, lucrările la stadionul Francisc Neuman, alte subiecte legate de UTA. Așteptăm să ne revedem cu cât mai mulți!

Pentru noi doar UTA contează!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)